Opel Senator B — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do podróży w czasie, by bliżej przyjrzeć się klasykowi niemieckiej motoryzacji – Opel Senator B. To auto, które z zaawansowaną techniką i solidnymi osiągami zapisywało się w sercach miłośników czterech kółek. Poznaj jego dane techniczne, od wymiarów po spalanie, zbadaj pojemność i silniki, a także sprawdź, jak na przestrzeni lat kształtowały się jego ceny i opinie. Czy Opel Senator B to nadal model godny uwagi? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Opel Senator B

Opel Senator B to model samochodu osobowego segmentu E, który wyróżniał się imponującymi danymi technicznymi. Jego długość wynosiła aż 4,85 metra, co czyniło go jednym z największych pojazdów na europejskich drogach w tamtym okresie. Szerokość auta wynosiła 1,77 metra, a wysokość – 1,42 metra, co zapewniało pasażerom dużą przestrzeń i komfort podczas jazdy.

Kolejnym aspektem, który warto podkreślić, są wymiary bagażnika Opel Senator B. Jego pojemność wynosiła 570 litrów, co dla wielu użytkowników było niezwykle istotne, zwłaszcza podczas długich podróży. Rozstaw osi o długości 2,67 metra zapewniał stabilność nawet przy wyższych prędkościach, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Opel Senator B dostępny był z różnymi jednostkami napędowymi, które odpowiadały preferencjom i potrzebom różnych użytkowników. Wśród dostępnych silników można wymienić 2.5 l R6 o mocy 140 KM, 3.0 l R6 dostępny w wersjach o mocy 156 KM, 177 KM, 180 KM, 204 KM oraz 24V o mocy 204 KM. Silniki te były znane z dobrej dynamiki i solidnej konstrukcji, co gwarantowało niezawodność i długą żywotność.

Wszystkie silniki były sparowane z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach lub automatyczną skrzynią biegów o czterech przełożeniach, co zapewniało płynną jazdę. Opel Senator B był także dostępny z napędem na tylną oś, co stanowiło dodatkowy atut dla niektórych użytkowników. Zdecydowanie największą popularnością cieszyła się jednak wersja z silnikiem 3.0 l R6 o mocy 180 KM, która oferowała doskonałe połączenie dynamiki i ekonomii.

Spalanie i pojemność baku w modelu Opel Senator B

Opel Senator B zdobył sławę nie tylko dzięki imponującym rozmiarom i dynamicznym silnikom, ale także dzięki racjonalnemu zużyciu paliwa. Spalanie modelu zależało od wybranego silnika. Przykładowo, wersja z silnikiem 2.5 l R6 zużywała średnio około 10 l/100km, podczas gdy model z mocniejszym silnikiem 3.0 l R6 spalał około 11-13 l/100km.

W przypadku bardziej dynamicznej jazdy, spalanie mogło wzrosnąć, jednak dzięki dużej pojemności baku, Opel Senator B umożliwiał pokonywanie długich dystansów bez konieczności częstego tankowania. Pojemność zbiornika paliwa wynosiła bowiem aż 80 litrów, co była znaczącą zaletą dla wielu użytkowników.

Te cechy sprawiły, że Opel Senator B był nie tylko luksusowym, ale także praktycznym pojazdem, doskonałym zarówno do codziennego użytku, jak i do długich podróży. Również z tego powodu, model ten cieszył się niesłabnącą popularnością na rynku wtórnym.

Oczywiście, warto pamiętać, że rzeczywiste spalanie zawsze zależy od stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu oraz warunków drogowych. Niemniej jednak, Opel Senator B zasługuje na uznanie za swoją ekonomiczność, biorąc pod uwagę oferowane osiągi i komfort jazdy.

Ceny nowych i używanych modeli Opel Senator B

Ceny nowych modeli Opel Senator B były konkurencyjne w segmencie aut luksusowych w momencie ich debiutu na rynku, co czyniło ten model atrakcyjnym dla szerokiego grona odbiorców. Z biegiem czasu, wartość pojazdów tej marki zaczęła ulegać naturalnej deprecjacji, co obecnie sprawia, że są one dostępne w przystępnych cenach na rynku wtórnym.

Ceny Opel Senator B na rynku używanych samochodów mogą być zróżnicowane, w zależności od stanu technicznego pojazdu, rocznika oraz wyposażenia. Warto zauważyć, że dobrze utrzymane egzemplarze z niskim przebiegiem nadal cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów i entuzjastów marki, co może wpływać na utrzymanie ich wartości rynkowej.

Atrakcyjność cenowa używanych modeli Opel Senator B sprawia, że są one rozważane jako opłacalna inwestycja przez osoby poszukujące solidnego i komfortowego auta z nieco starszej ery motoryzacji. Pomimo upływu lat, Senator B utrzymuje reputację niezawodnego pojazdu, co przekłada się na stabilność cen na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Opel Senator B

Opinie użytkowników na temat Opel Senator B często podkreślają jego niezawodność i wygodę jazdy. Wielu z nich wskazuje na solidność wykonania oraz przestronne wnętrze, które zapewnia komfort nawet podczas długich tras. To właśnie te cechy sprawiają, że mimo upływu lat, Senator B wciąż ma swoich wiernych fanów.

Eksperci motoryzacyjni z kolei często podkreślają, że Opel Senator B był samochodem nowoczesnym w momencie swojej premiery, oferującym zaawansowane technologie i rozwiązania, które z czasem stały się standardem w motoryzacji. Dziś, po latach, nadal doceniają jego klasyczne linie nadwozia oraz dynamiczne charakterystyki jezdne, szczególnie w wersji z silnikiem 3.0 l R6.

Wśród właścicieli i pasjonatów Opel Senator B zdobył opinię samochodu z duszą, który nie tylko służy jako środek transportu, ale również dostarcza emocji związanych z posiadaniem fragmentu historii motoryzacji. To uczucie, że mimo nadejścia nowszych modeli, Senator B z powodzeniem może konkurować pod względem komfortu i niezawodności, jest dla wielu użytkowników bezcenne.

Podsumowanie

Opel Senator B to bez wątpienia pojazd, który zasługuje na uwagę zarówno miłośników klasycznej motoryzacji, jak i tych, którzy poszukują niezawodnego i komfortowego auta z duszą. Jego rozbudowane dane techniczne, przestronne wnętrze i solidne silniki sprawiają, że model ten nadal jest godny rozważenia. Zachęcamy do dalszego odkrywania historii i zalet Opel Senator B, a także do dzielenia się swoimi doświadczeniami z tym klasycznym autem. Czy to w roli codziennego pojazdu, czy jako cenny okaz dla kolekcjonerów, Senator B pozostaje ważną częścią niemieckiego dziedzictwa motoryzacyjnego.