Hyundai Prelude IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając drogi w poszukiwaniu niezawodnego kompana podróży, warto zwrócić uwagę na jedną z ikon motoryzacji – Hyundai Prelude IV. To samochód, który zachwyca nie tylko swoim klasycznym designem, ale i imponującymi danymi technicznymi, które przekładają się na komfort i przyjemność z jazdy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jego wymiarom, gamie silników, spalaniu oraz opinii użytkowników, by pomóc Ci ocenić, czy to właśnie Hyundai Prelude IV stanie się Twoim wyborem na nadchodzące lata. Zapnij pasy, bo ruszamy w podróż po świecie możliwości, jakie oferuje ten niezwykły pojazd!

Dane techniczne i wymiary Hyundai Prelude IV

Hyundai Prelude IV to samochód, który może pochwalić się solidnymi danymi technicznymi. Serce pojazdu stanowi silnik o mocy do 200 KM, gwarantujący dynamiczną jazdę oraz odpowiednią moc podczas długich tras. Najważniejsze jest jednak to, że pomimo tak wysokiej mocy, Hyundai Prelude IV jest także ekonomiczny w eksploatacji.

Wymiary Hyundai Prelude IV to kolejny aspekt, który warto podkreślić. Długość auta wynosi 452 cm, szerokość – 175 cm, a wysokość – 131 cm. Mimo kompaktowych rozmiarów, samochód oferuje wystarczająco dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Pojemność bagażnika to 315 litrów, co jest wystarczające dla większości podróży.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Hyundai Prelude IV to samochód, który oferuje ciekawe rozwiązania. Wyposażony jest w system ABS, zapewniający bezpieczeństwo podczas jazdy, a także w klimatyzację, zwiększającą komfort podróżowania. Warto również wspomnieć o systemie stabilizacji toru jazdy (VSA), który pomaga utrzymać kontrolę nad pojazdem w trudnych warunkach drogowych.

Podsumowując, Hyundai Prelude IV to samochód, który oferuje doskonałe dane techniczne i wymiary, sprawiające, że jest to pojazd komfortowy, bezpieczny i ekonomiczny. Bez względu na to, czy szukasz samochodu do codziennych podróży, czy potrzebujesz pojazdu na długie trasy, Hyundai Prelude IV jest doskonałym wyborem.

Rodzaje silników dostępnych w modelu Hyundai Prelude IV

Hyundai Prelude IV oferuje gamę silników, które charakteryzują się zarówno mocą, jak i efektywnością. Jednym z dostępnych jest jednostka 2.0L DOHC, dostarczająca do 185 KM mocy. Jest to idealny wybór dla tych, którzy poszukują połączenia mocy i oszczędności paliwa.

Innym dostępnym silnikiem dla Hyundai Prelude IV jest 2.2L DOHC VTEC. Ten silnik o mocy 200 KM jest przeznaczony dla tych, którzy pragną nieco więcej mocy podczas jazdy. Należy zaznaczyć, że pomimo większej mocy, ten silnik nadal oferuje efektywne zużycie paliwa.

Wszystkie silniki dostępne w modelu Hyundai Prelude IV są sprzężone z 5-biegową skrzynią manualną lub 4-biegowym automatem, co zapewnia płynną i responsywną jazdę. Bez względu na wybór silnika, użytkownicy mogą liczyć na dynamiczną i ekonomiczną jazdę.

Spalanie i pojemność silnika w Hyundai Prelude IV

Hyundai Prelude IV, mimo imponującej mocy, jaką oferują jego silniki, zachwyca także efektywnością spalania. Jego silnik 2.0L DOHC zużywa średnio około 7.8 litra benzyny na 100km w cyklu mieszanym, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę jego moc. To oznacza, że Hyundai Prelude IV jest nie tylko potężnym, ale także ekonomicznym wyborem dla każdego kierowcy.

