Ford Fiesta V — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata kompaktowych rozmiarów i dynamicznej jazdy z Ford Fiesta V, gdzie każdy szczegół techniczny ma swoje znaczenie. Odkryj, czym wyróżnia się ten model na tle konkurencji, analizując jego wymiary, osiągi silników i efektywność spalania. Zastanawiasz się, czy pojemność bagażnika sprosta Twoim potrzebom? A może interesują Cię realne opinie użytkowników i aktualne ceny na rynku? Zanurzmy się razem w świat praktycznych informacji, które pomogą Ci ocenić, czy Ford Fiesta V to samochód, który spełni Twoje oczekiwania.

Dane techniczne i wymiary Ford Fiesta V

Ford Fiesta V jest samochodem o kompaktowych wymiarach, co czyni go idealnym pojazdem dla osób ceniących sobie zwinność i łatwość parkowania. Długość tego modelu wynosi 3916 mm, szerokość – 1683 mm, a wysokość – 1468 mm. Kolejnym istotnym elementem jest rozstaw osi, który w przypadku Fiesta V wynosi 2486 mm.

Przejdźmy teraz do danych technicznych dotyczących masy pojazdu. Masa własna Ford Fiesta V wynosi od 1046 do 1171 kg, w zależności od wybranego silnika i dodatkowego wyposażenia. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita wynosi od 1490 do 1555 kg, co pozwala na bezpieczne przewożenie zarówno pasażerów, jak i bagażu.

Jeśli chodzi o przestrzeń bagażową, Ford Fiesta V oferuje pojemność bagażnika od 295 do 979 litrów (po złożeniu tylnych siedzeń), co powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wysoki standard komfortu podróżowania zapewnia także odpowiednia ilość miejsca na nogi dla kierowcy i pasażerów.

Kolejnym istotnym parametrem jest średnica zawracania. W przypadku Ford Fiesta V, wynosi ona 10,2 metra, co świadczy o wyjątkowej zwrotności tego modelu. Dzięki temu, Fiesta V sprawdzi się zarówno podczas jazdy w ruchliwym mieście, jak i na długich trasach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Ford Fiesta V znajduje się jedna z kilku dostępnych jednostek napędowych. Do wyboru mamy silniki benzynowe o pojemności 1.25, 1.3, 1.4, 1.6 i 2.0 litra, które generują moc od 60 do 150 KM. W ofercie nie zabrakło również jednostek diesla – 1.4 TDCi o mocy 68 KM oraz 1.6 TDCi, dostępny w dwóch wariantach mocy: 90 i 95 KM.

Wszystkie silniki Ford Fiesta V zaprojektowano z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności i efektywności. Benzynowe jednostki napędowe charakteryzują się dobrą dynamiką i niskim zużyciem paliwa, natomiast silniki wysokoprężne oferują niskie emisje CO2 i doskonałe osiągi, nawet przy niskich obrotach.

W zależności od preferencji, do Ford Fiesta V można dobrać skrzynię biegów manualną lub automatyczną. Wersje z silnikami benzynowymi dostępne są z 5-biegową manualną skrzynią biegów, natomiast modele z silnikami diesla wyposażono w 5- lub 6-biegową skrzynię manualną. Dla miłośników automatycznej jazdy dostępna jest 4-biegowa skrzynia automatyczna.

Spalanie i pojemność modelu Fiesta V

W kontekście zużycia paliwa, Ford Fiesta V oferuje różne wartości w zależności od typu silnika. W przypadku silników benzynowych, spalanie w cyklu miejskim waha się między 7,1 a 9,9 l/100 km, natomiast w warunkach pozamiejskich spada do 4,7 – 6,2 l/100 km. Modele z silnikami wysokoprężnymi charakteryzują się jeszcze lepszą efektywnością, z zużyciem paliwa w cyklu miejskim od 5,1 do 6,4 l/100 km, a poza miastem od 3,6 do 4,5 l/100 km.

Zakres pojemności silników Ford Fiesta V jest szeroki, czego dowodem są jednostki napędowe o pojemnościach od 1,25 do 2,0 litra. Ta różnorodność pozwala na dopasowanie modelu do indywidualnych preferencji kierowcy, zarówno pod względem mocy, jak i oszczędności paliwa. Wyboru dokonujemy pomiędzy silnikami benzynowymi o pojemnościach od 1,25 do 2,0 litra oraz silnikami diesla o pojemnościach 1,4 i 1,6 litra.

Ceny nowych i używanych modeli Ford Fiesta V na rynku

Ceny nowych modeli Ford Fiesta V były adekwatne do oferowanego przez samochód wyposażenia i technologii, co czyniło ten model atrakcyjnym wyborem w segmencie kompaktowych aut miejskich. Wartość ta zmieniała się w zależności od różnorodności wersji wyposażenia i pakietów dodatkowych, które mogły znacząco wpłynąć na ostateczną cenę zakupu pojazdu.

Na rynku wtórnym cena używanego Ford Fiesta V jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników, takich jak rocznik, przebieg, stan techniczny oraz historia serwisowa pojazdu. Z biegiem lat, Ford Fiesta V utrzymuje stosunkowo dobrą wartość odsprzedaży, co przyciąga potencjalnych nabywców poszukujących niezawodnego i ekonomicznego auta.

Podczas rozważania zakupu Ford Fiesta V na rynku wtórnym, warto zwrócić uwagę na egzemplarze pochodzące od zaufanych sprzedawców, które często oferują dobry stosunek ceny do jakości. Ponadto, modele dobrze utrzymane i regularnie serwisowane mogą być nieco droższe, ale zapewniają większą pewność i bezpieczeństwo zakupu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Fiesta V.

Opinie użytkowników Ford Fiesta V często podkreślają jej niezawodność i ekonomiczność, co czyni ją popularnym wyborem na rynku samochodów używanych. Właściciele szczególnie chwalą niskie koszty eksploatacji oraz dobrą dynamikę silników benzynowych, co sprawia, że Fiesta V jest często rekomendowana jako pierwszy samochód dla młodych kierowców.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga przede wszystkim zwinność i łatwość manewrowania Ford Fiesta V, co jest nieocenione w miejskim zgiełku. Zwracają oni również uwagę na solidność wykonania oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, które przekładają się na wzorową ergonomię i komfort jazdy, nawet podczas dłuższych podróży.

Podsumowanie

Ford Fiesta V to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę, łącząc w sobie kompaktowe wymiary z dynamiczną jazdą i ekonomicznym zużyciem paliwa. Niezależnie od tego, czy szukasz wydajnego samochodu do miasta, czy komfortowego partnera na dłuższe trasy, ten model oferuje szereg opcji silnikowych i praktycznych rozwiązań. Zapraszamy do dalszego odkrywania świata Ford Fiesta V, porównywania opinii użytkowników i analizowania ofert rynku wtórnego, aby znaleźć wersję idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Warto także śledzić aktualne promocje i oferty, aby skorzystać z najlepszych możliwości zakupu tego sprawdzonego auta.

https://www.youtube.com/watch?v=-MK8KCx6Yts&ab_channel=TVNTurbo