Lexus GS II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Szukasz samochodu, który łączy w sobie elegancję, nowoczesność i wysoką wydajność? Lexus GS II, z jego imponującymi danymi technicznymi, bogatym wyborem silników oraz zoptymalizowanym spalaniem, może okazać się odpowiedzią na Twoje motoryzacyjne dążenia. Poznaj bliżej ten model, który kusi nie tylko atrakcyjnymi wymiarami i pojemnością, ale także ceną i pozytywnymi opiniami użytkowników. Rozważając zakup luksusowej limuzyny, nie możesz przejść obojętnie obok tego japońskiego majstersztyku.

Dane techniczne i wymiary Lexusa GS II

Lexus GS II to pojazd, który z pewnością zachwyci kierowców ceniących sobie przestronność i komfort jazdy. Jego długość wynosi 4825 mm, szerokość 1820 mm, a wysokość 1425 mm, co czyni go jednym z większych modeli w swojej klasie. Wyjątkową przestrzeń zapewnia również rozstaw osi wynoszący 2850 mm, umożliwiający komfortową jazdę nawet na długich trasach.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Lexus GS II nie pozostaje w tyle. Jest napędzany silnikami o pojemnościach od 3.0 do 4.3 litra, które generują moc od 228 do 300 koni mechanicznych. Wykorzystanie technologii VVT-i, czyli zmiennych faz rozrządu, pozwala na optymalizację spalania i zwiększenie wydajności silnika. W połączeniu z przemyślaną aerodynamiką zapewnia to imponujące osiągi na drodze.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Lexus GS II oferuje szeroki wybór silników, aby sprostać różnym wymaganiom kierowców. Możemy wybierać pomiędzy silnikami benzynowymi o pojemnościach od 3,0 do 4,3 litra. Mniejsza jednostka, o pojemności 3,0 litra, dostarcza 228 koni mechanicznych, zapewniając sprawną i dynamiczną jazdę. Silnik o pojemności 4,3 litra to prawdziwa bestia na drodze, generująca moc aż 300 KM, co gwarantuje niesamowite przyspieszenie i maksymalną prędkość.

Wszystkie silniki w modelu Lexus GS II wykorzystują technologię VVT-i, która pozwala na zmienną regulację faz rozrządu. Dzięki temu możliwe jest optymalizowanie spalania przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności silnika. To sprawia, że Lexus GS II to nie tylko luksusowy samochód, ale także efektywny i ekonomiczny w codziennym użytkowaniu.

Spalanie i pojemność bagażnika

Pod względem ekonomicznym, Lexus GS II nie zawodzi. Spalanie w cyklu mieszanym, w zależności od wersji silnikowej, oscyluje między 9,3 a 11,2 litra na 100 km. Biorąc pod uwagę moc i gabaryty pojazdu, jest to samochód relatywnie oszczędny.

Warto jednak pamiętać, że rzeczywiste spalanie może różnić się od wartości deklarowanych przez producenta, w zależności od stylu jazdy. Mimo to, dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu VVT-i, Lexus GS II jest w stanie zapewnić efektywne zużycie paliwa, nawet podczas dynamicznej jazdy.

Lexus GS II to luksusowa limuzyna, która równocześnie nie zapomina o praktyczności. Jego bagażnik ma pojemność 430 litrów, dzięki czemu jest w stanie pomieścić zarówno bagaż podróżujących na długie trasy, jak i zakupy z weekendowego wyjazdu.

Przemyślana konstrukcja bagażnika, z łatwo dostępnym otworem załadunkowym, sprawia, że pakowanie i rozpakowywanie staje się proste i wygodne. Lexus GS II to dowód na to, że luksus i praktyczność mogą iść w parze.

Ceny nowych i używanych modeli Lexusa GS II

W momencie wprowadzenia na rynek, ceny nowych modeli Lexus GS II były konkurencyjne w segmencie luksusowych limuzyn. Z upływem lat oraz pojawieniem się nowszych generacji, wartości te zaczęły spadać, czyniąc używane egzemplarze bardziej przystępnymi cenowo.

Używane modele Lexus GS II cieszą się zainteresowaniem na rynku wtórnym dzięki ich trwałości i niezawodności. Ceny używanych Lexusów GS II mogą różnić się w zależności od rocznika, przebiegu oraz stanu technicznego i wizualnego pojazdu.

Ogłoszenia sprzedaży używanych Lexus GS II często prezentują konkurencyjne ceny, szczególnie w porównaniu z innymi pojazdami tej samej klasy. To sprawia, że model ten jest atrakcyjny dla osób szukających luksusowego samochodu w rozsądnej cenie.

Podczas zakupu używanego Lexus GS II, warto zwrócić uwagę na historię serwisową pojazdu oraz ewentualne modyfikacje, które mogą wpłynąć na jego wartość. Dokładne sprawdzenie samochodu przed zakupem jest kluczowe, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przyszłymi naprawami.

Opinie użytkowników i ekspertów.

Wśród użytkowników, Lexus GS II jest uznawany za model niezawodny i prestiżowy. Wielu właścicieli ceni sobie komfort jazdy oraz wysoką jakość wykonania wnętrza, co często podkreślane jest w opiniach. Ta jakość sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania, pojazd nadal prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Ekspertyzy motoryzacyjne często zwracają uwagę na doskonałe właściwości jezdne Lexusa GS II, podkreślając przy tym jego dynamiczne osiągi. Silniki z technologią VVT-i zbierają pochwały za połączenie wydajności z ekonomicznym zużyciem paliwa, co w tej klasie pojazdów nie jest częstym zjawiskiem.

Opinie na temat pojemności bagażnika Lexusa GS II są równie pozytywne. Użytkownicy doceniają przestrzeń, którą oferuje, uznając ją za wystarczającą zarówno na potrzeby codzienne, jak i podczas dłuższych wyjazdów. Praktyczny aspekt tego modelu jest często wyróżniany jako duży atut wśród limuzyn premium.

W kwestii cen, nabywcy używanych egzemplarzy Lexus GS II wyrażają zadowolenie z relacji jakości do ceny. Zauważają, że za umiarkowaną kwotę można stać się posiadaczem luksusowego samochodu, który wciąż prezentuje wysoką wartość użytkową i zachowuje swoją niezawodność.

Podsumowanie

Lexus GS II to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy poszukują nie tylko luksusu i komfortu, ale również wydajności i niezawodności. Dzięki bogatej gamie silników, przemyślanej aerodynamice oraz optymalizacji spalania, ten model spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Warto również zwrócić uwagę na atrakcyjność cenową używanych egzemplarzy, które oferują wysoki standard w przystępnej cenie. Jeśli rozważasz zakup Lexusa GS II, nie zapomnij sprawdzić jego historii serwisowej i dokładnie ocenić stan techniczny, aby cieszyć się bezproblemową jazdą. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie tego eleganckiego samochodu.

foto: Lexus