Chrysler Voyager II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz niezawodnego kompana na rodzinne wyprawy, który pomieści wszystkie niezbędne bagaże i zapewni komfort podróżowania? Chrysler Voyager II to synonim przestronności i funkcjonalności, który już od lat zdobywa uznanie kierowców na całym świecie. W naszym artykule zgłębimy wszelkie aspekty techniczne tego modelu – od dokładnych wymiarów, przez gamę silników, aż po rzeczywiste spalanie i pojemność bagażnika. Sprawdzimy też, co użytkownicy myślą o tym amerykańskim klasyku i jak kształtują się jego ceny na rynku wtórnym. Przygotuj się na solidną dawkę informacji, które pomogą Ci ocenić, czy Chrysler Voyager II to odpowiedni wybór dla Ciebie i Twojej rodziny!

Dane techniczne i wymiary Chrysler Voyager II

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, Chrysler Voyager II jest wyposażony w szeroki wybór silników, które są zarówno wydajne, jak i niezawodne. W ofercie dostępne są jednostki benzynowe o pojemności od 2.4 do 3.8 litra, a także silniki Diesla 2.5 i 2.8 CRD. Każdy z tych silników oferuje idealne połączenie mocy i elastyczności, co przekłada się na komfort jazdy i doskonałe osiągi.

Jeśli mowa o wymiarach, Chrysler Voyager II to prawdziwy kolos na drodze. Długość tego modelu wynosi 4,81 metra, szerokość – 1,96 metra, a wysokość – 1,75 metra. Tak rozbudowane wymiary sprawiają, że Voyager II oferuje wiele miejsca dla pasażerów i bagażu, jednocześnie zapewniając stabilność na drodze.

Przestronność wnętrza Voyagera II jest naprawdę imponująca. Ten model oferuje miejsce dla siedmiu osób, z możliwością łatwej konfiguracji siedzeń dla lepszego dostosowania przestrzeni do potrzeb pasażerów. Pojemność bagażnika w konfiguracji 7-osobowej wynosi 934 litry, ale po złożeniu wszystkich siedzeń wzrasta aż do 3 296 litrów.

Warto również zauważyć, że Voyager II jest wyposażony w wiele funkcji zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wśród nich znajdują się m.in. system ABS, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażerów, a także system kontroli trakcji. Te funkcje, w połączeniu z solidną konstrukcją i mocnymi silnikami, czynią z Voyagera II pojazd gotowy na każde wyzwanie.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wersje benzynowe Chryslera Voyager II charakteryzują się imponującą mocą i doskonałą reakcją na gaz. Najmniejszy w ofercie silnik o pojemności 2.4 litra generuje moc 152 KM, podczas gdy największy, o pojemności 3.8 litra, oferuje aż 174 KM. Wszystkie wersje są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, co zapewnia płynność i komfort jazdy.

Jeśli chodzi o silniki Diesla, Chrysler Voyager II oferuje dwie opcje: 2.5 i 2.8 CRD. Pierwszy z nich generuje moc 141 KM, a drugi – 150 KM. Wyposażone w turbodoładowanie, te silniki zapewniają dobrą dynamikę jazdy przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Wszystkie modele Diesla są dostępne z manualną skrzynią biegów, co daje kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem.

Spalanie i pojemność bagażnika

Jeśli chodzi o spalanie, Chrysler Voyager II w wersji benzynowej 2.4 litra zużywa średnio około 9,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Natomiast największy silnik benzynowy 3.8 litra jest nieco mniej ekonomiczny, zużywając średnio około 12,5 litra paliwa na 100 km. Wersje Diesla są bardziej oszczędne – model 2.5 CRD spala średnio 7,5 litra na 100 km, a 2.8 CRD – około 8 litrów na 100 km.

