Fiat Brava – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Rodzinny samochód klasy C, produkowany przez włoski koncern Fiat w latach 1995-2001. Fiat Brava zastąpił wysłużonego Fiata Tipo.

Pięciodrzwiowy hatchback Brava należał do tej samej rodziny kompaktów Fiata, co Bravo I generacji (3-drzwiowy hatchback),  Marea (4-drzwiowy sedan) i Marea Weekend (5-drzwiowe kombi). Deska rozdzielcza oraz fragmenty wyglądu zewnętrznego wszystkich ww. modeli są w zasadzie identyczne.

Ww. linia samochodów zastąpiła modele Tipo/Tempra. Fiat Brava przyciągał uwagę swoją śmiałą linią i charakterystycznym tyłem z trójkloszowymi światłami.

Zarowno Brava jak i Brawo od początku posiadało szeroką gamę silników benzynowych i wysokoprężnych. Najmocniejszy z nich, o pojemności 1,8l 16V osiągał moc 113 KM.

Możliwość dokupienia różnorodnego wyposażenia, śmiała stylistyka i przestronne wnętrze przyczyniły się do tego, że Brava wraz z Bravo zdobyły tytuł Samochodu Roku w 1995 roku.

Rok póxniej poszerzono rodzinę aut i zaprezentowano model Marea, który występował jako 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi (Weekend).

Fiara Brava (oraz Bravo) wycofano z produkcji w 2001 roku i zastąpiono go modelem Stilo.

foto: Fiat