Toyota Starlet II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz kompaktowego samochodu, który zaskoczy Cię swoją ekonomią i niezawodnością? Toyota Starlet II, choć nieco zapomniana, to prawdziwy klejnot wśród miejskich aut z lat 90. Poznaj dokładne dane techniczne, wymiary, które ułatwią parkowanie w ciasnych przestrzeniach, zróżnicowaną gamę silników oraz realne spalanie, które nie nadwyręży Twojego portfela. Zanurz się w świat opinii użytkowników i sprawdź, czy ten klasyczny model ma szansę stać się Twoim wiernym towarzyszem codziennych podróży!

Dane techniczne i wymiary Toyota Starlet II

Toyota Starlet II to mały samochód o konstrukcji hatchback, który doskonale sprawdzi się w warunkach miejskich. Długość tego modelu wynosi 3,80 metra, szerokość – 1,63 metra, a wysokość – 1,49 metra. Te wymiary sprawiają, że samochód jest stabilny nawet przy wyższych prędkościach. Dzięki nim, Toyota Starlet II łatwo zaparkujesz nawet w najbardziej zatłoczonych miejskich przestrzeniach.

Zasługują na uwagę także dane techniczne dotyczące zawieszeń. Toyota Starlet II wyposażona jest w niezależne zawieszenie typu McPherson z przodu i sztywną oś z tyłu. Dzięki temu, samochód ten oferuje stabilną jazdę, ale również wysoki komfort.

Kolejnym elementem, który warto podkreślić, jest pojemność bagażnika – 251 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta zwiększa się do 1052 litrów, co daje dużo przestrzeni na bagaż, nawet dla dużej rodziny. Jest to niewątpliwie jeden z atutów Toyota Starlet II.

W kwestii danych technicznych związanych z silnikiem, Toyota Starlet II oferuje kilka opcji do wyboru. Wszystkie silniki są czterocylindrowe, a ich pojemność wynosi od 1,0 do 1,5 litra. Najpopularniejsze wersje to 1.3 75 KM i 1.3 55 KM. Bez względu na wybór, możemy liczyć na niezawodność gwarantowaną przez markę Toyota.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Toyota Starlet II znajdują się różne warianty silników, oferujące różnorodne doznania z jazdy. Wszystkie jednostki napędowe są czterocylindrowe, a ich pojemność zaczyna się od 1,0 litra i kończy na 1,5 litra. Modele o pojemności 1,0 litra są zwykle wyposażone w silnik o mocy 54 KM, co czyni je idealnym wyborem dla osób poszukujących ekonomicznego samochodu do codziennych tras.

Jeśli poszukujesz większej mocy, powinieneś rozważyć model z silnikiem 1,3 litra o mocy 75 KM lub 55 KM. Te silniki dysponują nieco większą mocą, co przekłada się na lepsze przyspieszenie i wyższą prędkość maksymalną. Bez względu na wybór, możesz być pewien, że Toyota Starlet II zapewnia niezawodność, za którą jest znana marka Toyota.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Spalanie Toyota Starlet II zależy od wybranej wersji silnikowej. W najbardziej ekonomicznej wersji 1.0, spalanie w cyklu mieszkanym wynosi około 5,5 l/100km, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę klasę tego samochodu. Wersje 1.3 mogą zużywać nieco więcej paliwa, jednak nawet one nie przekraczają 7 l/100km.

Jeśli chodzi o pojemność zbiornika paliwa, Toyota Starlet II może pochwalić się zbiornikiem o pojemności 42 litrów. Jest to wystarczająca ilość, aby bez problemu pokonać długą trasę bez konieczności częstego tankowania. To kolejny atut, który przemawia za wyborem tego modelu.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że rzeczywiste spalanie może różnić się od danych fabrycznych. Wiele czynników, takich jak styl jazdy, warunki drogowe czy obciążenie samochodu, mogą wpływać na zużycie paliwa. Dlatego zawsze warto mieć zapas paliwa na ewentualne nieprzewidziane okoliczności.

Podsumowując, Toyota Starlet II oferuje ekonomiczne spalanie oraz wystarczającą pojemność zbiornika paliwa, co czyni go idealnym wyborem dla osób szukających ekonomicznego i niezawodnego samochodu do codziennego użytku. Warto rozważyć ten model, jeśli zależy nam na niskich kosztach eksploatacji.

Ceny nowych i używanych modeli na rynku

Ceny Toyota Starlet II na rynku wtórnym są wyjątkowo atrakcyjne, szczególnie dla osób poszukujących niezawodnego auta w rozsądnej cenie. Używane modele tego klasycznego samochodu można znaleźć już w przedziale od kilku tysięcy złotych, co czyni go dostępnym nawet dla kierowców z ograniczonym budżetem. Wartość pojazdu zależy od jego stanu technicznego, roku produkcji oraz przebiegu.

Nowe modele Toyota Starlet II nie są już dostępne na rynku, ponieważ produkcja tej serii zakończyła się wiele lat temu. Niemniej jednak, osoby zainteresowane zakupem tego pojazdu mogą szukać dobrze zachowanych egzemplarzy u dealerów samochodów używanych lub na aukcjach internetowych. Ceny za dobrze utrzymane i mało eksploatowane egzemplarze mogą być nieco wyższe, ale nadal pozostają w przystępnych granicach.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Starlet II

Opinie użytkowników Toyota Starlet II często podkreślają jej niezawodność i niskie koszty utrzymania, co czyni ten model popularnym wyborem na rynku samochodów używanych. Właściciele cenią sobie również łatwość manewrowania oraz kompaktowe wymiary, które ułatwiają parkowanie w zatłoczonych rejonach miejskich.

Ekspertyzy motoryzacyjne zwracają uwagę na solidność wykonania oraz ekonomiczne spalanie, które w przypadku modelu Toyota Starlet II są jednymi z kluczowych atutów. Potwierdzają one również, że mimo upływu lat, ten model pozostaje wiarygodnym towarzyszem na drodze, szczególnie w kontekście stosunku jakości do ceny.

Podsumowanie

Toyota Starlet II to wyjątkowe połączenie ekonomii, kompaktowych wymiarów i niezawodności, które nadal przyciąga uwagę miłośników motoryzacji. Jeśli cenisz sobie niskie koszty eksploatacji, a jednocześnie potrzebujesz funkcjonalnego i łatwego w parkowaniu auta, ten klasyczny model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do dalszego poznawania tej niezwykłej Toyoty, przeglądania opinii użytkowników i testowania samochodu na własną rękę. Niech Twoje poszukiwania idealnego samochodu miejskiego staną się przygodą, która zakończy się satysfakcjonującym wyborem. Toyota Starlet II czeka, aby udowodnić, że nawet starsze modele mogą być godne uwagi!