Fiat Seicento — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Produkowany w latach 1998 – 2005 pięciomiejscowy samochód miejski. Wprowadzony na rynek jako następca Fiata Cinquecento. W 2005 roku przechrzczono go na Fiata 600. Co ciekawe Fiat 600 rejestrowany był jako zamochód czteroosobowy.

Seicento produkowano jedynie w Polsce, ale przedseryjne egzemplarze zo zaczęto produkować już we wrześniu 1997 roku. Auto oferowane było z silnikami o pojemności 0,9l i mocy maksymalnej 39 KM oraz 1,1l o mocy 55 KM. Fiat zrezygnował całkiem z przestarzałej jednostki o pojemności 0,7l montowanej w modelu Cinquetento.

Na polskim rynku największym zainteresowaniem cieszyły się modele z silnikiem 0,9l. Jednosta jak na tak niewielką moc okazywała się stosunkowo dynamiczna i ekonomiczna.

Seicento oprócz wersji osobowej znane było również jako użytkowy Van, a także chatakterystyczny Sporting. To m.in. w Sportingu producent oferował klimatyzację.

Podobnie jak Cinquecento, Seicento było dostępne w wersji elektrycznej Elettra, której używała m.in. rzymska policja.

Mankamentem prezentowanego auta były słabe wyniki zderzeniowe i zaledwie 1,5 gwiazdki w testach Euro NCAP.

Śmiało można stwierdzić, że Seicento to także jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce. W 2007 roku zastąpiono go Fiatem 500.

Wymiary Fiata Seicento:

  • Długość: 3319 mm
  • Szerokość: 1508 mm
  • Wysokość: 1445 mm

foto: Fiat