Hyundai Prelude III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Hyundai Prelude III to fascynujący model, który łączy w sobie innowacyjne technologie, wydajne silniki oraz przemyślane wymiary. Przyglądając się szczegółowo danym technicznym, pojemności bagażnika czy spalaniu, odkryjemy, dlaczego ten samochód zyskał tak duże uznanie wśród kierowców. Zastanawiasz się nad zakupem? Poznaj opinie innych użytkowników i sprawdź aktualne ceny tego modelu. Zapraszam do dogłębnego poznania Hyundai Prelude III!

Dane techniczne i wymiary Hyundai Prelude III

Dane techniczne Hyundai Prelude III stanowią prawdziwą kopalnię informacji dla każdego fana motoryzacji. Ten samochód wyposażono w silnik o mocy 133 KM, co zapewnia doskonałe osiągi na drodze. Jego maksymalna prędkość wynosi aż 200 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 9,3 sekundy.

Wymiary Hyundai Prelude III są idealnie wyważone, co sprawia, że ten samochód jest zarówno zwinny, jak i stabilny na drodze. Jego długość wynosi 4,455 metra, szerokość 1,695 metra, a wysokość 1,315 metra. Rozstaw osi to 2,58 metra, co gwarantuje przestronne wnętrze i komfort jazdy dla wszystkich pasażerów.

Co więcej, Hyundai Prelude III oferuje praktyczny bagażnik o pojemności 275 litrów, co jest wynikiem inteligentnej koncepcji designu tego modelu. Pomimo swego sportowego charakteru, samochód ten zapewnia wystarczająco dużo miejsca na bagaż, co czyni go idealnym wyborem na długie podróże.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Hyundai Prelude III oferuje swoim użytkownikom wybór pomiędzy dwoma silnikami: benzynowym i dieslowskim. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które decydują o osiągach i zużyciu paliwa.

Silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra może generować imponujące 133 KM mocy, co przekłada się na dynamiczną jazdę. Ten model silnika jest idealny dla tych, którzy cenią sobie szybkość i moc. Co więcej, jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 9,3 sekundy to wynik, który zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców.

Z kolei silnik dieslowski o pojemności 2.2 litra oferuje nieco mniej mocy – 120 KM, ale za to charakteryzuje się znacznie lepszym momentem obrotowym, co przekłada się na lepsze osiągi przy niższych prędkościach. Ten silnik jest idealny dla osób, które często podróżują długimi dystansami, ponieważ jest bardziej ekonomiczny w użyciu.

Spalanie i pojemność silnika

Jeśli chodzi o spalanie, Hyundai Prelude III prezentuje się bardzo korzystnie. Silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra zużywa średnio około 7,8 litra paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Tymczasem silnik dieslowski o pojemności 2.2 litra jest jeszcze bardziej ekonomiczny, zużywając średnio około 6 litrów na 100 km.

Pojemność silnika w Hyundai Prelude III jest dobrze zrównoważona z jego osiągami. Silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra zapewnia doskonałe osiągi, podczas gdy silnik dieslowski o pojemności 2.2 litra oferuje równie dobre osiągi, ale z lepszą ekonomią paliwa. Obie jednostki napędowe zostały zaprojektowane tak, by zapewnić optymalną wydajność przy jak najniższym zużyciu paliwa.

W kwestii spalania warto zauważyć, że wyniki mogą różnić się w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze. Mimo to, Hyundai Prelude III jest uznawany za jeden z bardziej ekonomicznych modeli w swojej klasie, co potwierdzają liczne testy i opinie użytkowników.

Ceny nowych i używanych modeli Hyundai Prelude III na rynku

Ceny nowych modeli Hyundai Prelude III na rynku są dość zróżnicowane, co wynika z różnorodności konfiguracji dostępnych dla potencjalnych nabywców. Mimo że model ten nie jest już produkowany, to jednak na rynku wtórnym pojazdy te nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Zakup nowego modelu w momencie premiery mógł kosztować nabywcę około 60 000 zł, jednak obecnie jego wartość znacznie spadła.

W przypadku używanych modeli Hyundai Prelude III, cena zależy przede wszystkim od stanu technicznego auta oraz przebiegu. Średnia cena używanych modeli na rynku wtórnym wynosi około 20 000 zł, jednak egzemplarze w dobrym stanie technicznym i z niskim przebiegiem mogą kosztować nawet do 30 000 zł. Warto zwrócić uwagę na historię serwisową pojazdu oraz ewentualne modyfikacje, które mogą wpływać na wartość auta.

Opinie użytkowników i ekspertów o Hyundai Prelude III.

Wielu użytkowników Hyundai Prelude III chwali ten model za jego niezawodność i wytrzymałość. Opinie wskazują na wysoką jakość wykonania, solidność podzespołów oraz niskie koszty eksploatacji. Wielu kierowców docenia również komfort jazdy i dobrą stabilność na drodze, co czyni Prelude III wygodnym samochodem na długie trasy.

Motoryzacyjni eksperci przyciąga przede wszystkim dynamiczna sylwetka Hyundai Prelude III oraz jego osiągi. Wysokie oceny zdobywa również za standardowe wyposażenie, które w tym modelu jest na bardzo dobrym poziomie. Funkcjonalność i ergonomia kabiny również nie pozostają bez echa w opinii ekspertów.

Jednakże, zarówno użytkownicy jak i eksperci zwracają uwagę na pewne mankamenty modelu Hyundai Prelude III. Wśród nich najczęściej wymieniane są: wysokie spalanie i niewielki bagażnik. Te drobne wady nie wpływają jednak znacząco na postrzeganie samochodu, który mimo wszystko zbiera pozytywne opinie.

Podsumowując, Hyundai Prelude III to model, który zyskał uznanie zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Jest to samochód niezawodny, dobrze wyposażony i charakteryzujący się solidnością wykonania. Niektóre drobne niedoskonałości nie wpływają na ogólnie pozytywny obraz tego modelu.

Podsumowanie

Hyundai Prelude III to niezaprzeczalnie interesujący model, który zasługuje na Twoją uwagę. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami na temat tego samochodu, zapraszamy do dalszego eksplorowania naszego bloga. Możesz tam znaleźć więcej danych technicznych, opinii użytkowników oraz porównań z innymi modelami. Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się więcej o Hyundai Prelude III. Sprawdź już teraz!

foto: Honda