Mitsubishi Lancer VII – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata motoryzacyjnej ikony, gdzie inżynieria spotyka się z pasją do szybkości i niezawodności. Mitsubishi Lancer VII to więcej niż samochód – to legenda, która podbiła serca kierowców na całym świecie. Odkryj jego imponujące dane techniczne, wymiary, które definiują jego dynamikę, zróżnicowane silniki optymalizujące spalanie, oraz pojemność, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających. Czy warto zainwestować w ten model? Poznaj opinie użytkowników i aktualne ceny, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Lancer VII

Mitsubishi Lancer VII jest samochodem, który zasługuje na uwagę ze względu na imponujące dane techniczne. Ten model jest wyposażony w silnik benzynowy 1.6 MIVEC o mocy 98 KM, który gwarantuje dynamiczną jazdę i zapewnia komfort podróży. Dzięki zaawansowanej technologii MIVEC, samochód ten oferuje doskonałe osiągi przy jednoczesnym ograniczeniu emisji szkodliwych substancji.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wymiary, Mitsubishi Lancer VII prezentuje się bardzo dobrze. Jego długość wynosi 4570 mm, szerokość 1760 mm, a wysokość 1490 mm. Takie proporcje sprawiają, że auto jest stabilne na drodze, a jednocześnie oferuje wystarczająco dużo miejsca w środku, zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów.

Przejdźmy teraz do kwestii technicznych. Mitsubishi Lancer VII dysponuje manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach, co wpływa na płynność i komfort jazdy. Dodatkowo, działa na przednim napędzie, co daje mu stabilność i pewność na drodze, bez względu na warunki.

Wreszcie warto wspomnieć, że Mitsubishi Lancer VII oferuje pojemność bagażnika na poziomie 344 litrów. To daje mnóstwo miejsca na bagaż, co sprawia, że ten model jest idealny zarówno do codziennej jazdy, jak i na długie wyjazdy.

Rodzaje silników dostępnych w modelu Mitsubishi Lancer VII

Mitsubishi Lancer VII oferuje różne rodzaje silników, co czyni go samochodem dostosowanym do różnych potrzeb i stylów jazdy. Dostępny jest z silnikiem benzynowym 1.6 MIVEC o mocy 98 KM, który jest znany ze swojej niezawodności i efektywności. Dla kierowców szukających większej mocy, dostępna jest również opcja z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 150 KM, zapewniającym jeszcze bardziej dynamiczną jazdę.

Warto zaznaczyć, że Mitsubishi Lancer VII dostępny jest również w wersji z silnikiem diesla. Wariant ten, o pojemności 2.0 i mocy 140 KM, stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią sobie oszczędność na paliwie i długotrwałą wydajność. Każdy z tych silników został zaprojektowany z myślą o optymalizacji spalania i zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji, co czyni Mitsubishi Lancer VII wyborem zrównoważonym i odpowiedzialnym.

Spalanie i pojemność silnika Mitsubishi Lancer VII

Spalanie Mitsubishi Lancer VII stanowi jeden z kluczowych czynników, które zasługują na uwagę. Wartości te mogą różnić się w zależności od wybranego rodzaju silnika. Na przykład, wersja z silnikiem 1.6 MIVEC o mocy 98 KM charakteryzuje się średnim spalaniem na poziomie około 6,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. To oznacza, że ten model jest doskonałym wyborem dla kierowców, którzy cenią sobie ekonomiczną jazdę.

Jeśli chodzi o pojemność silnika, Mitsubishi Lancer VII oferuje różne opcje. Najpopularniejszym wyborem jest wariant z silnikiem benzynowym 1.6 MIVEC, który zapewnia doskonałą równowagę między mocą a efektywnością. Dla osób szukających większej mocy, dostępny jest również silnik 2.0 o mocy 150 KM. Ten model oferuje doskonałe osiągi, zachowując jednocześnie akceptowalne spalanie.

