Fiat Punto II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Podróż w czasie do ery kompaktowych aut miejskich zaprasza! Fiat Punto II, bohater naszego artykułu, to model, który zyskał serca kierowców na całym świecie. Przyjrzyjmy się bliżej jego danej technicznym, wymiarom i silnikom, które definiują jego miejskie DNA. Wszechstronność i ekonomiczne spalanie to tylko początek opowieści, która przekona Was, dlaczego Fiat Punto II do dziś pozostaje w gronie ulubieńców na rynku motoryzacyjnym.

Dane techniczne i wymiary Fiat Punto II

Przejdźmy teraz do szczegółów, które wyróżniają Fiat Punto II na tle innych samochodów w swojej klasie. Ten model, produkowany w latach 1999-2010, oferuje nie tylko wyjątkowo atrakcyjny design, ale przede wszystkim praktyczne wymiary. Długość całkowita pojazdu wynosi 3,986 metra, szerokość – 1,687 metra, a wysokość – 1,488 metra. To czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie wygodę parkowania i manewrowania w zatłoczonych miastach.

Dane techniczne Fiat Punto II również zasługują na uwagę. W zależności od wersji, samochód jest wyposażony w silnik o pojemności od 1,2 do 1,9 litra, generujący moc od 60 do 130 KM. Co więcej, Fiat Punto II oferuje zarówno wersje z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów, co daje szerokie możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji każdego kierowcy.

Rodzaje silników dostępnych w modelu Fiat Punto II

W ofercie Fiat Punto II dostępne były różnorodne rodzaje silników. Szeroka gama jednostek napędowych umożliwiała dopasowanie samochodu do indywidualnych oczekiwań i stylu jazdy. Najmniejszym silnikiem dostępnym w tym modelu był benzynowy motor o pojemności 1,2 litra i mocy 60 KM. Stanowił on idealną propozycję dla osób, które ceniły sobie ekonomiczne i spokojne podróże.

Większą moc zapewniał natomiast silnik 1,4 litra. Generował on aż 80 KM, co czyniło go bardziej odpowiednim dla kierowców preferujących dynamiczną jazdę. Fiat Punto II oferował również wersje z silnikami 1,8 i 1,9 litra, które były szczególnie doceniane przez miłośników sportowego stylu jazdy.

Warto także wspomnieć o silnikach diesla. Fiat Punto II dostępny był z silnikiem wysokoprężnym 1,3 Multijet o mocy 70 KM oraz 1,9 JTD o mocy 100 KM. Te wersje cieszyły się dużą popularnością wśród kierowców często podróżujących na długie dystanse, ze względu na ich wydajność i niskie spalanie.

Podsumowując, Fiat Punto II oferował szeroki wybór silników, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. W zależności od potrzeb, kierowcy mogli wybrać jednostkę o mocy od 60 do 130 KM. Dzięki temu model ten do dziś jest ceniony za wszechstronność i możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji.

Spalanie i pojemność silnika Fiat Punto II

Jeśli chodzi o spalanie Fiat Punto II, jest to kolejna cecha, która przyciąga kierowców tego modelu. Wersje z silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 litra charakteryzują się średnim spalaniem na poziomie 5,7 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. W przypadku silnika o pojemności 1,4 litra spalanie wynosi około 6,5 litra, natomiast dla największego silnika benzynowego o pojemności 1,9 litra średnie spalanie wynosi 7,6 litra na 100 kilometrów.

W odniesieniu do pojemności silnika, Fiat Punto II oferuje kilka opcji do wyboru, aby sprostać różnym potrzebom i preferencjom kierowców. Najmniejszy silnik o pojemności 1,2 litra jest idealny dla tych, którzy szukają ekonomicznego i łatwego w obsłudze samochodu miejskiego. Z kolei większe jednostki napędowe o pojemności 1,4, 1,8 i 1,9 litra oferują większą moc i są preferowane przez kierowców ceniących sobie dynamiczną jazdę.

Ceny nowych i używanych modeli Fiat Punto II na rynku

W momencie debiutu rynkowego Fiat Punto II przyciągał uwagę przystępną ceną, która pozwalała na zakup kompaktowego auta miejskiego bez nadwyrężania domowego budżetu. Z czasem, jako pojazd używany, stał się jeszcze bardziej dostępny, a jego cena na rynku wtórnym aktualnie zaczyna się od kilku tysięcy złotych, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla poszukujących ekonomicznego i niezawodnego samochodu.

Z drugiej strony, ceny nowych modeli Fiat Punto II w okresie ich produkcji wahały się w zależności od wersji wyposażenia i silnika, co dawało potencjalnym nabywcom szansę na dopasowanie pojazdu do indywidualnych oczekiwań finansowych i technicznych. Obecnie, na rynku pojazdów używanych, cena jest często uzależniona od stanu technicznego auta oraz jego przebiegu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Fiat Punto II

Opinie na temat Fiat Punto II są podzielone, ale wielu użytkowników chwali ten model za niskie koszty utrzymania oraz łatwość prowadzenia, co jest szczególnie ważne w zatłoczonym ruchu miejskim. Wspomniana ekonomiczność, w połączeniu z przystępnymi cenami części zamiennych, sprawia, że Punto II jest często rekomendowane jako pierwsze auto dla młodych kierowców.

Eksperci motoryzacyjni często podkreślają, że Fiat Punto II to przykład udanego kompromisu między rozmiarem a przestronnością wnętrza, co przy niewielkich wymiarach zewnętrznych, jest niemałym osiągnięciem. Doceniają również dobrą widoczność i nisko umieszczoną deskę rozdzielczą, która nie ogranicza pola widzenia.

Opinie o Fiat Punto II często koncentrują się na jego niezawodności. Użytkownicy z zadowoleniem wskazują, że nawet starsze modele potrafią służyć przez lata bez konieczności przeprowadzania kosztownych napraw, pod warunkiem regularnego serwisowania i odpowiedniego użytkowania.

Niektóre negatywne komentarze dotyczą jednak jakości materiałów użytych we wnętrzu, które mogą z czasem ulegać zużyciu i nie zawsze odpowiadają standardom dzisiejszych samochodów. Mimo to, Fiat Punto II zyskuje uznanie za swoją bezpretensjonalność i jakość, która przewyższa oczekiwania w stosunku do ceny, jaką trzeba było zapłacić zarówno za nowe, jak i używane egzemplarze.

Podsumowanie

Fiat Punto II to prawdziwy klasyk wśród kompaktowych aut miejskich, który dzięki swoim zaletom, takim jak praktyczne wymiary, różnorodność silników i ekonomiczne spalanie, nadal cieszy się uznaniem na rynku motoryzacyjnym. Bez względu na to, czy szukasz niezawodnego pojazdu do codziennych dojazdów, czy dynamicznego towarzysza na miejskie eskapady, Fiat Punto II może okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, co może pomóc w podjęciu decyzji o zakupie tego kultowego modelu. Odkryj więcej historii i doświadczeń związanych z Fiatem Punto II, by przekonać się, czy to właśnie ten samochód spełni Twoje oczekiwania.