Seat Cordoba II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata kompaktowych sedanów, gdzie Seat Cordoba II wyznacza standardy w swojej klasie! Jeśli szukasz niezawodnego partnera na każdą drogę, który łączy w sobie hiszpański temperament i praktyczność, to właśnie znalazłeś odpowiedni model. Odkryj bogate dane techniczne, zaskakująco przestronne wnętrze oraz efektywne jednostki napędowe, które gwarantują ekonomiczne spalanie. Przekonaj się, co użytkownicy myślą o tym aucie i jak prezentuje się na tle konkurencji zarówno pod kątem ceny, jak i oferowanych możliwości.

Dane techniczne i wymiary Seat Cordoba II

Seat Cordoba II to kompaktowy sedan oferujący imponujące parametry techniczne. Długość tego modelu wynosi 4,2 metra, co daje mu przewagę pod względem przestrzeni w kabinie w porównaniu do wielu konkurentów w tej samej klasie. Szerokość auta wynosi 1,7 metra, umożliwiając komfortowe podróżowanie nawet dla pięciu dorosłych pasażerów.

Wysokość Seat Cordoba II wynosi 1,44 metra, co jest standardem wśród sedanów tej klasy. Dzięki temu, mimo kompaktowych wymiarów, samochód oferuje wystarczającą ilość miejsca nad głowami pasażerów. Rozstaw osi wynoszący 2,46 metra zapewnia stabilność jazdy i przestrzeń na nogi dla pasażerów tylnej kanapy.

Bagażnik w Seat Cordoba II jest kolejnym atutem tego modelu. Jego pojemność wynosi 485 litrów, co plasuje go na czołowych pozycjach wśród kompaktowych sedanów. Możliwość złożenia tylnych siedzeń umożliwia dodatkowe powiększenie przestrzeni bagażowej, co czyni ten samochód niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla rodzin i osób często podróżujących z dużą ilością bagażu.

Przegląd dostępnych silników i ich specyfikacje

Seat Cordoba II dostępny jest z różnymi jednostkami napędowymi, zarówno benzynowymi, jak i dieslowskimi. Wszystkie silniki charakteryzują się dobrą dynamiką i niskim zużyciem paliwa. Najpopularniejszym wyborem wśród kierowców jest silnik 1.4 MPI o mocy 75 KM.

W ofercie znajduje się również silnik benzynowy 1.4 16V o mocy 100 KM, który oferuje lepsze osiągi przy zachowaniu równie niskiego spalania. Kierowcy cenią go za dynamiczną jazdę i płynne przyspieszenie. Jest to idealny wybór dla osób ceniących sobie komfort jazdy.

Wśród jednostek dieslowskich warto zwrócić uwagę na silnik 1.9 TDI. Ten turbodoładowany silnik o mocy 130 KM zapewnia doskonałe osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Jest to opcja idealna dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Wszystkie silniki Seat Cordoba II spełniają normy emisji spalin EURO 4, co sprawia, że są one przyjazne dla środowiska. Dodatkowo, niezależnie od wyboru jednostki napędowej, każdy model Cordoba II wyposażony jest w pięciobiegową manualną skrzynię biegów, która zapewnia płynną i precyzyjną zmianę biegów.

Średnie spalanie i pojemność bagażnika

Seat Cordoba II zasługuje na uznanie pod względem oszczędnego spalania. Najpopularniejszy model z silnikiem 1.4 MPI zużywa średnio 6,2 litra benzyny na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. To czyni go ekonomicznym wyborem dla osób, które cenią sobie niskie koszty eksploatacji.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wersję z silnikiem 1.9 TDI, średnie spalanie jest jeszcze niższe. Mimo imponującej mocy 130 KM, ten model zużywa tylko około 4,6 litra oleju napędowego na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Jest to wynik, który z pewnością przekona wielu kierowców do wyboru diesla.

Spalanie jest jednym z aspektów, jednak Seat Cordoba II posiada również inne atuty. Dużą zaletą tego modelu jest pojemność bagażnika. Standardowo oferuje on 485 litrów przestrzeni, co jest znacznie więcej niż w wielu konkurencyjnych kompaktowych sedanach.

Co więcej, Seat Cordoba II umożliwia złożenie tylnych siedzeń, co znacznie zwiększa pojemność bagażnika. Ta funkcja jest niezwykle praktyczna, zwłaszcza dla osób, które często podróżują z dużą ilością bagażu lub potrzebują dodatkowej przestrzeni dla nieoczekiwanych zakupów.

Ceny nowych i używanych modeli Seat Cordoba II na rynku

Ceny nowych modeli Seat Cordoba II były niegdyś atrakcyjną propozycją w segmencie kompaktowych sedanów, szczególnie wyróżniając się w kategorii stosunku ceny do jakości. Chociaż produkcja tego modelu zakończyła się kilka lat temu, nowe egzemplarze cieszyły się zainteresowaniem ze względu na konkurencyjną cenę w stosunku do bogatego wyposażenia standardowego.

Rynek wtórny Seat Cordoba II jest natomiast doskonałym miejscem dla poszukiwaczy okazji, gdzie ceny używanych modeli są zróżnicowane i zależne od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu pojazdu. Zainteresowani mogą znaleźć atrakcyjne oferty już w przedziale cenowym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co czyni Cordobę II dostępną dla szerokiego grona kierowców.

Wartość Seat Cordoba II na rynku wtórnym jest również kształtowana przez opinie użytkowników, które często podkreślają niskie koszty utrzymania i eksploatacji tego modelu. Nabywcy zwracają uwagę na ekonomiczne spalanie oraz dostępność części zamiennych, co przekłada się na utrzymanie umiarkowanej ceny zakupu na rynku pojazdów używanych.

Opinie użytkowników i ekspertów o Seat Cordoba II

Opinie użytkowników na temat Seat Cordoba II są zazwyczaj pozytywne, szczególnie doceniana jest niezawodność i ekonomiczne spalanie tego modelu. Wielu kierowców podkreśla, że Cordoba II to samochód o dobrych osiągach i niskich kosztach utrzymania, co czyni go świetnym wyborem dla osób szukających kompaktowego sedana na co dzień.

Eksperci branży motoryzacyjnej również przychylnie oceniają Seat Cordoba II, wskazując na jego funkcjonalność i przemyślane rozwiązania konstrukcyjne. Chwalą przestronność wnętrza i pojemność bagażnika, które sprawiają, że ten samochód jest nie tylko wygodny, ale także praktyczny, spełniając oczekiwania zarówno rodzin, jak i osób często podróżujących.

Podsumowanie

Seat Cordoba II to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie ekonomiczne spalanie, przestronne wnętrze i atrakcyjne ceny, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jego zróżnicowane silniki i praktyczne rozwiązania czynią go idealnym wyborem dla osób ceniących komfort i oszczędność. Zachęcamy do dalszego poznawania zalet tego modelu, odwiedzając salony samochodowe lub przeglądając oferty online, aby osobiście przekonać się o jego walorach. Nie zapomnij również poszukać opinii innych użytkowników, co może być cennym źródłem informacji przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Seat Cordoba II czeka, by stać się Twoim niezawodnym towarzyszem na każdej drodze!