Honda Accord V — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli marzysz o samochodzie, który łączy w sobie niezawodność, komfort i nowoczesność, Honda Accord V może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy do świata, gdzie precyzja spotyka się z dynamiką, a każdy szczegół techniczny ma swoje znaczenie. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej wymiarom, rodzajom silników, a także pojemności i spalaniu tego kultowego modelu. Odkryj, dlaczego Accord V wciąż pozostaje wyborem wielu zadowolonych kierowców i czy jego ceny znajdują odzwierciedlenie w opiniach użytkowników.

Dane techniczne i wymiary Honda Accord V

Na początek skupmy się na danych technicznych Honda Accord V. Jego konstrukcja opiera się na jednostkach napędowych o pojemnościach od 1,8 do 2,3 litra, co umożliwia wybór między mocą a oszczędnością paliwa. W zależności od wybranego modelu, moc silnika waha się od 116 do 147 KM, co zapewnia nie tylko dynamiczną jazdę, ale i komfort podczas długich tras.

Jeżeli chodzi o wymiary, Honda Accord V jest samochodem o wymiarach, które zapewniają komfort i przestronność zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Długość wynosi 4695 mm, szerokość 1760 mm, a wysokość 1445 mm, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin i osób ceniących sobie przestronne wnętrze.

Przestronność Honda Accord V jest zauważalna również w bagażniku. Jego pojemność wynosi 450 litrów, co umożliwia komfortowe pakowanie nawet dużych bagaży. W razie potrzeby, tylną kanapę można złożyć, co dodatkowo zwiększa miejsce na bagaż.

Waga Honda Accord V oscyluje w granicach 1300-1450 kg, co ma bezpośredni wpływ na charakterystykę jazdy. Mimo swojej masy, samochód ten charakteryzuje się dobrą dynamiką i stabilnością na drodze, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Rodzaje silników dostępnych w modelu Honda Accord V

Honda Accord V oferuje szeroki wybór silników, aby sprostać różnym preferencjom kierowców. W ofercie znajdują się jednostki benzynowe oraz diesla. Wśród silników benzynowych dostępne są jednostki o pojemności 1.8, 2.0 oraz 2.3 litra. Te silniki generują moc od 116 do 147 KM, zapewniając doskonałą równowagę między dynamiczną jazdą a efektywnością paliwową.

Co więcej, dla tych, którzy preferują jednostki diesla, Honda Accord V oferuje silnik o pojemności 2.2 litra. Ten silnik diesel, znany z niezawodności i trwałości, generuje moc 105 KM, jednocześnie gwarantując oszczędność paliwa. Bez względu na wybrany typ silnika, Honda Accord V zapewnia płynną i komfortową jazdę.

Spalanie i pojemność skokowa silników Honda Accord V

Kiedy mówimy o spalaniu, Honda Accord V prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego moc i przestronność. Średnie spalanie dla silników benzynowych wynosi od 7,2 do 8,9 litra na 100 km w cyklu mieszanym, co jest konkurencyjnym wynikiem w tej klasie pojazdów. Natomiast silnik o pojemności 2.2 litra Diesla osiąga średnie spalanie na poziomie około 5,5 litra na 100 km, co czyni go bardzo ekonomicznym wyborem.

Pojemność skokowa silników w modelu Honda Accord V jest jednym z kluczowych elementów wpływających na jego osiągi i charakterystykę jazdy. Silniki benzynowe o pojemnościach 1.8, 2.0 i 2.3 litra zapewniają doskonałą równowagę między mocą a efektywnością paliwową. W przypadku silnika diesla, jego pojemność skokowa wynosi 2.2 litra, co gwarantuje nie tylko oszczędność paliwa, ale także solidną moc i dynamiczną jazdę.

Wspomniane dane dotyczące spalania i pojemności skokowej silników pokazują, że Honda Accord V jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie równowagę między osiągami, oszczędnością paliwa i komfortem jazdy. Bez względu na to, czy wybierzesz silnik benzynowy, czy diesla, możesz cieszyć się dynamiczną i jednocześnie ekonomiczną jazdą.

