Mazda 121 II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz auta miejskiego, które pomimo upływu lat nadal zachwyca swoją niezawodnością i ekonomicznością? Mazda 121 II, choć już klasyk, wciąż może być atrakcyjną propozycją dla tych, którzy cenią sobie kompaktowe wymiary i niskie spalanie. W naszym artykule zgłębimy techniczne aspekty tego modelu, sprawdzimy jak prezentuje się pod względem pojemności i jak kształtują się jego ceny na wtórnym rynku. Przyjrzymy się także opinii zadowolonych użytkowników, by pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie – czy Mazda 121 II to auto, które spełni Twoje oczekiwania?

Dane techniczne i wymiary samochodu Mazda 121 II

Mazda 121 II jest samochodem, który mimo swoich kompaktowych wymiarów zaskakuje przestronnością. Długość tego modelu wynosi 3820 mm, szerokość 1660 mm, a wysokość 1480 mm. Takie wymiary pozwalają na swobodne przemieszczanie się po mieście i jednocześnie oferują komfort podróżowania nawet dla pięciu osób.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Mazda 121 II jest wyposażona w silniki o pojemności od 1.3 do 1.5 litra. Moc tych jednostek napędowych waha się od 60 do 75 KM, co zapewnia zadowalające osiągi. Co więcej, skrzynia biegów jest dostępna zarówno w wersji manualnej, jak i automatycznej, co zdecydowanie podnosi komfort jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Mazdy 121 II znajdują się dwa dostępne silniki. Pierwszy z nich to jednostka o pojemności 1.3 litra, generująca moc 60 KM. Ten silnik charakteryzuje się nie tylko dobrą dynamiką, ale przede wszystkim niskim spalaniem. To czyni go idealnym wyborem dla osób szukających ekonomicznego auta do codziennych dojazdów.

Drugi dostępny silnik to jednostka o pojemności 1.5 litra, oferująca moc aż 75 KM. Ten silnik, mimo iż jest nieco mniej ekonomiczny, oferuje znacznie lepsze osiągi. Jest to szczególnie istotne dla osób często podróżujących poza miasto. W przypadku obu silników, Mazda 121 II oferuje możliwość wyboru między manualną a automatyczną skrzynią biegów.

Spalanie i pojemność baku w Mazda 121 II

Mazda 121 II, znana z ekonomiczności, oferuje naprawdę niskie spalanie. Silnik o pojemności 1.3 litra zużywa średnio od 5,5 do 6,5 litra benzyny na 100 km w cyklu mieszanym. Z kolei nieco większa jednostka o pojemności 1.5 litra, mimo swojej wyższej mocy, nie jest znacznie mniej oszczędna – spalanie wynosi od 6 do 7 litrów na 100 km. Dzięki temu, Mazda 121 II jest idealnym wyborem dla tych, którzy szukają auta o niskim spalaniu.

Pojemność baku Mazdy 121 II to kolejny aspekt, który przekłada się na komfort użytkowania tego samochodu. Zbiornik paliwa może pomieścić aż 42 litry, co w połączeniu z niskim spalaniem zapewnia długie trasy między tankowaniami. To znacznie zwiększa wygodę podróżowania, szczególnie na długich dystansach, gdzie częste zatrzymywanie się na stacji benzynowej może być uciążliwe.

Ceny samochodu Mazda 121 II na rynku wtórnym

Ceny Mazdy 121 II na rynku wtórnym są wyjątkowo atrakcyjne, co czyni ten model odpowiednim wyborem dla osób z ograniczonym budżetem. W zależności od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia, ceny te wahają się zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to konkurencyjna oferta w segmencie małych aut miejskich.

Decydując się na zakup używanej Mazdy 121 II, warto zwrócić uwagę na historię serwisową pojazdu oraz ewentualne ślady korozji, które mogą wpłynąć na ostateczną cenę. Pomimo swojego wieku, dobrze utrzymane egzemplarze zachowują wartość i mogą służyć nowym właścicielom przez kolejne lata, oferując stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda 121 II.

Wielu użytkowników Mazdy 121 II podkreśla jej niewielkie rozmiary i zwrotność jako główne atuty, które ułatwiają nawigację po zatłoczonych ulicach miasta. Dodatkowo, posiadacze tego modelu często wskazują na niskie koszty utrzymania, co czyni go ekonomicznym wyborem wśród innych pojazdów miejskich.

Opinie ekspertów motoryzacyjnych o Mazdzie 121 II często oscylują wokół jej praktyczności i niezawodności, zwłaszcza w kontekście stosunkowo niskiej ceny zakupu na rynku wtórnym. Wytrzymałość konstrukcji i zaskakująca przestronność wnętrza pomimo niewielkich gabarytów zewnętrznych to kolejne cechy, które zdobywają uznanie wśród fachowców branży.

Podsumowanie

Mazda 121 II to samochód, który nadal przyciąga uwagę swoją ekonomicznością, przestronnością oraz niskimi kosztami utrzymania. Jeśli zainteresowały Cię jej kompaktowe wymiary, solidne silniki i niskie spalanie, warto rozważyć ten model jako opcję na niezawodne i niedrogie auto miejskie. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania, jak Mazda 121 II może wpasować się w Twoje indywidualne potrzeby motoryzacyjne. Nie zapomnij także sprawdzić opinii innych użytkowników i dostępnych ofert na rynku wtórnym, aby dokonać najlepszego wyboru. Odkryj sam, dlaczego Mazda 121 II cieszy się niesłabnącą popularnością i może być idealnym towarzyszem Twoich codziennych podróży.

źródło: Mazda