Toyota Prius II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Kiedy myślimy o hybrydach, jednym z pierwszych modeli, który przychodzi na myśl, jest Toyota Prius II – pionier w swojej klasie, łączący ekonomiczne spalanie z zaawansowaną technologią. Czy jednak potrafi on sprostać dzisiejszym wymaganiom kierowców? Zapraszamy do świata danych technicznych, wymiarów, silników i opinii, gdzie przyjrzymy się bliżej temu zielonemu fenomenowi motoryzacji. Czy jego pojemność i koszty utrzymania nadal kuszą w dobie rosnącej konkurencji? Przekonajmy się razem, analizując co sprawia, że Toyota Prius II wciąż jest warte uwagi.

Dane techniczne i wymiary Toyota Prius II

Toyota Prius II zaskakuje swoimi danymi technicznymi. Ten model hybrydowy, wprowadzony na rynek w 2004 roku, korzysta z zaawansowanej technologii. Wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik benzynowy VVT-i oraz silnik elektryczny, które razem generują moc 110 koni mechanicznych.

Wymiary Toyota Prius II są optymalne zarówno do jazdy miejskiej, jak i długodystansowej. Długość pojazdu wynosi 4450 mm, szerokość 1725 mm, a wysokość 1490 mm. Rozstaw osi to 2700 mm, co przekłada się na dużą przestrzeń wewnątrz pojazdu dla pasażerów i bagażu.

Kierowcy cenią Toyota Prius II za niskie spalanie. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 4,3 l/100 km. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 45 litrów, co umożliwia przejechanie na jednym tankowaniu nawet do 1000 km, co jest imponującym wynikiem dla modelu hybrydowego.

Dostępne silniki w modelu Prius II

Toyota Prius II oferuje jedną, lecz niezwykle efektywną kombinację jednostek napędowych, co jest typowe dla modeli hybrydowych. Składa się ona z 1,5-litrowego silnika benzynowego produkowanego przez Toyotę, o mocy 78 koni mechanicznych oraz silnika elektrycznego, generującego dodatkowe 67 KM. Co interesujące, oba silniki mogą pracować niezależnie lub razem, dostosowując się do bieżących warunków jazdy i gwarantując optymalne osiągi.

Wspomniany silnik benzynowy, bazujący na technologii VVT-i, charakteryzuje się wysoką efektywnością oraz niskim zużyciem paliwa. Silnik elektryczny zasila bateria niklowo-wodorkowa. Ta unikatowa kombinacja sprawia, że Toyota Prius II oferuje nie tylko imponujące osiągi, ale również ekologiczną jazdę z minimalnym wpływem na środowisko.

Spalanie i pojemność bagażnika Toyota Prius II

Jednym z kluczowych atutów Toyota Prius II jest jej ekonomiczne spalanie. Dzięki połączeniu efektywnego silnika benzynowego z mocnym silnikiem elektrycznym, ten model oferuje imponujące wyniki spalania na poziomie zaledwie 4,3 l/100 km w cyklu mieszanym. To sprawia, że Prius II jest jednym z najbardziej ekonomicznych modeli hybrydowych na rynku.

Pojemność bagażnika w modelu Prius II również nie pozostawia wiele do życzenia. Z 408 litrami przestrzeni bagażowej, ten model hybrydowy oferuje więcej miejsca na bagaż niż wiele innych pojazdów w swojej klasie. To czyni go doskonałym wyborem dla rodzin, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy podczas długich podróży.

Aktualne ceny i dostępne wersje wyposażenia

Aktualne ceny Toyota Prius II na rynku wtórnym mogą znacząco różnić się w zależności od stanu technicznego, rocznika i wyposażenia pojazdu. W przedziale od około 20 000 do 35 000 złotych, Prius II pozostaje przystępną opcją dla osób poszukujących niezawodnej i ekonomicznej hybrydy.

Jeśli chodzi o wersje wyposażenia, Toyota Prius II była oferowana w kilku rozbudowanych pakietach, które mogły zawierać m.in. system nawigacji satelitarnej, automatyczną klimatyzację czy zaawansowany system audio. Wybór odpowiedniej konfiguracji pozwala dostosować Priusa do indywidualnych potrzeb i preferencji kierowcy.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Prius II.

Użytkownicy Toyota Prius II często podkreślają niskie koszty eksploatacji i niezawodność jako główne atuty tego modelu. Właściciele doceniają przede wszystkim ekonomiczne spalanie, które przekłada się na mniejsze wydatki na paliwo oraz na mniejszy ślad węglowy.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji przyciąga innowacyjność hybrydowego układu napędowego Toyota Prius II, który był prekursorem w swojej kategorii. Wysokie noty otrzymuje także komfort jazdy oraz przemyślane rozwiązania technologiczne, które wyróżniają Priusa II na tle konkurencji.

Z kolei krytyczne głosy dotyczące Toyota Prius II odnoszą się czasami do designu, który nie wszystkim odpowiada, oraz do odczuwalnych różnic w dynamice jazdy w porównaniu do konwencjonalnych pojazdów z silnikami benzynowymi czy dieslami. Niektórzy użytkownicy wskazują również na koszty napraw w przypadku awarii bardziej skomplikowanych elementów hybrydowego układu napędowego.

Podsumowanie

Toyota Prius II to model, który zrewolucjonizował rynek hybrydowy, oferując połączenie ekonomicznego spalania, przestronnego wnętrza i solidnych osiągów. Jeżeli szukasz pojazdu, który będzie zarówno przyjazny dla środowiska, jak i dla portfela, warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi. Zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy na temat Priusa II oraz do porównania go z innymi pojazdami hybrydowymi dostępnymi na rynku. Nie zapominaj także o przeczytaniu opinii innych użytkowników, co może pomóc w podjęciu najlepszej decyzji. Toyota Prius II to wciąż atrakcyjna propozycja na rynku wtórnym, która może sprostać oczekiwaniom wielu kierowców.

foto: Toyota