Citroen Xantia II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do podróży w czasie z ikoną motoryzacji lat 90., Citroen Xantia II, która nawet dzisiaj potrafi przyciągnąć uwagę swoją niezwykłą konstrukcją i charakterystycznym designem. Czy jesteś ciekaw, jak prezentują się dane techniczne tego kultowego modelu? A może zastanawiasz się, jakie są opinie użytkowników i jak kształtują się ceny na rynku wtórnym? Zanurz się w szczegółach, które sprawią, że Citroen Xantia II nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!

Dane techniczne i wymiary Citroen Xantia II

Model Citroen Xantia II łączy w sobie elegancję i funkcjonalność, co doskonale ilustrują jego wymiary. Długość samochodu wynosi 4475 mm, szerokość – 1760 mm, a wysokość – 1380 mm. Takie wymiary zapewniają przewagę pod względem przestronności, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Rozstaw osi, wynoszący 2675 mm, gwarantuje stabilność na drodze oraz komfort jazdy.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Citroen Xantia II oferuje szereg silników do wyboru. W ofercie znajdują się jednostki benzynowe o pojemnościach od 1.6 do 3.0 litra, a także silniki Diesla o pojemnościach od 1.9 do 2.1 litra. Wszystkie silniki są sprzężone z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach, co gwarantuje płynność i efektywność jazdy.

Silniki dostępne w modelu Citroen Xantia II

Silniki benzynowe dostępne w modelu Citroen Xantia II stanowią doskonały balans pomiędzy wydajnością a ekonomią. Oferują one zakres pojemności od 1,6 do 3,0 litra, co pozwala na dostosowanie wyboru do indywidualnych preferencji. Silniki te charakteryzują się niezawodnością i dobrą dynamiką, co czyni jazdę tym modelem niezwykle przyjemną.

Jeżeli preferujesz ekonomiczne rozwiązania, model ten oferuje również silniki Diesla. Dostępne są warianty o pojemnościach od 1,9 do 2,1 litra, które gwarantują niskie spalanie przy zachowaniu satysfakcjonującej mocy. Skonstruowane z myślą o długich trasach, te jednostki napędowe zapewniają stabilną pracę, nawet podczas intensywnego użytkowania.

Spalanie i pojemność silnika Citroen Xantia II

Spalanie Citroen Xantia II jest jednym z aspektów przyciągających potencjalnych nabywców. Średnie spalanie silników benzynowych w cyklu mieszanym oscyluje wokół 7,5 – 10,5 litra na 100 km, w zależności od wybranej jednostki napędowej. Dla silników Diesla, wartości te są zdecydowanie niższe, kształtując się na poziomie 5,5 – 7 litra na 100 km, co czyni ten model atrakcyjnym dla osób często pokonujących długie dystanse.

Jeżeli chodzi o pojemności silników, model Citroen Xantia II oferuje kilka opcji. Silniki benzynowe o pojemności od 1.6 do 3.0 litra zapewniają różne możliwości, zarówno pod względem wydajności, jak i dynamiki jazdy. Z kolei, silniki Diesla dostępne są w pojemnościach od 1.9 do 2.1 litra, co pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Podsumowując, Citroen Xantia II to samochód, który oferuje elastyczność wyboru jednostki napędowej, zarówno pod względem pojemności silnika, jak i spalania. Oferuje on doskonały balans między wydajnością a ekonomią, co czyni go idealnym wyborem dla różnorodnych grup użytkowników.

Ceny nowych i używanych modeli Citroen Xantia II

Ceny Citroen Xantia II na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak rocznik, stan techniczny, wyposażenie czy przebieg pojazdu. Warto zauważyć, że modele w lepszym stanie oraz te z bogatszą specyfikacją mogą osiągać wyższe ceny, jednak ogólnie koszt używanego egzemplarza tego modelu jest przystępny i kształtuje się w atrakcyjnych przedziałach cenowych.

Natomiast ceny nowych modeli Citroen Xantia II, które były dostępne na rynku w momencie premiery, obecnie można oceniać tylko przez pryzmat historycznych danych, gdyż model ten nie jest już produkowany. Z upływem lat wartość ta stała się punktem odniesienia dla kolekcjonerów i miłośników marki, a samochody zachowane w oryginalnym stanie mogą być cenione na rynku kolekcjonerskim.

Opinie użytkowników i ekspertów o Citroen Xantia II

Opinie użytkowników Citroen Xantia II często podkreślają niezawodność i komfort jazdy, jakie ten model oferuje. Wielu z nich chwali również system zawieszenia, który zapewnia płynność jazdy nawet na bardziej wymagających drogach, a także przestronne wnętrze i ergonomiczne rozwiązania kabiny.

Specjalistów branży motoryzacyjnej przyciąga w Citroen Xantia II przede wszystkim innowacyjność technologiczna charakterystyczna dla tego modelu. Hydropneumatyczne zawieszenie, które było swego czasu rewolucyjnym rozwiązaniem, do dziś wzbudza uznanie za swoją zdolność do absorbowania nierówności drogowych.

Wśród opinii pojawia się również temat ekonomii użytkowania. Posiadacze samochodów z silnikiem diesla podkreślają niskie spalanie, co w połączeniu z dobrą dynamiką silników sprawia, że Xantia II jest często wskazywana jako ekonomiczny wybór w swojej klasie pojazdów, szczególnie ceniony przez osoby pokonujące długie dystanse.

Choć Citroen Xantia II ma już swoje lata, to wciąż zbiera pochlebne recenzje za design i styl, który wyprzedzał swoje czasy. Użytkownicy doceniają jego unikalny wygląd, który nawet po latach nie traci na atrakcyjności, a przez wielu jest uznawany za klasyczny i ponadczasowy.

Podsumowanie

Citroen Xantia II to prawdziwa perła wśród samochodów z lat 90., która nadal potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami i charakterystycznym stylem. Jeżeli pasjonują Cię klasyczne auta z duszą lub szukasz niezawodnego pojazdu z przeszłości, który wyróżnia się na tle współczesnych modeli, to Xantia II może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, co może pomóc w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie. Nie zapomnij też śledzić aktualnych ofert na rynku wtórnym, aby znaleźć najlepiej zachowany egzemplarz. Citroen Xantia II to nie tylko motoryzacyjna historia, to także niezmiennie fascynująca opowieść o innowacji i stylu, która wciąż trwa.