KIA K2500 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz niezawodnego partnera do zadań specjalnych, który sprawdzi się w transporcie i logistyce? KIA K2500 przyciąga uwagę swoją wszechstronnością i ekonomicznością. Zanurzmy się w świat danych technicznych, przekonajmy się o przestronności kabiny, dokładności wymiarów, wydajności silników oraz ich spalaniu. A na koniec, rozwiejmy wszelkie wątpliwości, analizując pojemność ładunkową, aktualne ceny i rzetelne opinie użytkowników. Oto kompendium wiedzy, które rozwieje Twoje pytania i pomoże podjąć najlepszą decyzję zakupową!

Dane techniczne i wymiary KIA K2500

Pod względem technicznym, KIA K2500 to prawdziwy kolos, który z łatwością sprosta najróżniejszym wyzwaniom. Jest napędzany 2,5-litrowym silnikiem Diesel o mocy 130 koni mechanicznych, co gwarantuje solidną moc nawet przy pełnym załadunku. Sprawdza się więc zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas długich tras.

Jeżeli chodzi o wymiary, KIA K2500 nie pozostaje w tyle. Długość pojazdu wynosi 5,125 metra, szerokość 1,740 metra, a wysokość 1,970 metra. Dzięki temu, mimo swojego imponującego rozmiaru, poradzi sobie w każdych warunkach drogowych. Wymiary te przekładają się również na obszerną przestrzeń ładunkową.

Przestrzeń ładunkowa KIA K2500 to kolejny atut tego pojazdu. Pojazd oferuje maksymalną ładowność do 1000 kg, a jego przestrzeń ładunkowa wynosi aż 3,86 m³. Dzięki temu, nawet największe ładunki nie stanowią dla niego problemu. To sprawia, że KIA K2500 jest niezastąpionym partnerem w każdym biznesie wymagającym przewozu towarów.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

KIA K2500 jest dostępna z jednym, ale niezwykle wydajnym silnikiem Diesla. Jest to jednostka o pojemności 2,5 litra, generująca moc 130 koni mechanicznych. Dzięki temu, nawet przy pełnym załadunku, pojazd zachowuje swobodę ruchu i sprawność.

Silnik Diesla napędzający KIA K2500 został wyposażony w system common rail oraz turbodoładowanie. Pozwala to na osiąganie znakomitych wyników, zarówno pod kątem mocy, jak i ekonomii spalania. Dodatkowo, ten system umożliwia płynną i dynamiczną jazdę, niezależnie od warunków drogowych.

Ważnym aspektem jest również moment obrotowy, który w przypadku KIA K2500 wynosi 255 Nm. Jest on dostępny już od 1600 obr./min, co zapewnia doskonałe osiągi i łatwość prowadzenia pojazdu. Bez względu na wagę ładunku, KIA K2500 gwarantuje płynną i komfortową jazdę.

Spalanie i pojemność silnika

Pod względem zużycia paliwa, KIA K2500 również wypada bardzo korzystnie na tle konkurencji. Średnie spalanie tego modelu wynosi około 7,5 litra oleju napędowego na 100 km. Jest to wynik bardzo dobry, szczególnie biorąc pod uwagę wagę i pojemność ładunkową tego pojazdu.

Pojemność silnika KIA K2500 to 2,5 litra. Jest to jednostka dieslowska, która generuje moc 130 koni mechanicznych. To silnik, który zapewnia doskonałe osiągi, a jednocześnie jest ekonomiczny i niezawodny.

Wysoka pojemność silnika w połączeniu z efektywnym systemem spalania sprawia, że KIA K2500 jest pojazdem nie tylko wydajnym, ale także ekonomicznym. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają niezawodnego i ekonomicznego samochodu do przewozu towarów.

Podsumowując, KIA K2500 z silnikiem o pojemności 2,5 litra, generującym moc 130 KM, to pojazd o niskim zużyciu paliwa i wysokiej wydajności. Dzięki temu, jest to idealny wybór dla osób szukających niezawodnego samochodu do przewozu towarów, który jednocześnie jest ekonomiczny w eksploatacji.

Ceny nowych i używanych modeli KIA K2500

Ceny nowych modeli KIA K2500 są konkurencyjne i atrakcyjne w porównaniu z podobnymi pojazdami dostawczymi. Zakup fabrycznie nowego egzemplarza wiąże się z kosztem w przedziale od około 70 000 do 90 000 złotych, zależnie od wersji wyposażenia oraz dodatkowych pakietów opcji.

Z kolei, rynkowe ceny używanych modeli KIA K2500 zależą od roku produkcji, stanu technicznego oraz przebiegu pojazdu. Na rynku wtórnym ceny oscylują wokół kwoty 20 000 złotych za starsze modele, do nawet 50 000 złotych za te z ostatnich lat produkcji, które są w lepszym stanie i posiadają bogatsze wyposażenie.

Wybierając używaną KIA K2500, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na historię serwisową oraz potencjalne koszty przyszłych napraw. Inwestycja w dobrze utrzymane i regularnie serwisowane pojazdy może okazać się bardziej opłacalna na dłuższą metę, pomimo początkowo wyższej ceny zakupu.

Opinie użytkowników i eksperckie recenzje.

Opinie użytkowników KIA K2500 często podkreślają jej niezawodność i praktyczność w codziennym użytkowaniu. Zadowolenie z niskiego spalania oraz dużej przestrzeni ładunkowej to motywy przewodnie w komentarzach. Właściciele doceniają również solidność wykonania i dobre właściwości jezdne, niezależnie od stopnia załadunku.

Eksperckie recenzje KIA K2500 zwracają uwagę na optymalne połączenie wydajności silnika z ekonomicznością eksploatacji. Zdaniem specjalistów, pojazd ten stanowi atrakcyjną propozycję w swojej klasie, oferującą dobrą relację ceny do możliwości oraz kosztów utrzymania. Recenzenci podkreślają także, że K2500 jest dobrze przystosowana do intensywnej pracy w cyklu miejskim, jak i na dłuższych trasach.

Podsumowanie

KIA K2500 to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie wydajność, ekonomiczność i funkcjonalność. Jeśli potrzebujesz solidnego i wszechstronnego partnera do zadań transportowych, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i porównywania KIA K2500 z innymi pojazdami dostawczymi, aby wybrać opcję najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb biznesowych. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego samochodu to inwestycja, która może znacząco wpłynąć na efektywność Twojej pracy. Nie wahaj się więc sprawdzić dokładniej opinii użytkowników i dostępnych opcji wyposażenia, które mogą uczynić KIA K2500 idealnym narzędziem w Twojej codziennej działalności.

źródło: Kia Motors