Mitsubishi Outlander II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając szlaki motoryzacyjnej przygody, warto zwrócić uwagę na model, który z gracją łączy w sobie siłę, funkcjonalność i ekonomię – Mitsubishi Outlander II. Ten SUV nie tylko przyciąga spojrzenia swoim dynamicznym designem, ale również oferuje szerokie spektrum danych technicznych, które zadowolą zarówno miłośników mocy, jak i zwolenników ekonomicznej jazdy. Zanurzmy się w świat liczbowych faktów, by poznać wymiary, pojemność czy spalanie, które definiują ten samochód, a także przyjrzyjmy się cenom i opinioom, które budują jego renomę na rynku. Czy Mitsubishi Outlander II to pojazd, który spełni Twoje oczekiwania? Zapraszamy do lektury!

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Outlander II

Zacznijmy od danych technicznych i wymiarów, które czynią Mitsubishi Outlander II praktycznym i komfortowym SUV-em. Długość tego modelu wynosi 4,64 metra, szerokość – 1,8 metra, a wysokość – 1,68 metra. Takie proporcje gwarantują dużą przestrzeń dla pasażerów oraz bagażnika, który w podstawowej konfiguracji oferuje 591 litrów pojemności.

Jednak to nie tylko wymiary zewnętrzne definiują Mitsubishi Outlander II. Ważnym elementem jest również masa własna, która wynosi od 1545 do 1700 kg. W zależności od wersji, samochód ten może pomieścić od 5 do 7 pasażerów, co pokazuje jego elastyczność i zdolność do dostosowania się do różnych potrzeb.

Osiągi Mitsubishi Outlander II są również imponujące. Zależnie od wersji silnikowej, można liczyć na moc od 140 do 170 KM. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć ten model, wynosi od 180 do 200 km/h. Te liczby potwierdzają, że Outlander II to model, który łączy w sobie praktyczność i dynamiczną jazdę.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Pod maską Mitsubishi Outlander II znajduje się kilka opcji silnikowych, które umożliwiają kierowcom doświadczanie różnych stylów jazdy. Dostępne są zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne. Benzynowe silniki o pojemności 2.0 i 2.4 litra generują odpowiednio 147 i 170 KM mocy. Zwolennicy diesli z kolei mogą wybrać jednostkę 2.2 DI-D, oferującą 156 KM mocy.

Wszystkie silniki Mitsubishi Outlander II charakteryzują się dobrą dynamiką oraz w miarę ekonomicznym zużyciem paliwa. Szczególnie jednostka dieslowska 2.2 DI-D jest chwalona za niskie spalanie na poziomie około 6 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Bez względu na wybrany silnik, Mitsubishi Outlander II gwarantuje solidne osiągi i satysfakcję z jazdy.

Spalanie i pojemność bagażnika w Mitsubishi Outlander II

Spalanie Mitsubishi Outlander II jest zależne od wybranego silnika, ale niezależnie od wyboru, ten model cechuje się wszechstronnością, która umożliwia efektywną jazdę zarówno w mieście, jak i na długich trasach. Silnik benzynowy 2.0 zużywa średnio około 7,7 litra paliwa na 100 km, natomiast mocniejsza jednostka 2.4 – około 8,5 litra. Jednak najbardziej ekonomiczny jest silnik wysokoprężny 2.2 DI-D, który pozwala na spalanie na poziomie około 6 litrów/100 km w cyklu mieszanym.

W kontekście spalania, warto również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwa. W Mitsubishi Outlander II wynosi ona 60 litrów, co umożliwia przejechanie, w zależności od silnika i stylu jazdy, od 700 do nawet 1000 km na jednym tankowaniu. To dodatkowo podkreśla praktyczność tego modelu, szczególnie dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Jeśli chodzi o przestrzeń bagażową, Mitsubishi Outlander II zdobywa punkty za swoją wszechstronność. Bagażnik o podstawowej pojemności 591 litrów, po złożeniu tylnych siedzeń, zwiększa swoją pojemność do imponujących 1691 litrów. Pozwala to na transport wielu rzeczy, od codziennych zakupów po duże przedmioty.