Znaczna pojemność bagażnika to kolejna zaleta Chryslera Voyager II. Przy konfiguracji siedmiu miejsc, Voyager II oferuje aż 934 litry przestrzeni bagażowej. Ale to nie koniec – po złożeniu wszystkich siedzeń, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 3296 litrów, co czyni ten model idealnym dla rodzin, które często podróżują z dużą ilością bagażu.

Ceny nowych i używanych modeli na rynku

Zakup Chryslera Voyager II na rynku wtórnym może być atrakcyjną opcją cenową dla osób szukających przestronnego i funkcjonalnego pojazdu rodzinnego. Ceny używanych modeli mogą się wahać w zależności od roku produkcji, stanu technicznego oraz wyposażenia. Zakres cen rozpoczyna się już od kilku tysięcy złotych, co czyni ten model dostępnym dla szerokiego grona odbiorców.

Z drugiej strony, nowe modele Chryslera Voyager II nie są już dostępne w tradycyjnej sprzedaży, co sprawia, że rynek wtórny rządzi się własnymi prawami w kwestii cen. Wysoki popyt na dobrze utrzymane egzemplarze z niskim przebiegiem może skutkować cenami, które znacznie przekraczają średnią wartość podobnych pojazdów w tej kategorii wiekowej.

Podczas oceny ceny Chryslera Voyager II, potencjalni nabywcy powinni dokładnie sprawdzić historię pojazdu, jego aktualny stan techniczny oraz przebieg. Te aspekty mają kluczowe znaczenie i mogą znacząco wpłynąć na ostateczną decyzję zakupową, co jest szczególnie ważne w kontekście starszych modeli pojazdów, takich jak Voyager II.

Opinie użytkowników i ekspertów o Chrysler Voyager II

Opinie użytkowników Chryslera Voyager II często zwracają uwagę na przestronne wnętrze i komfort jazdy, które zapewniają rozbudowane wymiary pojazdu. Rodziny z dziećmi szczególnie cenią sobie możliwość łatwej konfiguracji siedzeń i dużą pojemność bagażnika, co znacznie ułatwia długie podróże.

Wśród ekspertów motoryzacyjnych Chrysler Voyager II jest uznawany za solidny i niezawodny pojazd w swojej kategorii. Szczególnie chwalone są jego osiągi i trwałość silników, zarówno w wersji benzynowej, jak i Diesla, co sprawia, że model ten jest polecany jako wybór dla osób szukających używanego vana.

Niemożna jednak pominąć faktu, że niektóre opinie użytkowników wskazują na wyższe koszty eksploatacji i spalania, szczególnie w przypadku starszych modeli z dużymi silnikami benzynowymi. Jest to aspekt, który może wpływać na decyzję o zakupie, zwłaszcza gdy budżet na utrzymanie pojazdu jest ograniczony.

Z drugiej strony, pozytywne recenzje często podkreślają łatwość obsługi i intuicyjność układu kierowniczego Chryslera Voyager II. Użytkownicy doceniają również bogate wyposażenie standardowe, które w wielu przypadkach przewyższa ofertę konkurencyjnych modeli z tego samego okresu.

Podsumowanie

Chrysler Voyager II to pojazd, który z powodzeniem łączy przestronność, funkcjonalność i komfort jazdy, będąc jednocześnie atrakcyjnym wyborem cenowym na rynku wtórnym. Jeśli zależy Ci na niezawodnym i przestronnym samochodzie dla Twojej rodziny, warto rozważyć ten model. Zachęcamy do dokładnego przeanalizowania przedstawionych danych technicznych, wymiarów, opcji silnikowych oraz opinii użytkowników, aby dokonać najlepszego wyboru. Nie zapominaj też o sprawdzeniu aktualnych ofert i porównaniu cen, które mogą być kluczowe przy podjęciu decyzji zakupowej. Odkryj wszystkie możliwości, jakie oferuje Chrysler Voyager II, i przekonaj się, czy spełni oczekiwania Twojej rodziny.

foto: Chrysler