Citroen C — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W pełni elektryczny CITROËN C-ZERO jest wyposażony w silnik elektryczny ze stałym magnesem o mocy 47 kW lub 64 KM CEE w zakresie od 3 000 do 6 000 obr/min. Maksymalny moment wynosi 180 Nm od 2 000 obr/min. Moc jest przenoszona na tylne koła za pomocą jednostopniowej przekładni redukcyjnej.

Silnik jest zasilany akumulatorami litowo-jonowymi typu Lithium-ion330 najnowszej generacji
zlokalizowanymi w środkowej części pojazdu. Składa się na nie 88 ogniw 50 Ah (zapas energii 16 kWh), a ładowanie odbywa się pod napięciem 330 V. Technologia Lithuim-ion umożliwia ograniczenie masy akumulatorów w porównaniu do tradycyjnych technologii przy zachowaniu tych samych parametrów. Jednocześnie częściowe ładowanie nie skraca życia akumulatora.

Ładowanie akumulatorów CITROËNA C-ZERO jest bardzo łatwe : wystarczy podłączyć przewód zasilający do gniazdka 220 V. Pełne doładowanie wymaga 6 godzin. Istnieje również możliwość szybkiego doładowania do 80% w ciągu zaledwie 30 minut przy użyciu gniazdka trójfazowego (400V).

Obsługa samochodu też jest prosta : wystarczy przekręcić kluczyk i sygnał dźwiękowy potwierdza, że samochód został uruchomiony. CITROËN C-ZERO prowadzi się jak każdy samochód wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Klasyczny wskaźnik paliwa jest zastąpiony wskaźnikiem naładowania akumulatorów.

 CITROËN C-ZERO jest idealnie dostosowany do potrzeb wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw – urzędów, samorządów, flot firmowych, ale także klientów indywidualnych poszukujących samochodu w pełni ekonomicznego w eksploatacji.

Samochód oferujący 4 pełnowymiarowe siedzenia dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2,55 mm, oraz bagażnik o pojemności 166 litrów, zapewnia bezszelestną pracę i oferuje liczne elementy wyposażenia poprawiające komfort jazdy i bezpieczeństwo. Wspomaganie układu kierowniczego, ABS, ASR, ESP, elektryczne szyby, 6 poduszek powietrznych, niezależny system teleinformatyczny do wzywania pomocy oraz klimatyzacja to tylko najważniejsze spośród montowanych standardowo systemów w samochodzie.

Małe wymiary zewnętrzne, a szczególnie długość wynosząca 3,48 m i średnica zawracania 9 m sprawiają, że C-ZERO może z łatwością poruszać się w ruchu miejskim. Dzięki oferowanym parametrom (maksymalna prędkość 130 km/h, 0-100 km/h w około 15 sekund, przyspieszenie 60-90 km/h w 6 sekund) samochód jest w pełni przystosowany do jazdy w warunkach miejskich, ale również może bez przeszkód oddalić się od miasta na odległość około 130 km w znormalizowanym cyklu mieszanym.

Citroen C — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

źródło: Citroen