VW Cavarelle – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Model powstał na bazie popularnego Transportera i stanowi jego luksusową odmianę osobową. Caravelle jest znacznie lepiej wyposażony od VW Transportera, wykorzystuje wiele sprawdzonych w Transporterze rozwiązań technicznych.

Jedną z zalet Caravelle jest fakt, iż może nim podróżować wiele osób. Samochód oferowany jest w wersji osobowej z 9-cioma miejscami oraz w wersji z homologacją ciężarową z ilością miejsc od 5 do 7. Wnętrze prezentowanego modelu zapewnia pasażerom wysoki komfort podróżowania. Tylne siedzenia oraz wielofunkcyjny stolik można dowolnie przesuwać lub całkowicie wymontować zyskując cenną przestrzeń bagażową. Wnętrze Caravelle różni się od wnętrza ilością schowków przydatnych dla pasażerów, a także podłoga auta wyścielona jest dywanikami co świadczy o jego osobowym przeznaczeniu (podłoga w VW Transporterze jest wykoanana z materiałów plastikowych).

Caravelle to doskonałe silniki, bardzo dobry układ jezdny, przemawiający również do kierowców o sportowym zacięciu – to cechy charakteryzujące ten model. Caravelle, pozycjonowany powyżej Transportera Shuttle, jest pod względem komfortu i poziomu wyposażenia zbliżony do VW Multivana.

Caravelle spełnia najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Do seryjnego wyposażenia należą systemy: ABS, EDS, ASR i MSR. Jako opcja dostępny jest układ ESP (seryjnie dla silników 2.5 TDI i 3.2 V6 benzyna 235 KM). Ponadto auto posiada bogate wyposażenie standardowe, w którego skład wchodzą między innymi: elektrycznie sterowane lusterka i szyby, centralny zamek, lakierowane w kolorze nadwozia zderzaki, klamki i obudowy lusterek, podwójne reflektory halogenowe, siedzenia pasażera i kierowcy z pełną regulacją i podłokietnikami, 8 głośników oraz antena.