Nissan Pathfinder III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Moc i praktyczność. Model Pathfinder napędzany jest 2.5-litrowym silnikiem turbo-diesel, o mocy 126kW (171PS) i momencie obrotowym 403Nm, i daje ludziom aktywnym okazję do uzyskania przyjemności z jazdy i uprawiania ich ulubionego hobby w zagonionym stylu życiu zawodowego. Wnętrze stanowi doskonałą kombinację ekstremalnej praktyczności połączonej z wygodą i przestronnością. Istnieje 64 różnych konfiguracji siedzeń, dzięki trzem rzędom siedzeń, które mogą być indywidualnie składane na płasko, co daje możliwość dopasowania ładowności przedmiotów aż do 280cm na długość. Istnieje wiele różnych przestrzeni ładunkowych i nawet przy trzech rzędach rozłożonych siedzeń, przestrzeń ładunkowa jest imponująca.

Wszystkie tryby 4×4. Model Pathfinder prezentuje udoskonaloną wersję systemu elektronicznego sterowania ALL MODE 4×4, który można znaleźć w X-TRAIL. System pozwala kierowcy modelu Pathfinder na wybranie jednego z czterech trybów poprzez łatwe w użytkowaniu obrotowe sterowanie umieszczone na desce rozdzielczej: 2WD, Auto, 4Hi Lock i 4LO. W normalnych warunkach suchej pogody, kierowca wybiera 2WD, co pozwala na wysyłanie mocy tylko na tylne koła. Jednakże, gdy warunki zaczynają się zmieniać i jest ślisko, stosowany jest tryb ‘Auto’, pozwalający na elektroniczne monitorowanie poziomów ‘trzymania się szosy’ i automatyczną dystrybucje mocy silnika w miejsce, które najbardziej tego wymaga, zarówno na szosie jak i poza nią.

Manewr wykonany z zaufaniem. Są tu także dwie liczące się cechy Nissana: tylna kamera parkowania, jako pionierskie rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w modelu Nissan Primera, która pozwala na wykonanie ciasnego manewru parkowania, wykonywanego w pełnym zaufaniu do systemu. Oraz system zwany ‘Intelligent Key system’, który pozwala na otwarcie drzwi i uruchomienie silnika, bez konieczności włożenia kluczyka do zamka.

Fantastycznie zdolny. Model Pathfinder jest pojazdem o fantastycznych możliwościach, w którym zastosowano kombinację sposobu zachowania się na drodze, komfortu, bezpieczeństwa, i poziomu wyposażenia samochodu osobowego, właściwych możliwościom klasy 4×4.

źródło: Nissan