Przestrzeń bagażowa Mitsubishi Outlander II jest nie tylko pojemna, ale również funkcjonalna. Dzięki nisko umieszczonej krawędzi załadunku oraz możliwości płaskiego złożenia tylnych siedzeń, ładowanie i rozładunek bagażu staje się znacznie łatwiejsze. To kolejny aspekt, który potwierdza, że Outlander II to samochód dobrze przemyślany i zaprojektowany z myślą o użytkownikach.

Orientacyjne ceny nowych i używanych modeli na rynku

Kiedy nadejdzie czas na zakup Mitsubishi Outlander II, potencjalni nabywcy mogą rozważyć zarówno rynek nowych, jak i używanych pojazdów. Ceny nowych modeli mogą być zróżnicowane w zależności od poziomu wyposażenia i silnika, jednak orientacyjnie warto przygotować się na wydatek rzędu 100 000 złotych i więcej. Jest to inwestycja, która łączy nowoczesność z niezawodnością.

Na rynku wtórnym Mitsubishi Outlander II prezentuje się jako atrakcyjna propozycja cenowa. Używane egzemplarze tego modelu można znaleźć już za około 20 000 złotych, choć za dobrze utrzymane wersje z bogatym wyposażeniem ceny mogą sięgnąć nawet 40 000 złotych. Jest to przystępna stawka dla SUV-a o tak solidnych osiągach.

Orientacyjne ceny Mitsubishi Outlander II na rynku wtórnym są ściśle powiązane z rocznikiem, przebiegiem oraz stanem technicznym i wizualnym pojazdu. Egzemplarze z niskim przebiegiem i w bogatej wersji wyposażeniowej mogą kosztować znacznie więcej, jednak zapewniają w zamian większe poczucie bezpieczeństwa zakupu. To ważna informacja dla tych, którzy szukają optymalnego stosunku jakości do ceny.

Przed zakupem Mitsubishi Outlander II, zarówno nowego, jak i używanego, warto dokładnie przeanalizować oferty na rynku. Zróżnicowanie cen pozwala na dopasowanie pojazdu do indywidualnych możliwości finansowych. Co więcej, należy pamiętać, że decydując się na starsze roczniki, można oczekiwać niższej ceny, ale równocześnie trzeba być gotowym na potencjalne koszty związane z eksploatacją i konserwacją pojazdu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Outlander II

Opinie użytkowników Mitsubishi Outlander II często podkreślają jego niezawodność i praktyczność. Właściciele szczególnie chwalą wygodę jazdy, zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas dłuższych wyjazdów. Dzięki temu Outlander II zyskał opinię auta uniwersalnego i rodzinnego.

Eksperci z branży motoryzacyjnej są przekonani o przemyślanym wykorzystaniu przestrzeni w Mitsubishi Outlander II. Zwracają uwagę na przestronne wnętrze oraz dużą pojemność bagażnika, co w połączeniu z możliwością przewożenia do siedmiu osób, stawia ten model w czołówce praktycznych SUV-ów.

Wśród komentarzy można znaleźć pochwały dotyczące ekonomicznego spalania, szczególnie w przypadku silnika 2.2 DI-D. Użytkownicy doceniają niskie koszty eksploatacji, co sprawia, że Mitsubishi Outlander II jest rekomendowany jako wybór oszczędny i ekologiczny.

Niemniej jednak, niektóre głosy wśród użytkowników wskazują na drobne niedociągnięcia w jakości wykończenia wnętrza oraz wyposażenia dodatkowego. Jednak nawet te nieliczne uwagi nie umniejszają ogólnego wrażenia solidności i funkcjonalności, jakie Mitsubishi Outlander II wywiera na swoich posiadaczach.

Podsumowanie

Mitsubishi Outlander II to pojazd, który wyróżnia się na tle konkurencji swoją wszechstronnością, praktycznością i ekonomią jazdy. Niezależnie od tego, czy poszukujesz samochodu rodzinnego, czy też potrzebujesz niezawodnego towarzysza na długie trasy, ten model SUV-a może okazać się idealnym wyborem. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu oraz odkrywania opinii i doświadczeń innych użytkowników, co z pewnością pomoże w podjęciu świadomej decyzji zakupowej. Niech Twoja motoryzacyjna przygoda z Mitsubishi Outlander II stanie się źródłem satysfakcji i niezapomnianych wspomnień z każdej podróży.

źródło: Mitsubishi