Mercedes Klasa B W245 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata komfortu i innowacji, gdzie Mercedes Klasa B W245 definiuje nowe standardy w segmencie kompaktowych MPV. Poznaj szczegółowe dane techniczne, wymiary, które ułatwiają manewrowanie w miejskiej dżungli, oraz wydajne silniki, które gwarantują ekonomiczne spalanie. Dowiedz się więcej o praktycznej pojemności, która czyni ten model idealnym towarzyszem dla aktywnych rodzin. Odkryj także, jak na przestrzeni lat zmieniały się ceny i jakie opinie wyrobił sobie ten niemiecki klasyk wśród kierowców. Przygotuj się na fascynującą podróż pełną luksusu i technologicznych smaczków!

Dane techniczne i wymiary Mercedes Klasa B W245

Pierwsze, co rzuca się w oczy podchodząc do Mercedes Klasa B W245, to jego imponujące wymiary. Ten kompaktowy MPV mierzy 4270 mm długości, 1777 mm szerokości i 1604 mm wysokości, co gwarantuje przestronność w środku, niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, czy z pełnym załadowaniem.

Nie można zapomnieć o rozstawie osi, który wynosi 2778 mm. Dzięki temu, Mercedes Klasa B W245 oferuje stabilność podczas jazdy, nawet przy większych prędkościach. To rozwiązanie sprawia, że jazda jest nie tylko bezpieczna, ale i komfortowa.

Mercedes Klasa B W245 jest dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Oferta silników rozpoczyna się od 1.5 l o mocy 95 KM, a kończy na jednostce 2.0 l generującej 193 KM. To zapewnia różnorodność wyboru, pozwalając dopasować samochód do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Przechodząc do danych technicznych, warto zwrócić uwagę na pojemność bagażnika. Mercedes Klasa B W245 oferuje 544 litry przestrzeni ładunkowej z tylnymi siedzeniami w pozycji pionowej. Gdy składamy siedzenia, pojemność wzrasta do imponujących 2245 litrów, co czyni ten model idealnym dla aktywnych rodzin i osób ceniących sobie praktyczność.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wśród dostępnych jednostek napędowych dla modelu Mercedes Klasa B W245, znajdują się silniki benzynowe o pojemności od 1.5 do 2.0 litra. Najmniejsza jednostka, oznaczona jako B150, generuje moc 95 KM, zapewniając zadowalające osiągi przy rozsądnym zużyciu paliwa. Natomiast najmocniejszy silnik benzynowy 2.0, znany jako B200 Turbo, dostarcza aż 193 KM, umożliwiając dynamiczną jazdę i doskonałe przyspieszenie.

Alternatywą dla silników benzynowych są jednostki wysokoprężne, które charakteryzują się lepszym momentem obrotowym i niższym spalaniem. Model Mercedes Klasa B W245 oferuje dwa silniki diesel: B180 CDI i B200 CDI. Pierwszy z nich to jednostka 2.0 o mocy 109 KM, drugi to ten sam silnik, ale z większą mocą wynoszącą 140 KM. W obu przypadkach mamy do czynienia z wydajnymi i ekonomicznymi jednostkami napędowymi.

Średnie spalanie i pojemność bagażnika

W kontekście ekonomii eksploatacji, Mercedes Klasa B W245 wyróżnia się zadowalającymi wartościami spalania. Dla silnika benzynowego B150, średnie spalanie mieszane wynosi około 7.1 l/100km, natomiast dla najmocniejszej jednostki benzynowej B200 Turbo, spalanie oscyluje w okolicach 8.1 l/100km. Silniki wysokoprężne są jeszcze bardziej ekonomiczne – B180 CDI zużywa średnio 5.6 l/100km, a B200 CDI – 5.8 l/100km.

Jednym z największych atutów Mercedes Klasa B W245 jest jego przemyślana koncepcja przestrzeni bagażowej. Standardowa pojemność bagażnika wynosi 544 litry, co już samo w sobie jest imponującym wynikiem. Nawet dziesięcioletnie modele utrzymują tę pojemność, podkreślając trwałość i jakość wykonania niemieckiego producenta.

Ale to nie koniec, jeżeli chodzi o możliwości przewozowe Mercedes Klasa B W245. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do niebywałych 2245 litrów. Ta przestrzeń ładunkowa doskonale sprawdzi się podczas długich podróży, przeprowadzek czy weekendowych wyjazdów z aktywnym wypoczynkiem.

Ceny nowych i używanych modeli na rynku

Ceny nowych modeli Mercedes Klasy B W245 na rynku były zróżnicowane, zależąc od wybranej konfiguracji oraz pakietów wyposażenia. Nowe egzemplarze tego kompaktowego MPV oscylowały kiedyś w przedziałach cenowych, które pozwalały na pozycjonowanie go jako dostępnego luksusu. Ceny używanych modeli natomiast dynamicznie się zmieniają i zależą od rocznika, stanu technicznego oraz przebiegu pojazdu.

Rynek wtórny oferuje Mercedes Klasa B W245 w cenach znacznie niższych od oryginalnej wartości nowego modelu, co sprawia, że staje się on atrakcyjną opcją dla osób szukających kompaktowego MPV z segmentu premium. Używane egzemplarze tego modelu można znaleźć w cenach dostosowanych do budżetu większości kierowców, co przekłada się na jego popularność na rynku pojazdów z drugiej ręki.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Klasa B W245

Opinie użytkowników dotyczące Mercedes Klasa B W245 często podkreślają niezawodność tego modelu oraz wysoki poziom komfortu. Wielu właścicieli ceni przestronne wnętrze i funkcjonalność, co czyni ten model idealnym wyborem dla rodzin oraz osób ceniących sobie wygodę podróżowania.

Z kolei eksperci motoryzacyjni chwalą Mercedes Klasa B W245 za doskonałe połączenie dynamiki silników z ekonomicznym spalaniem. Szczególnie wyróżniane są modele wyposażone w silniki diesla, które oferują zarówno oszczędność paliwa, jak i zadowalającą moc.

Podsumowanie

Mercedes Klasa B W245 to wyjątkowe połączenie komfortu, funkcjonalności i prestiżu, idealnie wpisujące się w potrzeby zarówno miłośników miejskiej elegancji, jak i aktywnych rodzin. Jego wszechstronne możliwości, ekonomiczne silniki i przestronny bagażnik sprawiają, że jest to model warty uwagi na rynku kompaktowych MPV. Jeśli cenisz sobie niemiecką jakość i innowacyjność, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, jakie Mercedes Klasa B W245 ma do zaoferowania. Niech każda podróż stanie się dla Ciebie synonimem luksusu i niezawodności, które oferuje ten niezwykły samochód.