Mazda 6 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając drogi współczesnego świata, warto zwrócić uwagę na klasyczne już modele, które zdefiniowały pojęcie niezawodności i estetyki. Jednym z nich jest Mazda 6 I, samochód, który nadal cieszy się uznaniem dzięki swoim przemyślanym danym technicznym, wyważonym wymiarom oraz efektywnym silnikom. Zapraszamy do podróży po krainie japońskiej inżynierii, gdzie odkryjemy, jak sprawdza się ona w codziennym użytkowaniu pod kątem spalania, pojemności, a także to, co dla wielu najważniejsze – cen i opinii użytkowników. Czy Mazda 6 I nadal pozostaje w gronie ulubieńców na rynku samochodów używanych?

Dane techniczne i wymiary Mazda 6 I

Mazda 6 I, wprowadzona na rynek w 2002 roku, to samochód, który swoją konstrukcją i parametrami w pełni odzwierciedla ideę japońskiego designu i technologii. Wymiary tego modelu wynoszą 4,75 m długości, 1,78 m szerokości i 1,43 m wysokości, co czyni go jednym z przestronniejszych samochodów w swojej klasie. Pojemność bagażnika wynosi imponujące 500 litrów, a rozstaw osi to 2,67 m, co przekłada się na wyjątkową stabilność podczas jazdy.

Z punktu widzenia danych technicznych, Mazda 6 I wyróżnia się szeroką gamą silników do wyboru. Dostępne są zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla, z mocą od 120 do 166 koni mechanicznych. Wszystkie modele są wyposażone w skrzynię biegów o pięciu lub sześciu przełożeniach, dostępną zarówno w wersji manualnej, jak i automatycznej.

W kwestii zawieszenia, Mazda 6 I posiada niezależne zawieszenie na wszystkie koła, co zapewnia doskonałe prowadzenie nawet w trudnych warunkach drogowych. Układ kierowniczy z hydrauliką wspomaga precyzyjne manewrowanie, a układ hamulcowy składa się z tarczowych hamulców na wszystkich kołach, co gwarantuje skuteczne zatrzymanie pojazdu nawet przy wyższych prędkościach.

Dostępne silniki w modelu Mazda 6 I

Mazda 6 I oferuje szeroki wybór silników, zarówno na benzynę, jak i olej napędowy, co pozwala potencjalnym nabywcom na dopasowanie pojazdu do swoich indywidualnych preferencji i oczekiwań. Wśród jednostek benzynowych mamy do dyspozycji silniki o pojemnościach od 1.8 do 2.3 litra, oferujące moc w zakresie od 120 do 166 KM. Co więcej, benzynowe modele Mazda 6 I charakteryzują się dynamicznym przyspieszeniem i płynną pracą, co przekłada się na komfort jazdy.

Jeśli chodzi o jednostki diesla, Mazda 6 I oferuje silniki o pojemnościach 2.0 oraz 2.2 litra, z mocą od 121 do 185 KM. Wszystkie silniki diesla tego modelu są wyposażone w zaawansowany system Common Rail, co przekłada się na efektywne spalanie i ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Dostępne są również wersje ze skrzynią biegów automatyczną, co dodatkowo zwiększa komfort jazdy.

Spalanie i pojemność silnika w Mazda 6 I

Kwestia spalania jest istotnym aspektem, który doceniają użytkownicy Mazda 6 I. W przypadku silników benzynowych, wartości te wahają się od 7,1 do 8,8 litra na 100 km w cyklu mieszanym, co jest wynikiem efektywnej pracy silnika i zrównoważonej mocy. Dla wielu kierowców, taka ekonomiczność jest zdecydowanym atutem.

Silniki diesla charakteryzują się natomiast nieco niższym spalaniem, które wynosi od 5,4 do 6,6 litra na 100 km. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które przemierzają długie dystanse i szukają oszczędności w eksploatacji. Również tutaj, Mazda 6 I spełnia oczekiwania kierowców.

Pojemność silnika to kolejny element, który definiuje możliwości Mazda 6 I. Silniki benzynowe o pojemności od 1,8 do 2,3 litra oferują odpowiednią moc i dynamiczne przyspieszenie. Natomiast jednostki diesla o pojemnościach 2,0 oraz 2,2 litra gwarantują sprawne i efektywne działanie.

Wszystkie te parametry wpływają na doskonałą dynamikę i wydajność jazdy Mazda 6 I. Zarówno pojemność silnika, jak i niskie spalanie, są dowodem na to, że Mazda 6 I to samochód, który nie tylko prezentuje się dobrze, ale także jest niezawodny i ekonomiczny w eksploatacji.

Ceny i warianty wyposażenia Mazda 6 I

Ceny Mazda 6 I na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od roku produkcji, stanu technicznego oraz wersji wyposażenia. Na przestrzeni lat model ten zyskał status niezawodnego pojazdu, co sprawia, że ceny pozostają na stabilnym poziomie, oferując atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

W przypadku wariantów wyposażenia, Mazda 6 I była dostępna na kilku poziomach wykończenia – od podstawowej wersji, przez bardziej komfortową wersję Comfort, aż po luksusową wersję Exclusive. Każda z nich różniła się zestawem dodatków oraz elementów komfortu i bezpieczeństwa, co pozwalało na szerokie możliwości personalizacji samochodu.

Nabywcy szukający modelu z bogatym wyposażeniem powinni zwrócić uwagę na egzemplarze wyposażone w skórzane fotele, system nawigacji satelitarnej czy zaawansowany system audio. Te warianty wyposażenia, choć droższe w zakupie, zapewniają większy komfort użytkowania i mogą być bardziej pożądane na rynku wtórnym.

Podsumowując, Mazda 6 I oferuje szeroką gamę możliwości wyboru zarówno pod kątem ceny, jak i wyposażenia, co pozwala na dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb i budżetu potencjalnego nabywcy. Warto przy tym pamiętać, że wybierając wyższy poziom wyposażenia, można liczyć na dodatkowy komfort i lepszą wartość rezydualną samochodu.

Opinie użytkowników i eksperci na temat Mazda 6 I.

Opinie użytkowników Mazda 6 I często podkreślają jej niezawodność oraz komfort jazdy, nawet po latach użytkowania. Właściciele doceniają także przestronne wnętrze i funkcjonalny bagażnik, co czyni ten model idealnym wyborem dla rodziny oraz osób często podróżujących z dużym bagażem.

Eksperci branży motoryzacyjnej chwalą Mazda 6 I za jej dynamiczne silniki i wysoką jakość wykonania, i nie bez powodu. Wskazują również na to, że model ten utrzymuje dobrą wartość na rynku wtórnym, co sprawia, że jest to rozsądna inwestycja dla osób szukających pewnego i sprawdzonego samochodu.

Podsumowanie

Mazda 6 I to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie niezawodność, ekonomiczność oraz komfort jazdy. Dzięki szerokiej gamie silników, przemyślanym wymiarom i zróżnicowanym opcjom wyposażenia, każdy miłośnik motoryzacji znajdzie w tym modelu coś dla siebie. Ceniona przez użytkowników za niskie spalanie i dynamiczne osiągi, Mazda 6 I wciąż pozostaje atrakcyjnym wyborem na rynku samochodów używanych. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania, jakie inne zalety kryje ta klasyczna już propozycja od Mazdy. Niezależnie od tego, czy szukasz niezawodnego kompana na codzienne dojazdy, czy też komfortowego pojazdu na dłuższe trasy – Mazda 6 I z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

źródło: Mazda