Jeżeli chodzi o silnik 2.2L DOHC VTEC, jego średnie spalanie wynosi około 8.1 litra na 100km w cyklu mieszanym. Choć jest to nieco więcej niż w przypadku silnika 2.0L DOHC, nadal efektywnie wykorzystuje paliwo, szczególnie biorąc pod uwagę większą moc, którą oferuje ten silnik. Dlatego Hyundai Prelude IV z tym silnikiem to doskonały wybór dla tych, którzy pragną połączyć moc z ekonomią.

Hyundai Prelude IV posiada silniki o pojemności 2000cc i 2200cc, co oznacza, że oferuje doskonałe osiągi bez kompromisów w kwestii ekonomii paliwa. Bez względu na wybór silnika, użytkownicy tego modelu mogą liczyć na doskonałą równowagę między mocą, dynamiką jazdy i efektywnością spalania. Hyundai Prelude IV, dzięki swoim silnikom, oferuje nie tylko doskonałe osiągi, ale także niskie koszty eksploatacji.

Cennik modelu Hyundai Prelude IV

Gdy rozważamy zakup używanego Hyundai Prelude IV, kwestia ceny jest jednym z kluczowych aspektów, których nie można pominąć. Ceny tego modelu zazwyczaj wahają się w zależności od stanu pojazdu, roku produkcji oraz wyposażenia. Dla modeli w dobrym stanie technicznym i z bogatym wyposażeniem, ceny mogą być wyższe, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę wartość tych pojazdów na rynku samochodów używanych.

Hyundai Prelude IV, mimo że nie jest już produkowany, nadal cieszy się zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji, co wpływa na jego cenę na rynku wtórnym. Ostateczna cena zakupu może również uwzględniać historię serwisową, przebieg oraz unikalne cechy konkretnej jednostki, co dla potencjalnych nabywców może stanowić istotny argument przy podjęciu decyzji o zakupie.

Opinie użytkowników i eksperckie recenzje Hyundai Prelude IV

Hyundai Prelude IV, mimo upływu lat, nadal zbiera pozytywne opinie od użytkowników, którzy cenią jego niezawodność i klasyczny design. Wielu właścicieli podkreśla, że ten samochód oferuje doskonałe połączenie komfortu jazdy i dynamicznych osiągów, które są trudne do znalezienia w innych pojazdach z tego segmentu cenowego. Entuzjaści motoryzacji doceniają również jakość wykonania i trwałość komponentów, co przekłada się na niskie koszty utrzymania.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga w Hyundai Prelude IV przede wszystkim jego sportowy charakter, który nie ustępuje nowoczesnym modelom. Recenzje często wskazują na doskonałe właściwości jezdne i dobrze zestrojone zawieszenie, które sprawia, że każda podróż jest prawdziwą przyjemnością. Zgłaszane przez nich drobne zastrzeżenia dotyczą głównie przestrzeni wewnętrznej, która dla niektórych może wydawać się ograniczona.

Ostatnie lata pokazały, że Hyundai Prelude IV to samochód, który zyskał miano kultowego wśród właścicieli i fanów motoryzacji. Wielu z nich wskazuje, że to właśnie emocje związane z jazdą i wyjątkowy styl tego modelu są elementami, które najbardziej zapadają w pamięć. Hyundai Prelude IV, choć nie jest już produkowany, nadal pozostaje w sercach swoich użytkowników, oferując niezawodność i wyjątkowe doznania za kierownicą.

Podsumowanie

Hyundai Prelude IV to pojazd, który łączy w sobie klasyczny design z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Jego różnorodność silników, ekonomiczne spalanie oraz przemyślane wymiary sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja zarówno dla miłośników motoryzacji, jak i osób szukających niezawodnego samochodu na co dzień. Ceny na rynku wtórnym odzwierciedlają jakość i popularność tego modelu, a szerokie spektrum opinii użytkowników może być pomocne w podjęciu decyzji o zakupie. Zapraszamy do dalszego eksplorowania świata Hyundai Prelude IV, aby odkryć, czy to właśnie ten model spełni wszystkie Twoje oczekiwania od idealnego towarzysza podróży.

foto: Honda