Ceny nowych i używanych modeli Honda Accord V na rynku

Ceny Honda Accord V na rynku wtórnym mogą być bardzo różne i zależeć od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny czy wersja wyposażeniowa. Używane modele tego popularnego auta można znaleźć już w przedziale cenowym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób szukających solidnego samochodu w rozsądnej cenie.

Nowe egzemplarze Honda Accord V nie są już dostępne na rynku, ponieważ produkcja tej serii została zakończona kilka lat temu. Jednak w momencie premiery, cena nowego modelu była konkurencyjna w stosunku do innych aut w tej klasie i oscylowała w granicach 60-80 tysięcy złotych, w zależności od wybranej specyfikacji i opcji wyposażenia.

Wartość Honda Accord V na rynku używanych samochodów zachowuje stabilność, dzięki czemu inwestycja w ten model nie wiąże się z szybką utratą wartości. Jest to ważny argument dla osób, które planują zakup samochodu z myślą o jego późniejszej odsprzedaży i chcą zminimalizować stratę finansową.

Opinie użytkowników i ekspertów rynku motoryzacyjnego często podkreślają, że Honda Accord V to samochód, który pomimo upływu lat nadal prezentuje wysoki poziom niezawodności i jakości wykonania. Dzięki temu ceny używanych modeli utrzymują się na względnie wysokim poziomie, potwierdzając ich wartość na rynku samochodów używanych.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Accord V

Wielu użytkowników Honda Accord V przede wszystkim ceni sobie niezawodność tego modelu. Wśród opinii często pojawia się pochwała dla jakości wykonania oraz trwałości zarówno silnika, jak i całego układu napędowego. Właściciele podkreślają, że Accord V to samochód, który rzadko zawodzi, nawet po wielu latach użytkowania.

Komfort jazdy to kolejny czynnik, który regularnie pojawia się w recenzjach zadowolonych posiadaczy Honda Accord V. Użytkownicy doceniają przestronne i dobrze wyciszone wnętrze, co sprawia, że nawet długie podróże stają się przyjemniejsze. Ponadto, zwracają uwagę na doskonałą ergonomię i funkcjonalność kokpitu, co przekłada się na wygodę obsługi i przyjemność z prowadzenia.

Ekonomia eksploatacji to kolejny aspekt, który zdobywa uznanie wśród właścicieli Honda Accord V. Wielu użytkowników podkreśla, że koszty utrzymania są rozsądne, szczególnie w kontekście spalania i dostępności części zamiennych. Zdaniem użytkowników, Accord V jest samochodem, który oferuje dobrą wartość za rozsądną cenę, zarówno przy zakupie, jak i podczas codziennego użytkowania.

Ostatnim, ale równie ważnym elementem, są opinie ekspertów, którzy często wskazują Honda Accord V jako przykład udanego połączenia dynamiki z komfortem. W recenzjach branżowych pojawiają się pozytywne opinie dotyczące zarówno jakości jazdy, jak i łatwości w utrzymaniu pojazdu. Specjaliści z branży motoryzacyjnej często rekomendują Accord V jako godny zaufania samochód używany, który pozostaje konkurencyjny na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Honda Accord V to samochód, który pomimo upływu lat wciąż cieszy się uznaniem wśród kierowców ceniących sobie niezawodność, komfort i ekonomiczną jazdę. Jego wszechstronne parametry techniczne, przestronne wnętrze i dobre osiągi czynią go atrakcyjnym wyborem zarówno na rynku nowych, jak i używanych pojazdów. Zachęcamy do dalszego odkrywania zalet tego modelu, a także do zapoznania się z opiniami innych użytkowników i ekspertów, które mogą być pomocne przy podjęciu decyzji o zakupie. Niezależnie od tego, czy szukasz auta do codziennych dojazdów, czy potrzebujesz niezawodnego partnera na długie trasy, Honda Accord V z pewnością zasługuje na Twoją uwagę.