Honda Accord II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Wśród samochodów, które zdefiniowały erę japońskiej motoryzacji, Honda Accord II wyróżnia się jako ikona niezawodności i komfortu. To właśnie tutaj inżynieria spotyka się z praktycznym designem, tworząc pojazd, który zdobył uznanie na całym świecie. Zapraszamy do odkrycia wszystkich sekretów tego modelu: od precyzyjnych danych technicznych, poprzez wymiary i pojemność, po wydajność silnika i realne spalanie. Poznajcie również, jak na przestrzeni lat zmieniały się ceny i co na temat Honda Accord II sądzą zadowoleni użytkownicy.

Dane techniczne i wymiary Honda Accord II

Model Honda Accord II charakteryzuje się imponującymi danymi technicznymi, które przyczyniły się do jego nienagannej reputacji. Ten samochód, produkowany w latach 1981-1985, jest napędzany silnikami o pojemności od 1,6 do 2,0 litra, w zależności od wybranej konfiguracji. Wszystkie silniki są benzynowe, z wyjątkiem jednego diesla o pojemności 1,8 litra, generującego moc od 67 do 120 koni mechanicznych.

Jeżeli chodzi o wymiary, Honda Accord II oferuje przestronność zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Długość samochodu wynosi 4365 mm, szerokość 1690 mm, a wysokość 1365 mm, co zapewnia komfortową przestrzeń dla pięciu osób. Bagażnik o pojemności 382 litrów jest wystarczająco duży, aby pomieścić bagaż na weekendowy wyjazd lub zakupy spożywcze na cały tydzień.

Rodzaje silników dostępne w modelu Honda Accord II

Honda Accord II oferowała kilka różnych opcji silnikowych, które przyciągały różne grupy kierowców. Wśród dostępnych jednostek benzynowych najpopularniejsze były silniki o pojemności 1,6 i 2,0 litra. Silnik 1,6-litrowy charakteryzował się efektywnością i ekonomicznością, podczas gdy 2,0-litrowy oferował więcej mocy i wyższe osiągi.

Unikalną cechą Honda Accord II był dostępny silnik Diesla. Był to rzadko spotykany wybór wśród samochodów japońskiej produkcji z tamtego okresu, a tym bardziej wśród modeli Hondy. Silnik Diesla o pojemności 1,8 litra generował moc od 67 do 120 koni mechanicznych, oferując doskonały balans pomiędzy wydajnością a ekonomią paliwa.

Wszystkie silniki dostępne w Honda Accord II były sprzężone z manualną skrzynią biegów, co nadawało samochodowi sportowego charakteru. Niezależnie od wybranej konfiguracji, Honda Accord II była znana z płynnej i precyzyjnej jazdy, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych użytkowników.

Spalanie i pojemność silników w Honda Accord II

Spalanie w Honda Accord II jest adekwatne do pojemności i mocy oferowanych przez poszczególne silniki. W przypadku jednostki benzynowej o pojemności 1,6 litra, średnie zużycie paliwa wynosi około 8 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Dla silnika o pojemności 2,0 litra spalanie wzrasta do około 9,5 litra na 100 km, co jest ceną za wyższe osiągi.

W przypadku unikalnego w ofercie silnika Diesla o pojemności 1,8 litra, średnie zużycie paliwa mieści się w granicach 6-7 litrów na 100 km. Ta wartość stanowi idealny kompromis pomiędzy wydajnością a ekonomią, co potwierdza dbałość Honda Accord II o optymalizację wykorzystania paliwa.

Ceny modelu Honda Accord II na rynku wtórnym

Ceny modelu Honda Accord II na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny, rocznik czy wyposażenie pojazdu. Zainteresowanie klasycznymi modelami Hondy jest wciąż duże, a dobrze utrzymane egzemplarze mogą osiągać ceny znacznie wyższe niż średnia rynkowa dla pojazdów tego wieku.

Warto zauważyć, że Honda Accord II zyskuje na wartości jako pojazd zabytkowy, co może wpływać na wzrost cen, szczególnie wśród egzemplarzy w dobrym stanie zachowania i z niskim przebiegiem. Ceny takich modeli mogą być atrakcyjne dla kolekcjonerów i miłośników marki Honda, poszukujących unikalnego dodatku do swojej kolekcji.

Z drugiej strony, mniej zachowane egzemplarze Honda Accord II mogą być dostępne w niższych cenach, kusząc kupujących możliwością posiadania fragmentu historii motoryzacji za stosunkowo niewielką sumę. Jednak często wymagają one dodatkowego wkładu finansowego w renowacje i naprawy, co należy uwzględnić w ostatecznym koszcie zakupu.

Opinie użytkowników o Honda Accord II

Wśród miłośników motoryzacji, Honda Accord II cieszy się opinią samochodu niezwykle trwałego i rzadko zawodzącego swoich właścicieli. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim niezawodność mechaniczną, dzięki której nawet po wielu latach eksploatacji samochód nadal może służyć jako wiarygodny środek transportu.

Wiele pozytywnych opinii dotyczy także komfortu jazdy, który Honda Accord II oferuje swoim pasażerom. Zadowoleni użytkownicy podkreślają jakość wykonania wnętrza oraz przestronność kabiny, co w połączeniu z płynną pracą zawieszenia przekłada się na wygodę podróżowania nawet na dłuższych dystansach.

Nie brakuje również pochwał dla klasycznego designu, który mimo upływu lat wciąż prezentuje się atrakcyjnie na tle współczesnych samochodów. Właściciele Honda Accord II często wyrażają satysfakcję z ponadczasowego wyglądu swoich pojazdów, co jest niemałym atutem dla entuzjastów motoryzacyjnej klasyki.

Podsumowanie

Honda Accord II to bez wątpienia model, który zasługuje na uwagę zarówno miłośników klasycznej motoryzacji, jak i tych, którzy poszukują niezawodnego i ekonomicznego pojazdu. Jej różnorodność silników, praktyczne wymiary i zaskakująco dobre parametry spalania sprawiają, że nawet po latach od debiutu, Accord II wciąż cieszy się uznaniem. Jeśli zainteresowała Cię ta legenda japońskiej inżynierii, nie wahaj się zgłębiać tematu. Odkryj więcej historii, anegdot i osobistych doświadczeń związanych z tym modelem, a być może dołączysz do grona szczęśliwych posiadaczy Honda Accord II. Rozpocznij swoją podróż w świecie motoryzacji z tym wyjątkowym samochodem, który z pewnością ma jeszcze wiele do zaoferowania.