Ford Capri II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zanurz się w świat klasycznej motoryzacji i odkryj ikonę stylu sprzed lat – Ford Capri II. To nie tylko samochód, to kapsuła czasu, która przeniesie Cię do ery wielkich marzeń o szybkości i elegancji. Od niepowtarzalnych linii nadwozia, przez różnorodność jednostek napędowych, aż po opowieści entuzjastów i fachowców – poznaj wszystkie aspekty tego motoryzacyjnego klejnotu. Czy to jego techniczne finesy, ekonomiczne aspekty spalania, czy wspomnienia tych, którzy mieli przyjemność nim jeździć – każdy detal Forda Capri II ma swoją historię.

Dane techniczne i wymiary Ford Capri II

Pod maską Ford Capri II ukrywa się prawdziwy klejnot inżynierii. W zależności od wersji, klienci mogli wybierać między silnikami o pojemności od 1.3 do 3.0 litra. Najmocniejsza jednostka, o pojemności 3.0 litra, generowała aż 138 koni mechanicznych, zapewniając niezapomniane wrażenia z jazdy.

Jeżeli chodzi o wymiary, Ford Capri II z pewnością robi wrażenie. Długość wynosiła 4291 mm, szerokość 1693 mm, a wysokość 1321 mm. Taka konstrukcja nadwozia, połączona z nisko położonym środkiem ciężkości, zapewniała nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także doskonałe właściwości jezdne.

Silniki dostępne w modelu Ford Capri II

Wśród dostępnych silników w modelu Ford Capri II znajdowały się nie tylko jednostki o pojemności 3.0 litra, ale również inne, które zapewniały różnorodne doznania za kierownicą. Wśród nich były wersje silnika o pojemności 1.6 litra, generujące od 72 do 88 koni mechanicznych. Dzięki temu, każdy kierowca mógł dostosować samochód do swoich potrzeb i oczekiwań.

Zasługuje na uwagę również silnik o pojemności 2.0 litra, który zadebiutował w modelu Ford Capri II w 1974 roku. Wyposażony został w system wtrysku paliwa, co było nowością w tym segmencie rynku. Silnik ten generował 101 koni mechanicznych, co zapewniało doskonałe osiągi przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ekonomii spalania.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak silnik o pojemności 2.8 litra, który pojawił się w późniejszych wersjach Ford Capri II. Był to silnik o sześciu cylindrach, generujący aż 160 koni mechanicznych. Dzięki niemu, Ford Capri II stał się prawdziwym sportowym coupe, przyciągając uwagę swoimi osiągami.

Spalanie i pojemność silnika Ford Capri II

Poruszając temat zużycia paliwa, warto zauważyć, że Ford Capri II był wyjątkowo efektywny jak na pojazd z lat 70-tych. Zużycie paliwa, w zależności od wybranej jednostki napędowej, oscylowało w granicach 8-12 litrów na 100 km. To rezultat zaawansowanych, jak na tamte czasy, systemów zarządzania silnikiem i wtrysku paliwa.

Pojemność silnika Ford Capri II była jednym z kluczowych czynników wpływających na jego osiągi. W zależności od wersji, klienci mogli wybierać jednostki napędowe o pojemności od 1.3 do 3.0 litra. Te ostatnie, dzięki swojej wyjątkowej mocy, przyczyniły się do ugruntowania legendarnego statusu tego modelu na rynku samochodów sportowych.

Ceny modelu Ford Capri II na rynku wtórnym

Na rynku wtórnym ceny Ford Capri II mogą zaskakiwać swoją różnorodnością, odzwierciedlając stan techniczny, oryginalność modelu oraz jego wartość kolekcjonerską. Egzemplarze wymagające renowacji można znaleźć już za kilka tysięcy złotych, natomiast dobrze zachowane, oryginalne modele osiągają kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wartość Ford Capri II na rynku wtórnym wzrasta w przypadku modeli z limitowanych edycji lub z silnikami o większej pojemności. Znawcy i kolekcjonerzy są skłonni płacić wyższe sumy za wersje, które wyróżniają się na tle standardowych konfiguracji. Ich cena może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych za egzemplarze w idealnym stanie.

Mimo upływu lat, Ford Capri II nadal cieszy się zainteresowaniem wśród miłośników klasycznej motoryzacji. Ceny na rynku wtórnym są świadectwem nie tylko sentymentu do tego modelu, ale także jego rosnącej wartości jako zabytkowego pojazdu, zdolnego przyciągnąć uwagę kolekcjonerów i entuzjastów samochodów z duszą.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Capri II

Wśród użytkowników, Ford Capri II cieszy się opinią samochodu o niepowtarzalnym charakterze, który nawet po wielu latach od premiery potrafi dostarczyć prawdziwe emocje za kierownicą. Wielu z nich podkreśla, że jazda tym modelem to nie tylko przejażdżka, ale swoista podróż w czasie, która wzbudza nostalgię za latami, kiedy design i prowadzenie były zupełnie inne niż w nowoczesnych autach.

Eksperci motoryzacji często wskazują na unikatowy design i dobre właściwości jezdne jako główne atuty Forda Capri II. Zwracają uwagę na to, że dla miłośników klasycznych linii i sportowego ducha lat 70-tych, Capri II stanowi jeden z najbardziej pożądanych modeli, który pomimo upływu lat nadal prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Opinie na temat silników montowanych w Fordzie Capri II są równie pozytywne, szczególnie w kontekście wersji z większą pojemnością, które oferują imponujące osiągi. Użytkownicy chwalą sobie zwłaszcza sześciocylindrowe jednostki, które nie tylko są potężne, ale także emitują charakterystyczny, głęboki dźwięk, nieosiągalny w dzisiejszych samochodach.

Wielu posiadaczy Ford Capri II wypowiada się z uznaniem o jego niezawodności i prostocie konstrukcji, która ułatwia ewentualne naprawy. Podkreślają, że samochód, mimo iż wymaga regularnej konserwacji, dzięki swojej prostocie i dostępności części zamiennych, jest przyjazny dla miłośników majsterkowania i restauracji samochodów klasycznych.

Podsumowanie

Ford Capri II to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów swojej epoki, łączący w sobie styl, moc i innowacyjność. Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznej motoryzacji lub po prostu cenisz sobie unikalne połączenie formy i funkcji, to model ten z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zachęcamy do dalszego zgłębiania historii i cech tego wyjątkowego coupe, które do dziś budzi podziw i stanowi obiekt pożądania kolekcjonerów. Niech każdy szczegół Forda Capri II będzie dla Ciebie inspiracją do odkrywania bogactwa motoryzacyjnej przeszłości i jej wpływu na współczesne modele. Rozpocznij swoją podróż w czasie z Ford Capri II – ikoną, która nigdy nie przestaje fascynować.