Renault Safrane I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W epoce, gdy samochód to nie tylko środek transportu, ale również wizytówka osobowości, Renault Safrane I jawi się jako fascynujący rozdział w motoryzacyjnej historii. Ten francuski sedan, łączący w sobie elegancję i innowacyjność, kryje pod swoją maską więcej niż można by przypuszczać. Czy to komfort jazdy, przestronne wnętrze, czy osiągi silników – każdy aspekt tej maszyny ma swoje unikalne historie, które składają się na opinię użytkowników i analizy ekspertów. Zapraszamy do świata, gdzie techniczne detale tworzą nie tylko pojazd, ale także emocje i wspomnienia.

Dane techniczne i wymiary Renault Safrane I

Godny miana prawdziwego giganta na drodze, Renault Safrane I zaskakuje swoimi imponującymi wymiarami. Ten model sedan ma całkowitą długość 4725 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1435 mm. Dzięki temu, Renault Safrane I gwarantuje nie tylko stabilność na drodze, ale również zapewnia wyjątkowy komfort podróży dla wszystkich pasażerów.

Podobnie jak w przypadku wielu samochodów klasy średniej, rozstaw osi Renault Safrane I wynosi 2773 mm. Są to kluczowe wymiary, które decydują o przestronności wnętrza i komforcie jazdy. Dzięki temu, nawet długie trasy stają się przyjemnością, a codzienne dojazdy do pracy czy szkoły nie stanowią większego wyzwania.

Jeśli chodzi o masę własną, Renault Safrane I waży od 1440 do 1600 kg, w zależności od wersji. Takie wartości są typowe dla samochodów tej klasy. Warto jednak zauważyć, że mimo swojej masy, samochód ten oferuje dynamiczną jazdę oraz dobrą manewrowość, co jest wynikiem dobrze zaprojektowanej konstrukcji i wydajnych układów jezdnych.

Renault Safrane I oferuje również pojemność bagażnika na poziomie 520 litrów. Jest to zasługa inteligentnego wykorzystania przestrzeni przez producenta. Taka pojemność bagażnika pozwala na komfortowe pakowanie większej ilości bagażu, co jest szczególnie przydatne podczas długich podróży czy wyjazdów na wakacje.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Aby sprostać różnym potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, Renault Safrane I dostępne jest z różnymi jednostkami napędowymi. W ofercie znajdziemy zarówno silniki benzynowe, jak i diesla. Silniki benzynowe to jednostki o pojemności od 2.0 do 3.0 litra, z mocą od 107 do 170 koni mechanicznych. Natomiast wersje z silnikiem diesla oferują pojemność 2.1 oraz 2.2 litra, z mocą od 88 do 113 KM.

W przypadku silników benzynowych, najmocniejsza jednostka napędowa to silnik o pojemności 3.0 litra i mocy 170 KM – jest to silnik V6, który gwarantuje niezwykle dynamiczną jazdę. Natomiast w przypadku diesli, najwyższe osiągi oferuje silnik o pojemności 2.2 litra i mocy 113 KM. Każdy silnik charakteryzuje się specyficznym stylem jazdy, co pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb i preferencji kierowcy.

Wszystkie silniki, zarówno benzynowe, jak i diesla, w Renault Safrane I, są sprzężone z manualną skrzynią biegów o pięciu przełożeniach. Opcjonalnie, dla niektórych silników dostępna była również automatyczna skrzynia biegów. Wymagania dotyczące serwisowania i konserwacji silników są na poziomie typowym dla samochodów tej klasy, co czyni Renault Safrane I atrakcyjnym wyborem dla osób szukających niezawodnego i ekonomicznego samochodu.

Spalanie i pojemność bagażnika

Jeśli chodzi o spalanie, Renault Safrane I wypada konkurencyjnie w swojej klasie. Wersje benzynowe charakteryzują się średnim spalaniem na poziomie 9-12 l/100km w cyklu mieszanym. Ta wartość może się różnić w zależności od stylu jazdy, warunków ruchu drogowego oraz stanu technicznego pojazdu.

Na uwagę zasługuje również fakt, że modele na olej napędowy mają niższe spalanie. Średnie zużycie paliwa dla tych wersji wynosi od 6 do 8 l/100km. Taka ekonomia spalania sprawia, że Renault Safrane I to dobry wybór dla osób, które cenią sobie ekonomiczną eksploatację.

