Mitsubishi Galant VI – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj fascynujący świat motoryzacji, gdzie inżynieria i design spotykają się, by stworzyć maszyny, które nie tylko poruszają się po drogach, ale i poruszają nasze serca. Mitsubishi Galant VI to więcej niż auto – to opowieść o połączeniu funkcjonalności i estetyki. Zanurz się w szczegółach technicznych, poznaj komentarze użytkowników i zobacz, jak praktyczność łączy się z ekonomią spalania. Czy ten model jest odpowiedzią na Twoje motoryzacyjne potrzeby? Przekonaj się, odkrywając jego wymiary, pojemność, różnorodność silników oraz to, jak kształtują się jego ceny na rynku wtórnym.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Galant VI

Podstawowe dane techniczne Mitsubishi Galant VI są naprawdę imponujące. Ten samochód, o długości 4,6 metra, szerokości 1,76 metra i wysokości 1,43 metra, oferuje użytkownikom przestronne i komfortowe wnętrze. Bagażnik o pojemności 430 litrów z łatwością pomieści zarówno codzienne zakupy, jak i większy ładunek na dłuższe podróże.

Pod maską Mitsubishi Galant VI ukrywają się różne jednostki napędowe. Wśród nich znajdują się silniki benzynowe o pojemnościach od 1,8 do 2,5 litra oraz silniki Diesla. Bez względu na wybór, każdy z silników gwarantuje odpowiednią moc i efektywność paliwową.

Jeśli chodzi o dane techniczne zawieszenia, Mitsubishi Galant VI wyposażone jest w niezależne zawieszenie typu McPherson na przedniej osi oraz wielowahaczowe z tyłu. To sprawia, że jazda tym samochodem jest stabilna i komfortowa, niezależnie od warunków na drodze.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wśród dostępnych jednostek napędowych Mitsubishi Galant VI na uwagę zasługują silniki benzynowe. W ofercie znajdują się cztery wersje: 1.8 l (125 KM), 2.0 l (136 KM), 2.4 l (141 KM) oraz najmocniejsza – 2.5 l V6 (163 KM). Każdy z nich oferuje dynamiczną jazdę i gwarantuje odpowiednią siłę napędu.

Z kolei dla miłośników silników Diesla Mitsubishi Galant VI oferuje jednostkę 2.0 l TD o mocy 90 KM. Wyróżnia się ona ekonomicznym spalaniem bez utraty wydajności. To idealny wybór dla kierowców ceniących sobie długie podróże i niskie koszty utrzymania pojazdu.

Ważnym aspektem specyfikacji silników Mitsubishi Galant VI jest ich efektywność paliwowa. Zarówno silniki benzynowe, jak i Diesel, charakteryzują się optymalnym zużyciem paliwa, co przekłada się na korzystne koszty eksploatacji. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, ten model zapewnia satysfakcjonujący balans między mocą a ekonomią.

Spalanie i pojemność bagażnika

Kiedy mówimy o spalaniu Mitsubishi Galant VI, warto zwrócić uwagę na efektywność jego silników. W przypadku jednostek benzynowych, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 7,5 do 9,5 litra na 100 kilometrów, w zależności od wybranej wersji silnika. Natomiast, silnik Diesel 2.0 l TD charakteryzuje się znacznie niższym zużyciem paliwa – średnio około 5,5 litra na 100 km.

Przy okazji rozmowy o ekonomii jazdy, warto wspomnieć również o pojemności baku. W Mitsubishi Galant VI, wynosi ona 70 litrów, co przekłada się na spory zasięg podróży bez konieczności częstego tankowania. To istotne udogodnienie, szczególnie dla kierowców często podróżujących na długie dystanse.

Niezmiernie istotną kwestią jest również pojemność bagażnika. Jak już wcześniej wspomniano, Mitsubishi Galant VI oferuje bagażnik o pojemności 430 litrów. To więcej niż wystarczająca przestrzeń dla bagażu, który zapewni komfort podczas podróży zarówno na krótkie, jak i długie dystanse. Wygoda użytkowania tego modelu jest więc jednym z wielu atutów, do których zalicza się również ekonomia spalania.

Ceny i dostępne wersje wyposażenia

Ceny Mitsubishi Galant VI na rynku wtórnym zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny, przebieg oraz wersja wyposażenia. Modele z początku lat 90. można znaleźć za atrakcyjne ceny, które startują już od kilku tysięcy złotych. Taka kwota sprawia, że ten samochód jest dostępny dla szerokiej grupy odbiorców.

W kwestii wyposażenia, Mitsubishi Galant VI oferowało różne wersje wykończenia wnętrza i dodatków. Dostępne były opcje takie jak manualna lub automatyczna skrzynia biegów, klimatyzacja, elektryczne szyby, lusterka, czy system ABS. Wszystko to wpływało na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Warto zwrócić uwagę na to, że wyższe wersje wyposażenia Mitsubishi Galant VI, takie jak GLS czy GT, były wyposażone w bogatszy pakiet opcji. Wiązało się to z wyższą ceną zakupu, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Te modele często posiadają takie udogodnienia jak skórzana tapicerka, elektrycznie regulowane fotele, czy zaawansowany system audio.

Podsumowując, zakup Mitsubishi Galant VI jest interesującą opcją dla osób szukających niezawodnego, przestronnego samochodu z lat 90., z możliwością wyboru między prostszymi a bogato wyposażonymi wersjami. To przekłada się na różnorodność cenową na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Galant VI

Opinie użytkowników Mitsubishi Galant VI często podkreślają jego niezawodność i trwałość, co czyni go godnym zaufania wyborem na rynku wtórnym. Właściciele cenią sobie również przestronne wnętrze i komfort jazdy, szczególnie podczas dłuższych tras, co potwierdza praktyczność tego modelu.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na zrównoważone połączenie wydajności silników z ekonomią spalania. W przypadku Mitsubishi Galant VI jest to wartość dodana dla kierowców świadomych kosztów eksploatacji. Silniki Diesla są szczególnie cenione za swoją oszczędność, a benzynowe za dynamiczną charakterystykę jazdy.

Podsumowując, zarówno użytkownicy, jak i eksperci motoryzacyjni, cenią Mitsubishi Galant VI za jego wszechstronność i solidność wykonania. Użytkownicy doceniają długą listę dostępnych opcji wyposażenia, które pozwalają na dostosowanie samochodu do indywidualnych potrzeb. To sprawia, że model ten cieszy się pozytywnymi recenzjami na rynku samochodów używanych.

Podsumowanie

Mitsubishi Galant VI to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, oferując przy tym szeroki wybór jednostek napędowych i poziomów wyposażenia. Dzięki temu każdy miłośnik motoryzacji znajdzie wersję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i preferencji. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet tego klasycznego modelu, który mimo upływu lat wciąż cieszy się uznaniem na rynku wtórnym. Niech ten artykuł będzie początkiem Twojej przygody z Mitsubishi Galant VI, samochodem, który może stać się Twoim wiernym towarzyszem na drogach.

foto: Mitsubishi