Mazda MX-6 II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Marzenie każdego entuzjasty japońskiej myśli technicznej, Mazda MX-6 II, to więcej niż tylko samochód – to ikona stylu i inżynierii. W tym artykule zagłębimy się w świat danych technicznych tego kultowego coupé, od wymiarów przez spektrum silników, aż po spalanie i pojemność. Przyjrzymy się również, jak wygląda rynek wtórny i jakie są opinie właścicieli. Czy Mazda MX-6 II to nadal wartościowy wybór na tle współczesnych konkurentów? Zapnijcie pasy, ruszamy w podróż pełną emocji i faktów!

Dane techniczne i wymiary Mazda MX-6 II

Dane techniczne Mazda MX-6 II stanowią dowód na to, jak japońscy inżynierowie potrafią połączyć efektywność z estetyką. Model ten wyposażony jest w silnik o pojemności 2,5 litra, który generuje moc wynoszącą 164 KM. W porównaniu do poprzedniej generacji, jest to zdecydowany skok jakościowy, przekładający się na lepszą dynamikę jazdy i większe możliwości podczas przyspieszania.

Wymiary Mazda MX-6 II zasługują na osobne wyróżnienie. Długość wynosi 4670 mm, szerokość 1760 mm, a wysokość 1340 mm. Takie proporcje sprawiają, że ten model jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również funkcjonalny. Jego niewielkie rozmiary przekładają się na łatwość w parkowaniu i manewrowaniu, nawet w ciasnych przestrzeniach miejskich.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Mazda MX-6 II mogliśmy odnaleźć dwie dostępne jednostki napędowe. Pierwszym z nich jest silnik o pojemności 2.0 litra, DOHC, generujący 118 KM. Ta jednostka, oznaczona jako FS, charakteryzuje się niezawodnością i skromnym apetytem na paliwo – zdecydowanie mniejszym niż w przypadku potężniejszej jednostki.

Drugim dostępnym silnikiem jest jednostka V6 o pojemności 2.5 litra, oznaczona jako KL-DE. Generuje ona 164 KM mocy, co zapewnia Mazda MX-6 II znakomite osiągi. Ten silnik zasłynął z wyjątkowo płynnej pracy i doskonałych osiągów, ale również z nieco wyższego spalania w porównaniu do jednostki FS.

Obie jednostki napędowe zostały skonstruowane z wykorzystaniem technologii wielozaworowej (DOHC), co przekłada się na lepszą wydajność i mniejsze zużycie paliwa. W przypadku silnika V6, Mazda zastosowała również technologię kontroli dynamicznej długości kanałów ssących (VRIS), co przekłada się na lepszą elastyczność jednostki na różnych obrotach.

Zarówno silnik 2.0, jak i 2.5 były oferowane z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach, lub z automatyczną skrzynią o 4 przełożeniach. Niezależnie od wyboru, Mazda MX-6 II gwarantuje satysfakcjonującą dynamikę jazdy, choć entuzjaści sportowej jazdy z pewnością docenią lepsze osiągi wersji z silnikiem 2.5 V6.

Spalanie i pojemność baku w Mazda MX-6 II

Jeśli chodzi o spalanie, Mazda MX-6 II prezentuje różne wartości, które zależą od wybranego silnika. Mniejszy silnik 2.0 DOHC charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa na poziomie około 8-9 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Natomiast większy silnik 2.5 V6, pomimo imponujących osiągów, jest nieco bardziej żądny paliwa – średnie spalanie wynosi około 10-12 litrów na 100 km.

Pojemność baku w Mazda MX-6 II wynosi 60 litrów. Jest to wartość typowa dla samochodów tego segmentu i pozwala na długie, komfortowe podróże bez konieczności częstego zatrzymywania się na stacjach benzynowych. Dzięki temu, pomimo większego spalania, wersja z silnikiem 2.5 V6 nadal oferuje satysfakcjonujący zasięg.

Podsumowując, Mazda MX-6 II to samochód o zróżnicowanym spalaniu, które zależy od wybranej jednostki napędowej. Oferuje jednak duży zbiornik paliwa, co kompensuje nieco wyższe zużycie paliwa w wersji z silnikiem V6. Wybór między ekonomią a dynamiką jazdy zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji kierowcy.

Aktualne ceny i wartość rynkowa Mazda MX-6 II

Aktualne ceny Mazda MX-6 II na rynku wtórnym mogą znacząco różnić się, w zależności od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia. Za dobrze zachowany egzemplarz z silnikiem 2.5 V6, można spodziewać się cen w przedziale od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto zauważyć, że ceny mogą ulegać wahaniom, w związku z rosnącym zainteresowaniem samochodami zabytkowymi i klasykami.

Wartość rynkowa Mazda MX-6 II jest również kształtowana przez opinie użytkowników i recenzje, które często podkreślają niezawodność i sportowy charakter tego modelu. Wysoka ocena wśród miłośników motoryzacji może przyczyniać się do utrzymania wartości tych samochodów na stabilnym poziomie, czyniąc je atrakcyjnym wyborem dla osób szukających klasycznego coupé z duszą.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda MX-6 II

Opinie użytkowników na temat Mazda MX-6 II często skupiają się na jej wyjątkowym charakterze, który łączy w sobie sportową dynamikę z codziennym komfortem użytkowania. Właściciele szczególnie chwalą modele z silnikiem V6 za ich emocjonujące brzmienie i satysfakcjonujące osiągi, które nieustannie dostarczają radości z jazdy.

Ekspertyzy motoryzacyjne podkreślają, że Mazda MX-6 II jest przykładem udanego połączenia estetyki z funkcjonalnością. Zwracają uwagę na dopracowaną aerodynamikę i niski profil pojazdu, co przekłada się na lepsze właściwości jezdne, szczególnie podczas szybkiej jazdy po krętych drogach.

Wśród opinii na temat Mazda MX-6 II nie brakuje również uwag dotyczących niezawodności i trwałości pojazdu. Właściciele doceniają solidność konstrukcji i jakość użytych materiałów, które sprawiają, że nawet starsze egzemplarze mogą służyć przez wiele lat bez konieczności dokonywania kosztownych napraw.

Podsumowanie

Mazda MX-6 II to bez wątpienia pojazd, który łączy w sobie sportowe osiągi z klasycznym pięknem japońskiej myśli technicznej. Jeśli poszukujesz samochodu z charakterem, który wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale także niezawodnością i przyjemnością z jazdy, ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Czy to na codzienne dojazdy, czy na weekendowe wycieczki – MX-6 II oferuje wyjątkowe doświadczenia dla każdego miłośnika motoryzacji. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania, co jeszcze kryje w sobie ta fascynująca Mazda. Może to właśnie MX-6 II stanie się Twoim nowym motoryzacyjnym kompanem?

źródło: Mazda