Chevrolet Aveo T250 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Druga generacja tego miejskiego Chevroleta debiutowała w 2006 roku. Aveo jest przestronnym, dobrze wyposażonym, korzystnym cenowo małym samochodem. Dostępny jest w trzech wersjach nadwozia: 3- i 5-drzwiowy hatchback oraz 4-drzwiowy sedan.

Ten model klasy kompaktowej jest ukierunkowany na bardzo różne grupy docelowe. W Europie Zachodniej rodziny posiadające dwa samochody używają go najczęściej w ruchu miejskim, ze względu na jego zwinność i łatwość prowadzenia. Na rozwijających się rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, jak również niektórych rynkach Europy Południowej, modele takie jak Chevrolet Aveo są w pełni funkcjonalnymi samochodami rodzinnymi. Chevrolet Aveo zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla maksymalnie pięciu pasażerów.

Najważniejszymi cechami Aveo hatchback są jego emocjonujący wygląd zewnętrzny, wysokiej klasy wnętrze oraz jego jeszcze bardziej wydajne silniki benzynowe.

Silniki. Kupujący mają wybór między dwoma silnikami benzynowymi: jednostka 1,2-litrowa, z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy i mocą 84 KM oraz silnik 1,4-litrowy, który rozwija moc 101 KM. Większa jednostka jest dostępna z automatyczną skrzynią biegów. Obydwa silniki są oszczędne, jeżeli chodzi o zużycie paliwa. Na przykład silnik podstawowy zużywa zaledwie 5,5 litra na 100 kilometrów.

Chevrolet Aveo T250 - dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Wygląd. Hatchback Aveo uwidacznia nowy język stylistyki Chevroleta, charakteryzujący się dużą kratką osłaniającą chłodnicę, podzieloną poziomo za pomocą poprzecznego pasa w kolorze nadwozia oraz znakiem marki dumnie usadowionym po środku. Dynamiczne detale obejmują bardzo duże, zakrzywione reflektory z przeźroczystego szkła i lampy przeciwmgielne, które wystają jak reflektory punktowe z dolnej części zderzaka. Pokrywa silnika podąża za linią kratki osłony chłodnicy. Przyciągające oko kontury, które biegną do słupka przedniego, podkreślają sportowy wygląd.

Dodatkowe migacze z przodu lusterek zewnętrznych stanowią uzupełnienie pakietu bezpieczeństwa. Wygląd z boku jest zdefiniowany przez wystające linie progów nadwozia oraz dynamiczną linię, która przebiega od przodu do tylnych drzwi. Tył samochodu jest zdominowany przez solidny zderzak i okrągłe światła tylne w obudowach z przeźroczystego szkła.

Wnętrze jest nowoczesne i interesujące. Tablica przyrządów jest wyraźnie podzielona na cztery pola przełączników otoczone chromowanymi ramkami, a konsola centralna zawiera wystające kratki nawiewów powietrza, w pełni zintegrowany zespół audio oraz duże, łatwe w obsłudze pokrętła klimatyzacji. Gładkie powierzchnie plastikowe i miękkie w dotyku wykończenie tablicy przyrządów oraz górnej części drzwi są szczególnie przyjemne w dotyku.

Bezpieczeństwo. Wersja podstawowa zawiera liczne elementy bezpieczeństwa, zapewniające komfort jako wyposażenie standardowe, takie jak poduszki powietrzne kierowcy i pasażera (ta druga może być wyłączana), przystosowany do MP3 odtwarzacz CD/radioodbiornik z gniazdem USB. Wyższy poziom wyposażenia serii LS obejmuje ponadto przyciemniane szyby i elektrycznie otwierane przednie okna. Opcje Aveo LS obejmują 15-calowe felgi aluminiowe, skórzane koło kierownicy i gałkę dźwigni biegów, komputer pokładowy, zamek centralny ze zdalnym sterowaniem oraz automatyczną klimatyzację.

AVEO SEDAN

Czterodrzwiowe samochody z dużym bagażnikiem są bardzo popularne w Europie Południowej i Środkowej i to właśnie dlatego Chevrolet Aveo jest tam tak bardzo lubiany. Czterodrzwiowy sedan jest idealny dla młodych rodzin, ponieważ duże rozmiary zewnętrzne są również odzwierciedlone w przestrzennym wnętrzu. Bagażnik Aveo oferuje mnóstwo miejsca na bagaż – jego pojemność wynosi aż 400 litrów. Po złożeniu dzielonych oparć siedzenia tylnego ta pojemność może być dodatkowo powiększona.

Sedan Aveo oferuje unowocześnione silniki wprowadzone wraz z pięciodrzwiowymi wersjami hatchback. Dostępny jest wybór pomiędzy dwoma silnikami benzynowymi: jednostką 1,2-litrową o mocy 84 KM oraz jednostką 1,4-litrową, która rozwija 101 KM. Zużycie paliwa obu wersji zostało znacząco zmniejszone. Niezwykłą opcją w tej klasie pojazdów jest kombinacja większego silnika z czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Chevrolet Aveo T250 - dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie


Nowoczesny projekt podwozia sedana Chevroleta z zawieszeniem McPherson z przodu oraz belką skrętną z tyłu jest, w połączeniu z szerokim rozstawem kół, gwarancją wysokiego komfortu i aktywnego bezpieczeństwa. Układ kierowniczy ze zmienną siłą wspomagania zapewnia precyzyjne prowadzenie, podczas gdy czterokanałowy ABS zapewnia bezpieczne hamowanie.

źródło: Chevrolet