Mitsubishi Galant V – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz samochodu, który łączy w sobie elegancję, dynamikę i niezawodność? Mitsubishi Galant V to klasyk, który nawet po latach wzbudza szacunek swoimi osiągami. W tym artykule zgłębimy specyfikacje techniczne, wymiary, rodzaje silników oraz ich spalanie, abyś mógł poznać każdy aspekt tego japońskiego sedana. Przyjrzymy się także aktualnym cenom na rynku wtórnym oraz opinii użytkowników, by dostarczyć Ci kompleksowego obrazu tego modelu.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Galant V

Przyglądając się danym technicznym Mitsubishi Galant V, warto zwrócić uwagę na jego wydajne i niezawodne silniki. Model ten był dostępny z różnymi jednostkami napędowymi, w tym z silnikiem 2.0 DOHC o mocy 133 KM, jak również z silnikiem V6 o pojemności 2.5 litra generującym 161 KM. Silniki te były dostępne zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Wymiary Mitsubishi Galant V również zasługują na uwagę. Auto mierzy 4,66 metra długości, 1,76 metra szerokości i 1,41 metra wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,67 metra, co przekłada się na dużą przestrzeń w kabinie i komfort jazdy, nawet na dłuższych trasach.

Jeśli chodzi o masę pojazdu, Mitsubishi Galant V waży od 1260 do 1370 kg, w zależności od wersji silnikowej. Warto wspomnieć, że lekka konstrukcja auta przekłada się na jego agilność i dynamikę jazdy, a także na niskie spalanie.

Podsumowując, Mitsubishi Galant V to samochód o imponujących danych technicznych i wymiarach, które zapewniają wygodę jazdy. Zarówno silniki, jak i wymiary auta świadczą o jego niezawodności i uniwersalności, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla wielu kierowców.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Mitsubishi Galant V znajdziemy różne jednostki napędowe, które zaspokoją potrzeby zarówno osób szukających oszczędności, jak i tych, którym zależy na większej mocy. Jednym z dostępnych silników jest jednostka 2.0 DOHC. Ten czterocylindrowy silnik benzynowy generuje moc 133 KM, co zapewnia zadowalające osiągi bez zbytniego wpływu na ekonomię jazdy.

Kolejnym silnikiem dostępnym w Mitsubishi Galant V jest jednostka V6 o pojemności 2.5 litra. Ten silnik benzynowy generuje moc 161 KM, co oznacza, że jest to wybór dla kierowców preferujących bardziej dynamiczną jazdę. Warto zaznaczyć, że obie te jednostki były dostępne zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.

Niezależnie od wybranej jednostki napędowej, Mitsubishi Galant V zawsze zapewnia niezawodność i efektywność. Zarówno silnik 2.0 DOHC, jak i V6 2.5 litra są znane ze swojej trwałości, a także z rozsądnego spalania paliwa. Jest to wynik zastosowania przez producenta nowoczesnych technologii oraz precyzyjnej kalibracji silników.

Spalanie i pojemność silników

Wybór odpowiedniego silnika to klucz do niezawodnej i efektywnej jazdy. Silnik 2.0 DOHC w Mitsubishi Galant V ma pojemność 1997 cm³, a jego średnie spalanie wynosi około 8,5 l/100km w cyklu mieszanym. Ta jednostka napędowa jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują wydajności połączonej z oszczędnością.

Jeżeli zależy Ci na większej mocy, jednostka V6 o pojemności 2.5 litra to doskonały wybór. Ten silnik ma pojemność 2498 cm³, a jego średnie spalanie to około 10,5 l/100km. Dzięki temu, Mitsubishi Galant V z tym silnikiem oferuje nie tylko dynamiczną jazdę, ale także rozsądne zużycie paliwa.

Warto zaznaczyć, że Mitsubishi Galant V to samochód, na którym skoncentrowano się na optymalizacji efektywności silników. Zarówno jednostka 2.0 DOHC, jak i 2.5 V6, zapewniają rozsądne spalanie przy jednoczesnym zachowaniu dobrej dynamiki jazdy. To sprawia, że Galant V to wybór dla tych, którzy cenią sobie zarówno oszczędność, jak i przyjemność z jazdy.

Ceny nowych i używanych modeli Mitsubishi Galant V

W momencie premiery, Mitsubishi Galant V było autem, na które wiele osób mogło sobie pozwolić, oferując dobre stosunek ceny do jakości. Obecnie na rynku wtórnym, ceny używanych modeli Galant V są nadzwyczaj atrakcyjne i mogą wahać się w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia. Te wartości sprawiają, że jest to ekonomiczny wybór dla osób poszukujących solidnego i wygodnego sedana w przystępnej cenie.

Zakup używanego Mitsubishi Galant V to rozsądna inwestycja dla osób, które cenią sobie niezawodność i komfort jazdy. Na rynku wtórnym można znaleźć modele w cenach rozpoczynających się już od kilku tysięcy złotych, co czyni ten samochód dostępnym dla szerokiego grona odbiorców. Należy jednak pamiętać, że kluczowe jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed zakupem, by uniknąć dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi naprawami.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Galant V

Opinie użytkowników na temat Mitsubishi Galant V często podkreślają jego niezawodność i komfort jazdy. Wielu właścicieli chwali ten model za przestronne wnętrze i solidne wykonanie, które przekłada się na wygodę podczas długich podróży. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy zauważają konieczność przeprowadzania droższych napraw po przekroczeniu pewnego przebiegu, co jest typowe dla starszych samochodów.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga w modelu Mitsubishi Galant V jego klasyczny design i niezła dynamika jazdy, zwłaszcza w wersjach z silnikiem V6. Zwracają oni uwagę na stosunek jakości do ceny, jaki ten model oferował w momencie premiery, a który nadal jest atrakcyjny na rynku wtórnym. Jednakże zaznaczają również, że koszty utrzymania mogą być wyższe niż w przypadku nowocześniejszych pojazdów.

Często spotykanym komentarzem wśród opinii na temat Mitsubishi Galant V jest pochwała dla jego trwałości, zwłaszcza w odniesieniu do silnika i układu napędowego. Użytkownicy doceniają ten model za to, że nawet po wielu latach eksploatacji auto wciąż może prezentować się dobrze i jeździć bez większych problemów. Mimo to, wskazują na potrzebę regularnego serwisowania i dbałości o samochód, co jest kluczem do utrzymania jego dobrej kondycji technicznej.

Podsumowanie

Mitsubishi Galant V to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie wydajność, komfort i przystępną cenę. Jego różnorodne silniki i przemyślane wymiary sprawiają, że jest to samochód dostosowany do różnych potrzeb i preferencji. Jeśli cenisz sobie zarówno oszczędność, jak i przyjemność z jazdy, Galant V może okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i rozważenia tego modelu jako potencjalnego kandydata na Twojego następnego, niezawodnego towarzysza dróg. Sprawdź dostępne oferty i dołącz do grona zadowolonych użytkowników Mitsubishi Galant V.

foto: Mitsubishi