Citroen DS5 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Aerodynamiczna sylwetka o odważnym zarysie jest przejawem wiedzy i doświadczenia Marki.

Innowacyjny i wizjonerski CITROËN DS5 śmiało prezentuje swoją odrębność i status wyjątkowego samochodu. Stanowi źródło przyjemności i pobudza wyobraźnię. To samochód, który każdą podróż zmieni w przygodę.

Aerodynamiczna rzeźba, naturalna siła przyciągania CITROËN DS5 czerpał z odważnego źródła inspiracji: prototypu CITROËN C-SportLounge. Jego celem jest pójście o krok dalej – podniesienie wysoko poprzeczki samochodom produkowanym seryjnie.


CITROËN DS5 zaskakuje stylem, znakomitymi proporcjami i łatwo rozpoznawalną sylwetką. Ten unikalny i śmiały samochód dysponuje aerodynamicznymi kształty o płynnych i zdecydowanych liniach, co już na pierwszy rzut oka stanowi obietnicę dynamicznej jazdy.


Przód auta jest wyrazem jego temperamentu i przynależności do linii DS dzięki okazałej kracie wlotu powietrza, dużej chromowanej osłonie chłodnicy z logo Marki, emblematowi linii DS umieszczonemu powyżej i reflektorom podkreślonym światłami LED.


Tył CITROËNA DS5 dodatkowo podkreśla prestiżowy charakter auta. Jest dobrze osadzony na szeroko rozstawionych kołach, wyposażony w 2 końcówki układu wydechowego wbudowane w tylny zderzak i ozdobiony 6 neonami świetlnymi identyfikującymi pojazd.


Wnętrze CITROËNA DS5 również potwierdza odrębność auta, pozostając w harmonii ze stylem zewnętrznym. Stanowisko kierowcy jest na niego w pełni zorientowane. Łączy ono układ typowy dla coupé z elementami świata Grand Tourisme dzięki charakterystycznie ustawionej kierownicy oraz szerokiej konsoli centralnej z dźwignią zmiany biegów. CITROËN DS5 korzysta z umiejętności Marki w zakresie jakości i wyrafinowania. Szczególna uwaga poświęcona została nawet najdrobniejszym detalom. Oryginalne materiały, takie jak miękka skóra, metal; fotele przednie typu Club oraz staranne wykończenie to prawdziwy znak rozpoznawczy linii DS.

Wyjątkowa konstrukcja
Kierowcy coraz częściej poszukują przyjemności płynącej z codziennego użytkowania samochodu, bez wyrzeczeń i kompromisów. Sztuką jest połączenie przyjemności prowadzenia i komfortu, atrakcyjnego designu i funkcjonalności, osiągów i oszczędnego charakteru.
Dzięki inteligentnej koncepcji, CITROËN DS5 otwiera nowe horyzonty.

 

Jego konstrukcja jest wyjątkowa:

  • kompaktowa sylwetka (4,52 m długości, 1,85 m szerokości) oraz stanowisko kierowcy godne Coupé Grand Tourisme,
  • duża pojemność bagażnika (aż do 465 litrów wg VDA) typowa dla modeli SportWagon,
  • 5 pełnoprawnych miejsc, 4 drzwi oraz łatwość dostępu do każdego miejsca charakterystyczna dla limuzyny.


Technologia w służbie komfortu
CITROËN DS5 korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii służących komfortowi i gwarantujących przyjemność jazdy, łatwość prowadzenia, a także bezpieczeństwo i bezstresowe użytkowanie. Aby zapewnić stabilne zachowanie na drodze, samochód wyposażony został w innowacyjne rozwiązanie CITROËNA, tj. Inteligentny System Kontroli Trakcji współpracujący z ESP. Łączność w każdych okolicznościach zapewnia system CITROËN eTouch. To dające poczucie bezpieczeństwa urządzenie dostępne jest w większości krajów, w których sprzedawany jest ten model i obejmuje usługę Połączenie Alarmowe i Połączenie z Assistance Drogowym.


CITROËN DS5 dysponuje też dwoma nowymi funkcjami. System przetwarzania obrazów pochodzących z miniaturowej kamery wbudowanej w wewnętrzne lusterko wsteczne umożliwia automatyczną aktywację i dezaktywację świateł drogowych w zależności od obecności innych pojazdów na drodze. Kolejną funkcją jest alarm niezamierzonego przekroczenia linii nowej generacji (AFIL video).


Pierwszy CITROËN z technologią Hybrid4

CITROËN DS5 to dla Marki inauguracja technologii Hybrid4, układu napędowego typu full-hybrid, który łączy osiągi silnika Diesla HDi ze skutecznością napędu elektrycznego. To hybryda gwarantująca przyjemną i dynamiczną jazdę (200 KM, napęd na 4 koła, jazda po mieście w trybie elektrycznym, funkcja boost przy przyspieszeniu) oraz ograniczony poziom emisji CO2 (99 g/km).


Już na pierwszy rzut oka CITROËN DS5 zaskakuje, inspiruje i przykuwa uwagę. Po zajęciu miejsca na jego pokładzie uruchomiona zostaje wyobraźnia, która przenosi pasażerów w świat lotnictwa. Trzyczęściowe okno dachowe z górnym panelem sterującym jest tego przejawem.
Przełączniki sterujące głównymi funkcjami zgrupowane zostały w osi samochodu na dwóch konsolach, jednej środkowej i drugiej górnej.


Przyjemność prowadzenia
CITROËN DS5 dostarcza również prawdziwej przyjemności płynącej z prowadzenia. Oświetlenie wnętrza oparte na technologii LED progresywnie rozjaśnia kabinę. Jedno wciśnięcie przycisku START systemu uruchamiania samochodu bez kluczyka i kabina nabiera życia: przezroczysty panel systemu Head-Up Display wysuwa się i wyświetla w kolorze, w polu widzenia kierowcy, najważniejsze informacje związane z jazdą (prędkość, informacje z regulatora/ogranicznika prędkości czy też instrukcje systemu nawigacji).

źródło: Citroen