Fiat Ulysse I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do podróży w czasie, gdzie przyjrzymy się bliżej klasycznemu już modelowi rodzinnego vana, jakim jest Fiat Ulysse I. Ta włoska ikona lat 90. kryje w sobie więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przeanalizujemy jej dane techniczne, wymiary, które definiowały pojemność i komfort jazdy, a także zerkniemy na silniki i spalanie, które były argumentem dla wielu rodzin. Czy opinie użytkowników i ceny na rynku wtórnym potwierdzą status Ulysse I jako wyboru godnego polecenia? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Fiat Ulysse I

Wśród danych technicznych Fiat Ulysse I warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które wyróżniają go na tle innych modeli z tego samego okresu. Pierwszy z nich to fakt, że Fiat Ulysse I był wyposażony w silnik o pojemności 2.0 litra, generujący moc od 121 do 152 KM, w zależności od wersji. Wysokie parametry te, w połączeniu z niezwykłą dla vana lekkością prowadzenia, sprawiły, że model ten zyskał na popularności wśród rodzin ceniących komfort i dynamikę jazdy.

Jeśli chodzi o wymiary, Fiat Ulysse I był jednym z najbardziej przestronnych vanów na rynku. Wymiary zewnętrzne wynosiły 452 cm długości, 186 cm szerokości i 171 cm wysokości. Te wartości przekładały się na obszerne wnętrze, które mogło pomieścić nawet 7 osób, a jednocześnie zapewniać każdemu z nich komfort podróży, nawet na długich trasach.

Wartości te, jak na standardy vana, były naprawdę imponujące. Wnętrze Fiat Ulysse I było nie tylko przestronne, ale również elastyczne. Siedzenia mogły być łatwo przestawiane, a nawet całkowicie usunięte, co dawało możliwość dostosowania przestrzeni bagażowej do indywidualnych potrzeb. Maksymalna pojemność bagażnika mogła wynosić aż 2920 litrów.

Jednak szerokość i przestronność Fiat Ulysse I nie były jedynymi atutami tego modelu. Wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz staranność wykonania wnętrza, co było typowe dla włoskiego producenta, sprawiły, że pomimo upływu lat, Fiat Ulysse I nadal prezentuje się solidnie i elegancko. Wszystko to sprawia, że model ten jest godny polecenia dla każdego, kto szuka niezawodnego i wygodnego vana.

Silniki i ich specyfikacje

Pod maską Fiat Ulysse I mogliśmy znaleźć różne jednostki napędowe. Wśród nich warto wymienić kilka najpopularniejszych: benzynowy silnik 2.0 o mocy 121 KM, a także bardziej dynamiczną wersję 2.0 Turbo o mocy 150 KM. Dla miłośników diesla dostępna była ekonomiczna jednostka 1.9 TD o mocy 90 KM, a także mocniejsza wersja 2.1 TD o mocy 109 KM.

Silniki te, niezależnie od wersji, wyróżniały się niezawodnością i dobrą dynamiką. Nawet pomimo swojego wieku, wiele egzemplarzy Fiat Ulysse I z oryginalnymi silnikami nadal działa bezawaryjnie. Ich konstrukcja była prosta, ale solidna, co przekładało się na niskie koszty eksploatacji i utrzymania.

Spalanie i pojemność Fiat Ulysse I

Jeśli chodzi o spalanie Fiat Ulysse I, warto przede wszystkim podkreślić, że jak na van z lat 90., model ten prezentował się bardzo dobrze. W zależności od wersji silnikowej, średnie spalanie na 100 km w cyklu mieszanym oscylowało w granicach 7,8 – 9,5 l dla silników benzynowych, natomiast dla diesli wynosiło około 7 l. To zdecydowanie na plus, biorąc pod uwagę pojemność i wagę pojazdu.

W kwestii pojemności Fiat Ulysse I, jak już wspomniano, model ten oferował wiele miejsca dla pasażerów. Co więcej, jego przemyślana konstrukcja pozwalała na łatwe manipulowanie przestrzenią bagażową, dzięki czemu pojemność bagażnika mogła wynosić nawet 2920 litrów. To zdecydowanie jedno z największych atutów tego modelu, przekładające się na komfort i funkcjonalność.

Ceny nowych i używanych modeli Fiat Ulysse I

Ceny nowych modeli Fiat Ulysse I w latach 90. były konkurencyjne w stosunku do innych vanów na rynku. Kupując nowe auto, klienci mogli oczekiwać, że ich inwestycja będzie adekwatna do oferowanych przez pojazd możliwości i wyposażenia. Z upływem lat wartość tych samochodów na rynku wtórnym znacząco spadła, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących przestronnego rodzinnego wozu w ramach ograniczonego budżetu.

W dzisiejszych czasach używane egzemplarze Fiat Ulysse I są dostępne w bardzo przystępnych cenach, które mogą przyciągać zwłaszcza młode rodziny lub osoby potrzebujące taniego i pojemnego auta. Zależnie od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu, ceny mogą wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, czyniąc Ulysse I jednym z najbardziej przystępnych vanów na rynku.

Oceniając cenę w kontekście jakości, Fiat Ulysse I wyróżnia się jako ekonomiczna opcja, która nadal oferuje solidną budowę i niezawodność. Mimo upływu lat, wiele z tych pojazdów wciąż znajduje się w dobrym stanie, co może świadczyć o ich trwałości i sensowności zakupu nawet po wielu latach od pierwszej rejestracji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fiat Ulysse I

Opinie użytkowników na temat Fiat Ulysse I często podkreślają jego przestronność i praktyczność, co czyni go idealnym wyborem dla dużych rodzin lub jako pojazd na długie trasy. Wielu z nich uwypukla wygodę i elastyczność konfiguracji wnętrza, która umożliwia dostosowanie przestrzeni bagażowej do bieżących potrzeb.

Eksperci motoryzacyjni często wskazują Fiat Ulysse I jako solidny wybór w kategorii vanów z lat 90., chwaląc jego niezawodność i stosunkowo niskie koszty utrzymania. Zwracają również uwagę na to, że mimo upływu lat, wiele egzemplarzy nadal jest w dobrym stanie technicznym, co potwierdza jego trwałość.

Podsumowanie

Fiat Ulysse I to bez wątpienia model, który zasługuje na uwagę, łącząc przestronność, funkcjonalność i ekonomiczne spalanie z włoskim stylem. Jego przemyślana konstrukcja i niezawodność sprawiają, że nawet po latach może być doskonałym wyborem dla rodzin i osób ceniących komfort podróżowania. Jeśli rozważasz zakup używanego vana, Fiat Ulysse I może okazać się atrakcyjną opcją, oferującą wiele za niewielkie pieniądze. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i sprawdzenia, czy ten klasyczny już model spełni Twoje oczekiwania i potrzeby. Odkryj opinie innych użytkowników i dowiedz się więcej o tym, jak Fiat Ulysse I sprawdza się w codziennym użytkowaniu.