Warto wspomnieć, że pojemność bagażnika Renault Safrane I to jeden z jego największych atutów. Oferuje on aż 520 litrów przestrzeni, co umożliwia transport większej ilości bagażu. Jest to bardzo konkurencyjna wartość, zwłaszcza w porównaniu do innych modeli w tej samej klasie.

Pojemność bagażnika, w połączeniu z przestronnym wnętrzem, czyni Renault Safrane I idealnym towarzyszem na długie podróże. Bez względu na to, czy planujesz wyjazd na wakacje, czy też potrzebujesz przewieźć większe rzeczy, Safrane I zawsze sprosta twoim oczekiwaniom.

Ceny nowych i używanych modeli Renault Safrane I

Kiedy Renault Safrane I po raz pierwszy wjechało na rynek, jego ceny były konkurencyjne w segmencie luksusowych sedanów. Obecnie, poszukując używanego modelu Renault Safrane I, można natknąć się na szeroki wachlarz cen, odzwierciedlający stan techniczny, rocznik oraz wyposażenie pojazdu.

Z biegiem lat wartość Renault Safrane I na rynku wtórnym znacznie spadła, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących przestronnego i komfortowego auta w rozsądnej cenie. Cena używanego modelu może wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co stawia go w gronie dostępnych i pożądanych pojazdów segmentu premium.

Na cenę używanego egzemplarza Renault Safrane I wpływa przede wszystkim jego historia serwisowa oraz przebieg. Samochody z kompletnym zestawem dokumentów i regularnie serwisowane są wyceniane wyżej, co świadczy o dbałości właścicieli o stan techniczny pojazdu.

Choć nowe modele Renault Safrane I nie są już dostępne na rynku, wartość ich używanych odpowiedników nadal cieszy się zainteresowaniem wśród kierowców ceniących francuski design i komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę na egzemplarze po liftingu, które często są wyposażone w bardziej zaawansowane technologie i mogą być nieco droższe, ale jednocześnie oferują lepsze doświadczenia za kierownicą.

Opinie użytkowników i ekspertów o Renault Safrane I

Renault Safrane I, mimo upływu lat, jest wciąż postrzegane jako symbol komfortu i przestronności. Wielu użytkowników ceni sobie jego wygodne i dobrze wygłuszone wnętrze, które sprawdza się zarówno w miejskiej dżungli, jak i podczas długich tras. Podkreślają, że nawet po latach eksploatacji, Safrane I potrafi zachować wysoki poziom komfortu jazdy.

Opinie dotyczące jednostek napędowych Renault Safrane I są zróżnicowane. Jednak wiele osób chwali silniki V6 za ich elastyczność i stosunkowo dobrą kulturę pracy. Zwracają uwagę na to, że mimo nie najnowszej konstrukcji, silniki te potrafią dostarczyć odpowiedniej mocy, co jest cenione przez kierowców ceniących dynamiczną jazdę.

Wśród ekspertów Renault Safrane I cieszy się opinią auta wyprzedzającego swoje czasy pod względem technologicznym. Wskazują na bogate wyposażenie oraz innowacje, takie jak system ABS czy poduszki powietrzne, które na początku lat 90. nie były standardem w każdym modelu. To podkreśla, że Safrane I było konstrukcją nastawioną na bezpieczeństwo i nowoczesność.

Generalna ocena Renault Safrane I wśród użytkowników wydaje się być pozytywna, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny na rynku wtórnym. Przestronny bagażnik, wygoda podróżowania i przystępne koszty utrzymania to często podkreślane atuty, które przekładają się na zadowolenie z posiadania tego modelu.

Podsumowanie

Renault Safrane I to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę miłośników motoryzacji ceniących sobie zarówno komfort, jak i funkcjonalność. Jego przestronne wnętrze, pojemny bagażnik oraz różnorodność silników sprawiają, że jest to interesujący wybór zarówno na długie podróże, jak i codzienne użytkowanie. Odkryj więcej historii i opinii o tym modelu, aby przekonać się, czy Renault Safrane I spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do dalszego eksplorowania świata motoryzacji, gdzie każdy model ma swoją unikalną historię i charakter, a Renault Safrane I może okazać się rozdziałem, który chcesz napisać w swojej motoryzacyjnej przygodzie.