Lexus LS I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie luksusowych limuzyn, Lexus LS I wyznaczał nowe standardy, łącząc innowacyjność z elegancją. Czy to rozmach technologiczny, precyzyjne wymiary, czy oszałamiająca gama silników – to auto ma wiele do zaoferowania. Zapraszamy do świata, gdzie spalanie ustępuje miejsca mocy, a pojemność przekłada się na komfort jazdy. Odkryjmy razem, jak Lexus LS I zmienił percepcję luksusu i dlaczego jego ceny oraz opinie użytkowników nadal budzą szacunek wśród koneserów motoryzacji.

Dane techniczne i wymiary Lexusa LS I

Lexus LS I, również znany jako pierwsza generacja modelu LS, wprowadził na rynek motoryzacyjny imponujące dane techniczne, które do dziś są doceniane przez fanów motoryzacji. Jego długość wynosiła 5005 mm, szerokość 1830 mm, a wysokość 1405 mm, co czyniło ten pojazd nie tylko przestronnym, ale także oferującym wygodę jazdy na najwyższym poziomie. Dodatkowo, rozstaw osi wynoszący 2865 mm zapewniał stabilność podczas jazdy, niezależnie od warunków panujących na drodze.

Pod maską Lexusa LS I znajdował się silnik V8 o pojemności 4.0 litra, generujący aż 250 KM mocy. Ten potężny silnik pozwalał na osiągnięcie maksymalnej prędkości 250 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,5 sekundy. Dzięki tym cechom, Lexus LS I jest do dziś uznawany za jeden z najbardziej dynamicznych modeli w swojej klasie.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Lexus LS I był dostępny z jednym typem silnika – V8 o pojemności 4.0 litra. Zapewniał on doskonałą równowagę między osiągami a ekonomią paliwa. Ten potężny, zasilany benzyną silnik oferował imponujące 250 KM, co umożliwiało mu konkurowanie z najwyższymi modelami luksusowych limuzyn tego czasu.

Charakterystyczną cechą silnika Lexusa LS I była jego niezawodność. Pomimo dużej mocy i pojemności, silnik V8 cechował się długą żywotnością i niską awaryjnością. To sprawiło, że Lexus LS I jest do dziś ceniony za swoje osiągi oraz trwałość, co potwierdzają liczne opinie użytkowników.

W kwestii osiągów, silnik V8 Lexusa LS I potrafił zaskoczyć. Pozwalał on na osiągnięcie maksymalnej prędkości 250 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,5 sekundy. Niezależnie od warunków na drodze, Lexus LS I zawsze dostarczał emocji i komfortu jazdy na najwyższym poziomie.

Spalanie i pojemność baku w Lexusie LS I

Jednym z aspektów, które wyróżniają Lexusa LS I na tle innych samochodów luksusowych, jest zdecydowanie jego spalanie. Pomimo potężnego silnika V8 o pojemności 4.0 litra, ten model oferuje zaskakująco ekonomiczne zużycie paliwa. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 12 litrów na 100 km, co jest wynikiem imponującym, biorąc pod uwagę moc i pojemność silnika.

Jeśli chodzi o pojemność baku, Lexus LS I również nie pozostaje dłużny konkurencji. Zbiornik paliwa ma pojemność aż 80 litrów, co zapewnia długą autonomię jazdy, nawet przy intensywnym stylu jazdy. Znaczna pojemność baku, połączona z ekonomicznym spalaniem, czyni z Lexusa LS I samochód niezwykle praktyczny, niezależnie od warunków jazdy.

Ceny nowych i używanych modeli Lexusa LS I

Ceny nowych modeli Lexus LS I w momencie debiutu na rynku były sygnałem ekskluzywności i prestiżu, które niesie ze sobą ta marka. Z biegiem lat, wartość tych pojazdów na rynku wtórnym uległa naturalnej deprecjacji, jednak nadal utrzymują one pozycję cenową odzwierciedlającą ich luksusowy charakter i jakość wykonania.

Zakup używanego modelu Lexus LS I to inwestycja w pojazd, który, mimo upływu lat, wciąż budzi podziw swoim wyglądem i niezawodnością. Ceny na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależne od stanu technicznego, wyposażenia oraz przebiegu pojazdu, co pozwala na znalezienie oferty dostosowanej do indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych kupującego.

Warto zauważyć, że Lexus LS I, jako pojazd z segmentu premium, utrzymuje wartość lepiej niż wiele innych modeli z tego okresu. Dla kolekcjonerów i entuzjastów motoryzacji, dobrze utrzymane egzemplarze mogą stanowić cenne okazy, a ich ceny często odzwierciedlają unikalność i prestiż tego modelu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Lexusie LS I

Opinie użytkowników Lexusa LS I często podkreślają jego niezawodność i wysoki standard wykończenia wnętrza, co dla wielu jest synonimem luksusu dostępnego na co dzień. Właściciele cenią sobie także komfort jazdy i bezproblemową eksploatację, co sprawia, że Lexus LS I, nawet po latach od premiery, wciąż cieszy się uznaniem na rynku samochodów używanych.

Eksperci motoryzacji nie szczędzą pochwał Lexusowi LS I za wprowadzenie innowacji technologicznych, które na stałe zmieniły rynek luksusowych limuzyn. Podkreślają, że ten model zrewolucjonizował segment premium, oferując połączenie dynamiki, komfortu oraz jakości, które do dziś są wzorcem dla nowszych generacji samochodów.

Podsumowanie

Lexus LS I to kwintesencja luksusu i innowacyjności, która z czasem stała się ikoną wśród limuzyn. Jego niezachwiane pozycje w dziedzinie osiągów, komfortu i niezawodności to wynik przemyślanej inżynierii i dbałości o detale. Jeśli cenisz sobie połączenie elegancji z mocą, Lexus LS I może być idealnym wyborem, zarówno jako nowy, jak i używany model. Zachęcamy do dalszego poznawania tego wyjątkowego auta, które nadal inspiruje i wyznacza standardy w segmencie luksusowych limuzyn. Odkryj więcej o jego historii, dziedzictwie i tym, co sprawia, że Lexus LS I wciąż pozostaje w kręgu zainteresowania miłośników motoryzacji. Twoja motoryzacyjna pasja znajdzie w nim idealne odzwierciedlenie.

foto: Lexus