Ford Transit III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Dane techniczne i wymiary Forda Transit III.

Ford Transit III to model, który znakomicie łączy funkcjonalność z nowoczesnymi technologiami. Podstawowe wymiary tego modelu to długość 4824 mm, szerokość 1974 mm oraz wysokość 2070 mm, co czyni go jednym z najbardziej przestronnych modeli w swojej klasie. Ford Transit III to także pojazd o solidnej konstrukcji, co przekłada się na jego niezawodność i długowieczność.

Wymiary Forda Transit III są optymalnie wykorzystane, co przekłada się na obszerną przestrzeń ładunkową. Ta wynosi 6,5 m3 w wersji z krótkim rozstawem osi, aż do 15,1 m3 w wersji z długim rozstawem osi. To sprawia, że Ford Transit III jest idealnym wyborem dla firm transportowych i osób prowadzących działalność gospodarczą, która wymaga dużej przestrzeni ładunkowej.

Pod maską Forda Transit III pracują silniki diesla o pojemności od 2.0 do 2.4 litra. Charakteryzują się one nie tylko wysoką wydajnością, ale również niskim spalaniem na poziomie około 7,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. To sprawia, że Ford Transit III to ekonomiczny wybór dla każdego przedsiębiorcy.

Ceny Forda Transit III zależą od konkretnego modelu i wyposażenia, ale generalnie zaczynają się od około 50 tysięcy złotych za modele z podstawowym wyposażeniem. Pomimo dość wysokiej ceny, Ford Transit III jest chętnie wybierany przez przedsiębiorców ze względu na swoją niezawodność, przestronność oraz ekonomiczność.

Dostępne silniki i ich charakterystyka.

Ford Transit III dostępny jest z kilkoma opcjami silnikowymi, co umożliwia dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkowników. Najpopularniejsze są jednostki diesla o pojemności 2.0 i 2.4 litra, które oferują doskonałe połączenie mocy i efektywności.

Silnik o pojemności 2.0 litra generuje moc około 130 KM, co sprawia, że Ford Transit III radzi sobie nawet z cięższymi ładunkami. Co więcej, ten silnik jest znany z niskiego zużycia paliwa, na poziomie około 7,5 litra na 100 km, co czyni go ekonomicznym wyborem dla firm transportowych.

Większy silnik o pojemności 2.4 litra zapewnia jeszcze większą moc, sięgającą do 140 KM. Chociaż zużycie paliwa jest nieco wyższe niż w przypadku mniejszej jednostki, to nadal utrzymuje się na akceptowalnym poziomie. Ten silnik jest idealny dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy, na przykład do przewożenia cięższych ładunków.

Wszystkie silniki dostępne w modelu Ford Transit III charakteryzują się solidnością i niezawodnością, co przekłada się na ich długą żywotność. Bez względu na wybór jednostki napędowej, użytkownicy mogą liczyć na niezawodność i wydajność, które stały się synonimem marki Ford.

Spalanie i pojemność pojazdu.

Spalanie Forda Transit III jest jednym z najważniejszych czynników przemawiających na korzyść tego modelu. Zarówno silnik 2.0, jak i 2.4 litra, charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, które wynosi około 7,5 litra na 100 km w trybie mieszanym. To czyni Forda Transit III ekonomicznym wyborem, szczególnie dla firm transportowych i przedsiębiorców często korzystających z drogi.

Należy jednak pamiętać, że spalanie może nieznacznie różnić się w zależności od warunków drogowych, stylu jazdy oraz obciążenia pojazdu. Mimo to, Ford Transit III utrzymuje swoje parametry na stabilnym poziomie, co jest dużą zaletą tego modelu. Niezależnie od warunków, użytkownicy mogą liczyć na niskie koszty eksploatacji.

Pojemność Forda Transit III wyróżnia go na tle konkurencji. Wersje z krótkim rozstawem osi oferują przestrzeń ładunkową na poziomie 6,5 m3, natomiast modele z długim rozstawem osi mogą pochwalić się aż 15,1 m3 przestrzeni. To daje ogromne możliwości transportowe, zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Wnętrze Forda Transit III jest także optymalnie zaprojektowane, co pozwala na wygodne i efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni ładunkowej. Wielkość i pojemność tego modelu, w połączeniu z jego zaawansowanymi technologiami i niezawodnością, czynią go jednym z najchętniej wybieranych modeli w swojej klasie.

Ceny i warianty modelu Ford Transit III.

Ceny Forda Transit III są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak wersja wyposażenia i rodzaj silnika. Bazowe modele zaczynają się od atrakcyjnej ceny, co czyni tę ofertę konkurencyjną na rynku pojazdów użytkowych.

Warianty modelu Ford Transit III obejmują różne długości nadwozia i poziomy wyposażenia, umożliwiając dostosowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Dostępne są zarówno wersje bardziej ekonomiczne, jak i te bogato wyposażone.

Wersje cenowe Forda Transit III mogą ulec zmianie w zależności od dodatkowych pakietów i akcesoriów wybranych przez klienta. Personalizacja pojazdu znacząco wpływa na ostateczną cenę, ale jednocześnie umożliwia uzyskanie pojazdu idealnie dopasowanego do potrzeb biznesowych.

Kupujący Forda Transit III mogą skorzystać z różnorodnych opcji finansowania, takich jak leasing czy kredyty, co znacznie ułatwia zakup i pozwala dostosować wysokość rat do możliwości finansowych firmy. Opcje finansowania są elastyczne i mogą być dostosowane do wymagań i oczekiwań przedsiębiorstw o różnej skali.

Opinie użytkowników i specjalistów.

Opinie użytkowników Forda Transit III często podkreślają jego przestronność i funkcjonalność, które są kluczowe w codziennej eksploatacji pojazdu użytkowego. Zadowolenie z pojemności ładunkowej oraz wygody prowadzenia, nawet przy pełnym załadunku, to motywy, które nieustannie powtarzają się wśród opinii właścicieli tego modelu.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej zwracają uwagę na ekonomiczność silników diesla w Fordzie Transit III. Niskie spalanie przy zachowaniu odpowiedniej mocy to cechy, które eksperci często wyróżniają jako atuty, wpływające na konkurencyjność pojazdu na rynku.

Niezawodność i długa żywotność to kolejne aspekty, które są regularnie podkreślane zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów. Wysoka jakość wykonania i trwałość podzespołów sprawiają, że Ford Transit III jest postrzegany jako inwestycja na lata, co przekłada się na pozytywne opinie i rekomendacje.

Podsumowanie

Ford Transit III to pojazd, który z powodzeniem łączy praktyczność z nowoczesnymi technologiami, stając się niezawodnym partnerem w biznesie. Jego różnorodność silników, ekonomiczne spalanie oraz imponująca przestrzeń ładunkowa sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja dla wielu przedsiębiorców. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i zapoznania się z opiniami użytkowników, co może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy również do odwiedzin autoryzowanych salonów, gdzie można dokonać jazdy próbnej i uzyskać fachowe doradztwo. Ford Transit III to inwestycja, która może przynieść realne korzyści Twojej firmie.