Mitsubishi Lancer Evolution II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Ikona rynku sportowych samochodów, Mitsubishi Lancer Evolution II, przyciąga wzrok każdego entuzjasty motoryzacji. Zastanawiasz się, jakie tajemnice kryją się pod jego agresywnie stylizowaną karoserią? Zawładnie Twoją wyobraźnią zarówno mocą układu napędowego, jak i precyzją danych technicznych, które składają się na legendę tego modelu. Przyjrzyjmy się bliżej, co sprawia, że Mitsubishi Lancer Evolution II to nie tylko samochód, ale wręcz obiekt pożądania wielu fanów czterech kółek.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Lancer Evolution II

Pod maską Mitsubishi Lancer Evolution II kryje się prawdziwa bestia: 2.0-litrowy silnik turbodoładowany o mocy 260 koni mechanicznych. Potężna moc pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 230 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h to zaledwie 5,1 sekundy. Dodatkowo, napęd na wszystkie koła i 5-biegowa manualna skrzynia biegów dostarczają niezapomnianych doznań podczas jazdy i doskonałej kontroli nad pojazdem.

Jeśli mówimy o wymiarach, Mitsubishi Lancer Evolution II ma długość 4350 mm, szerokość 1690 mm i wysokość 1415 mm, co sprawia, że jest to kompaktowy samochód sportowy. Rozstaw osi wynosi 2510 mm, a masa własna pojazdu to 1260 kg. Wszystko to gwarantuje stabilność na drodze, zarówno podczas jazdy prosto, jak i pokonywania zakrętów.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Mitsubishi Lancer Evolution II kryje się silnik 4G63T. Ta turbodoładowana, czterocylindrowa jednostka o pojemności 2,0 litra jest legendą wśród miłośników motoryzacji. Dzięki swojej niezawodności i łatwości tuningu, 4G63T jest często wybierany przez entuzjastów sportowej jazdy.

Silnik Mitsubishi Lancer Evolution II został wyposażony w system wielopunktowego wtrysku paliwa i turbosprężarkę TD05H-16G6-7.1. Ta kombinacja pozwala na osiągnięcie mocy 260 KM oraz maksymalnego momentu obrotowego wynoszącego 309 Nm. Wszystko to przekłada się na niesamowite osiągi tego modelu.

Charakterystyczną cechą silnika 4G63T jest jego wytrzymałość. Został on zaprojektowany z myślą o trudnych warunkach, z jakimi musi się zmierzyć każdy samochód sportowy. Wysokiej jakości materiały i precyzyjne wykonanie gwarantują długą żywotność silnika, nawet przy intensywnej eksploatacji.

W przypadku Mitsubishi Lancer Evolution II, silnik 4G63T jest połączony z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Ta konfiguracja zapewnia doskonałe osiągi, a także pełną kontrolę nad pojazdem. Niezależnie od warunków na drodze, kierowca może liczyć na niesamowite doznania podczas jazdy.

Spalanie i pojemność różnych modeli Mitsubishi Lancer Evolution II

W kontekście spalania, Mitsubishi Lancer Evolution II jest efektywnym samochodem sportowym. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi około 10,5 l/100km, co jest dość imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę moc i osiągi tego modelu. Wszystko to dzięki zaawansowanemu systemowi wtrysku paliwa i efektywnej turbosprężarce.

Pod względem pojemności, Mitsubishi Lancer Evolution II oferuje doskonałe możliwości dla pasażerów i bagażu. Jego przestronne wnętrze i bagażnik o pojemności 430 litrów sprawiają, że jest to samochód nie tylko sportowy, ale również praktyczny. Dodatkowo, pojemność zbiornika paliwa wynosi 55 litrów, co pozwala na długie trasy bez konieczności częstego tankowania.

Ceny nowych i używanych egzemplarzy na rynku

Ceny Mitsubishi Lancer Evolution II na rynku wtórnym mogą znacząco się różnić, zależnie od stanu technicznego pojazdu, jego historii oraz przebiegu. Ze względu na status kultowego samochodu, dobrze zachowane egzemplarze mogą osiągać ceny rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, co wpływa na ich atrakcyjność jako inwestycje motoryzacyjne.

Z kolei ceny nowych egzemplarzy Mitsubishi Lancer Evolution II są już tylko wspomnieniem, gdyż ten model został wycofany z produkcji. Na rynku pierwotnym cieszył się jednak dużą popularnością, a jego wartość była adekwatna do osiągów i technologii, które oferował entuzjastom sportowej jazdy.

Warto zauważyć, że ceny używanych Mitsubishi Lancer Evolution II mogą być podatne na wahania, które często są związane z ogólnym zainteresowaniem rajdowymi klasykami. Rzadkość tego modelu na rynku sprawia, że każda pojawiająca się oferta może stać się obiektem szybkiej transakcji.

Podsumowując, zarówno nowe, jak i używane egzemplarze Mitsubishi Lancer Evolution II zachowują swoją wartość na rynku samochodów sportowych. Dla kolekcjonerów i miłośników mocnych wrażeń, posiadanie tego modelu to nie tylko przyjemność z jazdy, ale też potencjalnie mądre posunięcie inwestycyjne.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Lancer Evolution II

Mitsubishi Lancer Evolution II zbiera pochlebne opinie zarówno od użytkowników, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Właściciele chwalą go za niezawodność i niesamowite osiągi, które są wynikiem doskonałego zestrojenia silnika z pozostałymi podzespołami. Dla wielu jest to wyznacznik prawdziwego samochodu sportowego.

Entuzjaści motoryzacji podkreślają, że Mitsubishi Lancer Evolution II to ikona, która doskonale łączy praktyczność codziennego użytkowania z emocjonującymi doświadczeniami na torze wyścigowym. Jego uniwersalność jest często podkreślana w licznych recenzjach, co czyni go wyjątkowym w swojej klasie.

Ogólna percepcja modelu na rynku jest wyjątkowo pozytywna, szczególnie w kontekście jego trwałości i możliwości tuningu. Zdaniem posiadaczy, Mitsubishi Lancer Evolution II to samochód, który traci na wartości minimalnie, stanowiąc solidną inwestycję dla pasjonatów.

Specjaliści i media branżowe często wskazują na Mitsubishi Lancer Evolution II jako przykład doskonałego kompromisu inżynieryjnego między wydajnością a kosztami utrzymania. W wielu testach porównawczych ten model wypada nadzwyczaj dobrze, co przekłada się na jego legendarny status w środowisku miłośników samochodów sportowych.

Podsumowanie

Mitsubishi Lancer Evolution II to ikona motoryzacji, która nadal elektryzuje swoimi osiągami i możliwościami. Fascynujące dane techniczne, wymiary, silniki i spalanie sprawiają, że jest to pojazd godny uwagi zarówno dla miłośników szybkiej jazdy, jak i dla kolekcjonerów. Różnorodność cen na rynku wtórnym daje szansę na znalezienie egzemplarza odpowiadającego zarówno potrzebom, jak i możliwościom finansowym zainteresowanych. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników tego niezwykłego modelu i odkrywania opinii ekspertów oraz użytkowników, które mogą być pomocne przy podjęciu decyzji o zakupie. Niech pasja do motoryzacji prowadzi Cię przez kolejne etapy poznawania legendarnego Mitsubishi Lancer Evolution II.

foto: Mitsubishi