Na koniec, wersja diesla Mitsubishi Lancer VII z silnikiem o pojemności 2.0 i mocy 140 KM oferuje nieco inne parametry. Spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 5,5 litra na 100 km, co czyni go wyjątkowo ekonomicznym. Ta wersja jest idealna dla osób, które często podróżują na długie dystanse i cenią sobie oszczędność paliwa.

Ceny nowych i używanych modeli Mitsubishi Lancer VII na polskim rynku

Ceny nowych modeli Mitsubishi Lancer VII na polskim rynku, mimo że już nieaktualne (produkcja zakończyła się kilka lat temu), w chwili premiery wahały się w granicach 70 000 do 100 000 złotych, w zależności od wersji wyposażeniowej i typu silnika. Była to atrakcyjna wartość na tle konkurencji, oferującej doskonały stosunek jakości do ceny.

Na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy Mitsubishi Lancer VII są znacznie niższe i mogą być atrakcyjne dla osób szukających niezawodnego i dobrze wyposażonego auta w rozsądnej cenie. Obecnie ceny oscylują wokół 10 000 złotych za modele z początku produkcji, do około 30 000 złotych za egzemplarze z końca okresu produkcyjnego w bogatszych wersjach.

Znalezienie Mitsubishi Lancer VII w dobrym stanie technicznym i wizualnym może być korzystną inwestycją, ponieważ modele te słyną z długowieczności i niskich kosztów utrzymania. Ceny mogą jednak wzrastać w przypadku egzemplarzy o małym przebiegu oraz tych dobrze utrzymanych, co jest ważne dla potencjalnych nabywców.

Rynek samochodów używanych jest dynamiczny, a ceny Mitsubishi Lancer VII mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji, przebieg czy historia serwisowa. Potencjalni kupujący powinni dokładnie sprawdzić stan pojazdu przed zakupem, aby uniknąć dodatkowych kosztów naprawy.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Lancer VII

Mitsubishi Lancer VII cieszy się uznaniem wśród właścicieli dzięki swojej niezawodności i sportowemu charakterowi. Użytkownicy chwalą przede wszystkim jego dynamikę i stabilność prowadzenia, co w połączeniu z przystępnymi kosztami eksploatacji, przekłada się na wysoką satysfakcję z użytkowania.

Wielu kierowców podkreśla także, że Lancer VII to samochód o ponadprzeciętnej trwałości. Opinie często zwracają uwagę na małą awaryjność oraz łatwość w znalezieniu części zamiennych, co jest istotne dla osób, które planują korzystać z pojazdu przez wiele lat.

Eksperci branży motoryzacyjnej są przekonani o funkcjonalności i ergonomii wnętrza Mitsubishi Lancer VII, a także o jego klasycznej i ponadczasowej linii nadwozia. Podkreślają, że jest to pojazd, który dobrze wypełnia lukę między codzienną praktycznością a możliwością czerpania przyjemności z jazdy sportowym autem.

Z drugiej strony, niektóre opinie wskazują na stosunkowo wysokie spalanie starszych modeli z silnikami benzynowymi, szczególnie w mieście. Mimo to, użytkownicy doceniają Lancer VII za jego charakterystyczny wygląd oraz emocje, jakie dostarcza podczas jazdy.

Podsumowanie

Mitsubishi Lancer VII to samochód z bogatą historią i sprawdzonymi osiągami, który nadal cieszy się uznaniem na rynku wtórnym. Jeśli szukasz pojazdu, który łączy w sobie niezawodność, ekonomiczną jazdę oraz dobrą dynamikę, ten model może okazać się idealnym wyborem. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, jakie oferuje Mitsubishi Lancer VII. Nie zapomnij również sprawdzić dostępnych ofert i porównać opinie innych użytkowników, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie. Twoja motoryzacyjna pasja zasługuje na samochód, który spełni wszystkie oczekiwania.

foto: Mitsubishi