Toyota RAV 4 II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie kompaktowych SUV-ów, Toyota RAV4 II wyróżnia się jako symbol niezawodności i praktyczności. Ten wszechstronny pojazd, dzięki swoim dopracowanym danym technicznym, staje się doskonałym partnerem zarówno na miejskich alejach, jak i podczas rodzinnego wypadu za miasto. Od wymiarów i silnika, po spalanie, pojemność czy aktualne ceny – w naszym artykule zgłębimy każdy aspekt, który uczynił Toyotę RAV4 II ulubieńcem wielu kierowców. Zanurz się w opinie ekspertów i użytkowników, aby odkryć, czy to właśnie ten model spełni wszystkie Twoje oczekiwania od idealnego SUV-a.

Dane techniczne i wymiary Toyota RAV 4 II

Pierwszym elementem, który zasługuje na uwagę w kontekście Toyota RAV 4 II, są jego wymiary. Z długością wynoszącą 4,395 mm, szerokością 1,755 mm i wysokością 1,685 mm, ten kompaktowy SUV oferuje wygodne miejsce dla pięciu osób. Przy rozstawie osi wynoszącym 2,490 mm, zapewnia on nie tylko dużą przestrzeń wewnątrz, ale także stabilność i pewność prowadzenia na drodze.

Dane techniczne Toyota RAV 4 II są równie imponujące. Napędzany przez silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra, generuje moc 150 KM, co czyni go mocnym i zdecydowanym pojazdem. Moment obrotowy 194 Nm, dostępny już od niskich obrotów, przekłada się na dynamiczną jazdę i łatwość w poruszaniu się w ruchu miejskim czy na autostradzie.

Toyota RAV 4 II jest również wyposażona w skrzynię biegów o pięciu przełożeniach, która zapewnia płynność i precyzję zmiany biegów. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację zużycia paliwa, jednocześnie gwarantując ekscytującą dynamikę jazdy.

Wreszcie, warto zwrócić uwagę na pojemność bagażnika Toyota RAV 4 II. Z 586 litrami pojemności w konfiguracji standardowej, rozszerzającymi się do 1,470 litrów po złożeniu tylnych siedzeń, ten model oferuje mnóstwo miejsca na bagaż, co jest szczególnie ważne dla rodzin i osób ceniących sobie praktyczność.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota RAV 4 II oferuje do wyboru dwa silniki: benzynowy i dieslowy. Wersja benzynowa, jak już wcześniej wspomniano, posiada silnik o pojemności 2.0 litra, generujący 150 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy 194 Nm dostępny jest już od niskich obrotów, co pozwala na dynamiczną jazdę niezależnie od warunków na drodze.

Jeśli chodzi o wersję dieslową, Toyota RAV 4 II wyposażona jest w silnik o pojemności 2.0 litra, generujący 116 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy wynosi 250 Nm, co zapewnia jeszcze lepszą dynamikę jazdy, szczególnie na autostradach. Diesel jest również bardziej ekonomiczny, co czyni go idealnym wyborem dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Oba silniki są sprzężone z 5-biegową skrzynią manualną, zapewniającą płynne i precyzyjne zmiany biegów. Toyota RAV 4 II oferuje także opcję skrzyni automatycznej, która dodatkowo zwiększa komfort jazdy, szczególnie podczas długotrwałych podróży czy w zatłoczonym ruchu miejskim.

Spalanie i pojemność silników

Toyota RAV 4 II, niezależnie od wybranego silnika, charakteryzuje się rozsądnym zużyciem paliwa. Wersja benzynowa o pojemności 2,0 litra, generująca 150 KM mocy, spala średnio około 8,1 litra paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. W przypadku wersji dieslowej o tej samej pojemności, ale generującej 116 KM, średnie spalanie wynosi około 6,5 litra na 100 km. Taki poziom spalania czyni go bardziej ekonomicznym wyborem, zwłaszcza dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Pod względem pojemności silników, Toyota RAV 4 II nie pozostawia wiele do życzenia. Zarówno wersja benzynowa, jak i dieslowa, wykorzystują silniki o pojemności 2,0 litra. Podana pojemność zapewnia doskonałą równowagę między mocą a ekonomią, umożliwiając dynamiczną jazdę, jednocześnie utrzymując rozsądne zużycie paliwa.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota RAV 4 II

Kiedy analizujemy rynek w poszukiwaniu cen nowych i używanych modeli Toyota RAV 4 II, zauważamy znaczącą różnicę pomiędzy pojazdami prosto z salonu a tymi z drugiej ręki. Nowe egzemplarze są rzadkością na rynku, a ich ceny mogą być wyższe ze względu na fakt, że model ten nie jest już produkowany. Natomiast wersje używane, w zależności od stanu technicznego i rocznika, oferują szeroki zakres cenowy, dostosowany do budżetu potencjalnych nabywców.

W segmencie rynku wtórnego, Toyota RAV 4 II przyciąga klientów korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Ceny używanych modeli mogą wahać się znacząco, od egzemplarzy wymagających wkładu finansowego na potencjalne naprawy, po dobrze utrzymane wersje z pełną historią serwisową, co bezpośrednio przekłada się na ich wartość rynkową.

Jakość i trwałość modelu Toyota RAV 4 II sprawiają, że ceny na rynku wtórnym utrzymują się na stabilnym poziomie. Wartościowe jest to, że nawet starsze modele utrzymują wysoką wartość w oczach nabywców, co jest świadectwem ich niezawodności i popularności w segmencie kompaktowych SUV-ów.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota RAV 4 II

Wśród użytkowników Toyoty RAV 4 II panuje powszechne przekonanie, że jest to pojazd wyjątkowo niezawodny i ekonomiczny. Wielu z nich chwali ten model za jego praktyczność i funkcjonalność, co czyni go idealnym zarówno do codziennej jazdy po mieście, jak i dłuższych wyjazdów poza jego granice.

Ekspertów branży motoryzacyjnej przyciąga w Toyocie RAV 4 II przede wszystkim jej doskonałe właściwości jezdne i solidność wykonania. Zwracają oni uwagę na dobrą jakość materiałów użytych w kabinie oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, który jest często podkreślany w testach zderzeniowych i ocenach bezpieczeństwa.

Opinie na temat Toyoty RAV 4 II często podkreślają także korzystny stosunek ceny do jakości. Użytkownicy cenią ten model za niskie koszty utrzymania i serwisowania, co w dłuższej perspektywie czyni go atrakcyjną opcją zakupu na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Toyota RAV4 II kontynuuje swoją opowieść jako pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie niezawodność, praktyczność i ekonomiczne spalanie. Z bogatym zestawem danych technicznych, wyborem silników oraz przestronnym wnętrzem, ten kompaktowy SUV pozostaje atrakcyjną propozycją zarówno na rynku nowych, jak i używanych samochodów. Jeśli cenisz sobie komfort, bezpieczeństwo i jakość, które przetrwały próbę czasu, Toyota RAV4 II może być idealnym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, co z pewnością pomoże w podjęciu świadomej decyzji zakupowej. Czy Toyota RAV4 II stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży? Tylko Ty możesz to sprawdzić!

foto: Toyota