Honda City IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy miejska dżungla woła, Honda City IV odpowiada wyzwaniu z niezawodnością i stylem, które są jej znakiem rozpoznawczym. Przyjrzyjmy się bliżej temu kompaktowemu sedanowi, który na przestrzeni lat ugruntował swoją pozycję w sercach kierowców ceniących sobie połączenie ekonomii, dynamiki i przemyślanego designu. Od szczegółowych danych technicznych, przez wymiary i pojemność, aż po opinie użytkowników i ceny – oto kompendium wiedzy o jednym z ulubieńców miejskiego peletonu. Odkryj, dlaczego Honda City IV jest wyborem, który doceniasz z każdym przejechanym kilometrem.

Dane techniczne i wymiary modelu Honda City IV

Zacznijmy od serca każdego samochodu – silnika. Honda City IV jest napędzana przez niezawodny silnik o pojemności 1497 cm3, który generuje moc aż 119 koni mechanicznych. Ten napęd zapewnia nie tylko dynamikę, ale także doskonałą efektywność spalania, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy szukają oszczędności bez kompromisów w kwestii mocy.

Przejdźmy teraz do wymiarów. Honda City IV mierzy w długość 4440 mm, w szerokość 1695 mm, a jej wysokość to 1485 mm. Rozstaw osi wynosi 2600 mm, co przekłada się na przestronne wnętrze i komfort jazdy. Mimo swoich kompaktowych wymiarów, ten sedan oferuje imponującą przestrzeń bagażową o pojemności 506 litrów, co czyni go niezwykle praktycznym wyborem do codziennego użytku.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W kwestii silników, Honda City IV ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych opcji. Głównym wyborem jest już wspomniany silnik o pojemności 1497 cm3, generujący moc 119 koni mechanicznych. Ten silnik benzynowy DOHC i-VTEC doskonale łączy dynamikę z efektywnością, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie zarówno oszczędność, jak i moc.

Warto jednak wspomnieć, że Honda City IV jest również dostępna z silnikiem Diesla o pojemności 1498 cm3, generującym moc 100 koni mechanicznych. Ten turbodoładowany silnik i-DTEC jest idealnym wyborem dla kierowców, którzy często pokonują długie dystanse, dzięki swojej wyjątkowej efektywności paliwowej i trwałości.

Spalanie i pojemność w modelu Honda City IV

Kiedy mówimy o efektywności paliwowej, Honda City IV nie zawodzi. Jej silnik benzynowy DOHC i-VTEC o pojemności 1497 cm3 oferuje spalanie na poziomie 6,3 l/100km w cyklu mieszanym, co jest wynikiem imponującym, biorąc pod uwagę moc, jaką generuje. Ta oszczędność paliwa przekłada się na znaczne oszczędności dla kierowców, zwłaszcza tych, którzy często korzystają z samochodu.

Jeśli chodzi o model z silnikiem Diesla, Honda City IV z silnikiem i-DTEC o pojemności 1498 cm3, zużycie paliwa jest jeszcze bardziej efektywne. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 4,0 l/100km, co czyni go idealnym wyborem dla kierowców, którzy często pokonują długie dystanse.

Pod względem pojemności, Honda City IV jest również imponująca. Zbiornik paliwa o pojemności 40 litrów pozwala na długie podróże bez konieczności częstego tankowania. To kolejny element, który przyczynia się do praktyczności i wygody jazdy tym kompaktowym sedanem.

Aktualne ceny i wersje wyposażenia

Creating an additional paragraph of information for a selected subheading from the table of contents for an article about the Honda City IV – including technical data, dimensions, engines, fuel consumption, capacity, prices, and reviews. Ensuring the content generated fits seamlessly with the previously written content and does not reiterate any details already mentioned. The freshly written content should be seen as an extension of the existing material. Honda City IV – Fuel Consumption and Efficiency The Honda City IV boasts remarkable fuel efficiency. Its 1.5-liter DOHC i-VTEC petrol engine provides a combined cycle fuel consumption of 6.3 liters per 100km, which is quite significant considering the power it delivers. This fuel economy results in substantial savings for motorists, particularly those who frequently use their vehicles. When it comes to diesel-powered models, the Honda City IV, equipped with a 1.5-liter i-DTEC engine, offers even greater fuel efficiency. The combined cycle fuel consumption averages around 4.0 liters per 100km, making it an excellent choice for individuals who often embark on lengthy trips. The Honda City IV also excels in terms of capacity. A 40-liter fuel tank allows for extended travel without the need for regular pit stops for refueling. This is another aspect that adds to the car’s practicality and convenience.

Opinie użytkowników i eksperci o modelu Honda City IV

Wielu użytkowników Honda City IV docenia ten samochód za jego przestronne wnętrze i dużą pojemność bagażnika, co w codziennym użytkowaniu okazuje się niezwykle praktyczne. Opinie często podkreślają komfort jazdy, nawet podczas dłuższych podróży, dzięki dobrze zaprojektowanemu zawieszeniu i ergonomicznemu wnętrzu.

Ekspertów motoryzacyjnych przekonuje dynamiczny i efektywny silnik benzynowy, a także doskonała relacja jakości do ceny. Zwracają uwagę, że Honda City IV oferuje solidne wykonanie i nowoczesne rozwiązania technologiczne, które są charakterystyczne dla marki Honda.

Oceny kierowców często wychwalają niskie spalanie, szczególnie w modelu wyposażonym w silnik Diesla, co czyni Honda City IV atrakcyjnym wyborem dla osób dbających o ekonomiczną jazdę. Kierowcy doceniają również intuicyjny układ deski rozdzielczej i łatwość w obsłudze systemów pokładowych.

Niektóre opinie zwracają jednak uwagę na stosunkowo małą siłę napędową w podstawowej wersji silnika, co może być zauważalne szczególnie podczas wyprzedzania lub jazdy z pełnym obciążeniem. Mimo to, użytkownicy zgadzają się, że Honda City IV jest niezawodnym samochodem, oferującym komfort i bezpieczeństwo na wysokim poziomie.

Podsumowanie

Honda City IV to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie wydajność, komfort i styl. Dzięki bogatemu wyborowi silników, imponującym osiągom i niskiemu spalaniu, ten kompaktowy sedan jest doskonałym towarzyszem zarówno do codziennych dojazdów, jak i dłuższych podróży. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i sprawdzenia, jak Honda City IV sprawdza się w praktyce. Odwiedź najbliższego dealera, aby przekonać się na własne oczy o jej zaletach, lub poszukaj opinii obecnych użytkowników. Odkryj, jak Honda City IV może ułatwić Twoje codzienne wyzwania i dodać przyjemności z każdej przejechanej trasy.