Mitsubishi Lancer VI- dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata japońskiej precyzji i sportowego ducha, gdzie Mitsubishi Lancer VI czeka, aby zaoferować niezapomniane wrażenia za kierownicą. Poznaj szczegóły techniczne, które definiują ten model, od wymiarów, poprzez spalanie, aż po pojemność silnika. Dowiedz się również, jak kształtują się ceny i co użytkownicy myślą o tym kultowym aucie. Czy Lancer VI nadal podbija serca miłośników motoryzacji? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne Mitsubishi Lancer VI

Pierwszym aspektem, który warto podkreślić przy omawianiu danych technicznych Mitsubishi Lancer VI, jest silnik. W zależności od modelu, możemy spotkać jednostki o pojemności od 1.3 do 2.0 litrów, które zapewniają od 75 do 135 koni mechanicznych. To sprawia, że każdy kierowca znajdzie wariant idealnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Poruszając temat danych technicznych, nie można pominąć wymiarów Mitsubishi Lancer VI. Długość tego modelu wynosi 4350 mm, szerokość 1695 mm, a wysokość 1410 mm. Dzięki temu auto jest zdecydowanie kompaktowe, a jednocześnie oferuje wystarczającą ilość miejsca dla pasażerów i bagażu.

Nie mniej istotne jest spalanie. Średnie zużycie paliwa Mitsubishi Lancer VI w cyklu mieszanym wynosi od 6 do 9 litrów na 100 km. Jest to wynik godny uwagi, szczególnie że mówimy o aucie sportowym, które z założenia ma większe zapotrzebowanie na paliwo.

Wymiary i pojemność modelu

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze samochodu, są jego wymiary. Mitsubishi Lancer VI jest autem, które, pomimo swoich kompaktowych wymiarów, oferuje sporo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Jego szerokość wynosząca 1695 mm i wysokość 1410 mm gwarantują komfort podczas jazdy, a długość 4350 mm umożliwia łatwe parkowanie nawet w ciasnych miejscach.

Wymiary zewnętrzne to jedno, ale równie ważne jest, ile miejsca oferuje auto w środku. Mitsubishi Lancer VI został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się wygodą, a jednocześnie bagażnik o pojemności 430 litrów pozwala na zabranie ze sobą wszystkiego, czego potrzebujesz na długie trasy.

Jeżeli chodzi o pojemność silnika, Mitsubishi Lancer VI oferuje kilka opcji do wyboru. W zależności od modelu, kierowcy mogą wybierać pomiędzy jednostkami o pojemności od 1.3 do 2.0 litrów. To gwarantuje, że każdy znajdzie wariant idealnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Spalanie i wydajność paliwowa

Spalanie paliwa jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na ekonomię eksploatacji samochodu. Mitsubishi Lancer VI może pochwalić się średnim zużyciem paliwa w cyklu mieszanym na poziomie od 6 do 9 litrów na 100 km. Oznacza to, że nawet przy intensywnej jeździe, koszty związane z tankowaniem nie powinny obciążać znacząco domowego budżetu.

Wydajność paliwowa to aspekt, na który zwraca uwagę coraz więcej kierowców. W przypadku Mitsubishi Lancer VI, możemy mówić o zadowalającym bilansie pomiędzy mocą a zużyciem paliwa. Niezależnie od wybranej wersji silnikowej, auto oferuje dobrą relację między dynamiką jazdy a kosztami eksploatacji.

Ostateczne spalanie Mitsubishi Lancer VI może różnić się w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze. Warto jednak podkreślić, że nawet przy agresywnym stylu jazdy, samochód zasługuje na pochwałę za utrzymanie zużycia paliwa na akceptowalnym poziomie. Jest to dowód na efektywne wykorzystanie technologii i dbałość producenta o ekologiczny aspekt swoich pojazdów.

Opinie użytkowników i ekspertów

W świecie motoryzacji, opinie użytkowników mają niebagatelne znaczenie, a Mitsubishi Lancer VI często zbiera pozytywne reakcje. Właściciele tego modelu chwalą przede wszystkim jego niezawodność oraz sportowy charakter, który sprawdza się zarówno podczas codziennej jazdy, jak i na dłuższych trasach.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga w Mitsubishi Lancer VI przemyślane połączenie dynamiki i oszczędności. Wysoka jakość wykonania, zarówno jeśli chodzi o silnik, jak i wnętrze pojazdu, jest często podkreślana jako jeden z głównych atutów modelu.

Z drugiej strony, niektóre opinie wskazują na pewne niedoskonałości, takie jak ograniczona przestrzeń na tylnej kanapie czy wyższe koszty eksploatacji w przypadku najmocniejszych wersji silnikowych. Mimo to, Mitsubishi Lancer VI wciąż cieszy się uznaniem wśród osób ceniących sobie japońską jakość i sportowe geny w przystępnej cenie.

Podsumowanie

Mitsubishi Lancer VI to pojazd, który nadal wzbudza zainteresowanie miłośników motoryzacji dzięki swojej niezawodności, sportowemu duchowi i ekonomicznemu spalaniu. Jeśli cenisz sobie precyzję japońskiej inżynierii i szukasz auta z charakterem, ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do dalszych poszukiwań i testów, które pozwolą Ci osobiście doświadczyć wszystkich zalet Lancer VI. Nie zapominaj też o sprawdzeniu aktualnych ofert na rynku wtórnym, aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Odkryj opinie innych użytkowników i dołącz do grona zadowolonych właścicieli tego kultowego auta.

foto: Mitsubishi