Toyota Previa II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zacznijmy podróż w czasie do świata motoryzacji, gdzie Toyota Previa II rządziła niepodzielnie na listach życzeń rodziców i podróżników. Ten ikoniczny minivan, łącząc innowacyjność z funkcjonalnością, zyskał reputację prawdziwego bohatera rodzinnych wycieczek. Zapraszam Cię do świata, w którym dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie i pojemność nie są tylko zimnymi cyframi, ale opowieścią o niezawodności i komforcie. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego Toyota Previa II do dziś budzi zachwyt i jakie opinie i ceny kształtują jej legendę na rynku samochodowym.

Dane techniczne i wymiary Toyota Previa II

Pierwszy aspekt, który należy podkreślić, to fakt, że Toyota Previa II jest minivanem o imponujących rozmiarach. Długość tego samochodu wynosi 4795 mm, szerokość – 1800 mm, a wysokość – 1770 mm. Takie gabaryty zapewniają komfort podróżowania dla całej rodziny, niezależnie od czasu trwania podróży.

Ważnym elementem, który przyciąga uwagę, jest masa własna Toyota Previa II, wynosząca 1745 kg. Sprawia to, że samochód ten jest stabilny na drodze, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Dodatkowo, Previa II ma rozstaw osi wynoszący 2900 mm, co przekłada się na większą przestrzeń wewnątrz pojazdu.

Toyota Previa II jest wyposażona w silnik 2.4L o mocy 154 KM. To sprawia, że Previa II nie tylko jest przestronna i wygodna, ale również daje przyjemność z jazdy. Maksymalna prędkość, którą ten model jest w stanie osiągnąć, wynosi 175 km/h, co jest imponującym wynikiem jak na minivana.

Jeżeli chodzi o pojemność bagażnika, Toyota Previa II również nie zawodzi. Jej bagażnik ma pojemność 885 litrów, co czyni ją idealną na długie, rodzinne wycieczki. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność bagażnika zwiększa się do imponujących 2930 litrów.

Silniki i ich specyfikacje w Toyota Previa II

W szerokiej palecie silników Toyota Previa II, na uwagę zasługują zarówno jednostka benzynowa, jak i diesel. Silnik benzynowy o pojemności 2.4L i mocy 154 KM stanowi gwarancję dynamicznej jazdy, nawet przy pełnym obciążeniu. Wersja diesel, o pojemności 2.0L i mocy 116 KM, zyskuje uznanie za swoją ekonomię i niezawodność.

Toyota Previa II oferuje również wybór między manualną a automatyczną skrzynią biegów. Manualna skrzynia zapewnia pełną kontrolę nad pojazdem, podczas gdy automatyczna gwarantuje wygodę i płynność jazdy. Bez względu na wybraną wersję, Previa II zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Spalanie i pojemność bagażnika w Toyota Previa II

Spalanie Toyota Previa II zależy od wybranej jednostki napędowej. Model z silnikiem benzynowym 2.4L zużywa średnio około 9,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Z kolei wersja z silnikiem diesla 2.0L charakteryzuje się niższym spalaniem, wynoszącym średnio około 7,5 litra na 100 km. Warto zauważyć, że spalanie może się różnić w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze.

Jeśli chodzi o pojemność bagażnika, Toyota Previa II nie ma sobie równych wśród minivanów. Standardowo pojemność bagażnika wynosi 885 litrów. Jednak po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń ta zwiększa się do imponujących 2930 litrów. Taka przestrzeń bagażowa sprawia, że Previa II jest idealnym pojazdem na długie, rodzinne podróże, mogąc pomieścić nie tylko bagaż, ale również sprzęt sportowy czy wózek dziecięcy.

Ceny i warianty wyposażenia Toyota Previa II

Rozważając zakup używanego minivana, ceny Toyota Previa II mogą wydawać się atrakcyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej obszerne wyposażenie standardowe. Cena modelu na rynku wtórnym zależy od roku produkcji, stanu technicznego oraz poziomu wyposażenia, ale ogólnie rzecz biorąc, Previa II uchodzi za przystępną cenowo opcję w swojej klasie.

Warianty wyposażenia Toyota Previa II zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa pasażerów. W zależności od wersji, można liczyć na takie dodatki jak automatyczna klimatyzacja, system audio z wieloma głośnikami czy elektryczne szyby i lusterka, co znacząco podnosi jakość podróży.

Wybierając Toyota Previa II, warto zwrócić uwagę na wersje wyposażone w dodatkowe pakiety, które mogą obejmować zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy elementy podnoszące komfort jazdy. Takie modele oczywiście są cenione wyżej, lecz zapewniają bardziej kompleksowe doświadczenie użytkowania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Previa II

Użytkownicy Toyota Previa II często podkreślają jej niezawodność i przestronność wnętrza, co czyni ją idealnym wyborem dla dużych rodzin oraz osób ceniących komfort podróżowania. Wielu kierowców zaznacza również łatwość prowadzenia i doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, co jest istotne w przypadku minivanów.

Eksperci motoryzacyjni chwalą Toyota Previa II za jej trwałość i solidną konstrukcję, a także za unikalny design, który wyróżnia ją na tle konkurencji. Podkreślają również, że stosunek jakości do ceny w przypadku tego modelu jest bardzo korzystny, co potwierdza jej popularność na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Toyota Previa II to minivan, który z powodzeniem łączy przestronność, wygodę i niezawodność, co czyni go doskonałym wyborem dla rodzin i osób ceniących komfortowe podróżowanie. Z bogatą gamą silników, przemyślanymi rozwiązaniami przestrzennymi i przystępnymi cenami na rynku wtórnym, Previa II wciąż zachowuje swoją pozycję na liście pożądanych pojazdów. Jeśli szukasz auta, które sprosta oczekiwaniom zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i dłuższych wypraw, warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi. Zapraszamy do dalszego odkrywania zalet Toyoty Previa II, aby przekonać się, czy to właśnie ten minivan spełni wszystkie Twoje potrzeby motoryzacyjne.