Toyota Land Cruiser II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Wyrusz w podróż po bezdrożach i poznaj legendarną niezawodność z Toyota Land Cruiser II. To więcej niż samochód, to ikona wśród pojazdów terenowych, której techniczne serce bije równie mocno na pustyniach, jak i miejskich ulicach. Odkryj, jakie wymiary, silniki i spalanie wyróżniają ten model, a także z jaką pojemnością i ceną musisz się liczyć. Zapraszamy do świata opinii i faktów, gdzie Toyota Land Cruiser II ujawnia swoje wszystkie atuty!

Dane techniczne i wymiary Toyota Land Cruiser II

Jeśli chodzi o dane techniczne, Toyota Land Cruiser II prezentuje się naprawdę imponująco. Ten model jest wyposażony w silnik o mocy do 150 KM, co gwarantuje dynamiczną jazdę, bez względu na warunki terenowe. Wysoki moment obrotowy umożliwia efektywne pokonywanie przeszkód, a zakres prędkości od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 12 sekund.

Wymiary Toyota Land Cruiser II zostały zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności. Długość pojazdu wynosi 4,76 m, szerokość – 1,83 m, a wysokość – 1,89 m. Duży rozstaw osi, który wynosi 2,45 m, zapewnia stabilność i komfort jazdy, zarówno na drogach utwardzonych, jak i na bezdrożach.

Pojemność bagażnika w Toyota Land Cruiser II to kolejny atut tego modelu. Standardowo wynosi ona 640 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta do imponujących 1800 litrów. Oznacza to, że bez problemu zmieścisz w nim nie tylko bagaż na długą wyprawę, ale również sprzęt sportowy czy zakupy na cały tydzień.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota Land Cruiser II jest dostępna z kilkoma wariantami silnikowymi, które różnią się nie tylko mocą, ale także rodzajem paliwa. Pierwszym z nich jest silnik benzynowy o pojemności 3,4 l, generujący moc 135 KM. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie szybką i dynamiczną jazdę, zarówno w terenie, jak i na autostradzie.

Dla tych, którzy preferują bardziej ekonomiczne rozwiązania, Toyota oferuje silnik Diesla o pojemności 3,0 l i mocy 125 KM. Ten silnik charakteryzuje się nie tylko niższym spalaniem, ale również większym momentem obrotowym, co jest niezwykle ważne podczas jazdy w trudnym terenie.

W ofercie znajduje się także najmocniejszy silnik benzynowy o pojemności 4,0 l i mocy 170 KM. Jest to wybór dla tych, dla których liczy się przede wszystkim moc i osiągi. Niezależnie od wybranego silnika, każdy z nich zapewnia niezawodność i trwałość, które są znakiem rozpoznawczym Toyota Land Cruiser II.

Spalanie i pojemność baku w Toyota Land Cruiser II

Spalanie Toyota Land Cruiser II zależy przede wszystkim od wybranego typu silnika. W przypadku wersji benzynowej o pojemności 3,4 l, wartość ta wynosi średnio 12,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Dla najmocniejszego silnika benzynowego o pojemności 4,0 l, spalanie wynosi natomiast średnio 15,5 l/100 km.

Jednak dla tych, którzy poszukują bardziej ekonomicznego rozwiązania, wersja z silnikiem Diesla o pojemności 3,0 l jest bardziej korzystna. Średnie spalanie dla tego modelu wynosi około 8,5 l/100 km, co czyni go znacznie bardziej efektywnym pod względem zużycia paliwa.

Kiedy mowa o pojemności zbiornika paliwa, Toyota Land Cruiser II nie pozostawia nic do życzenia. Zbiornik o pojemności 90 litrów zapewnia duży zasięg, co jest niezwykle ważne podczas długich podróży, zwłaszcza na trudnym terenie, gdzie stacje paliw mogą być rzadko rozlokowane.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota Land Cruiser II

Ceny nowych egzemplarzy Toyota Land Cruiser II są zróżnicowane i zależą od wybranej konfiguracji oraz wyposażenia. Inwestycja w nowy model to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych, co odzwierciedla prestiż i niezawodność tej ikony terenowej.

Na rynku wtórnym ceny używanych Toyota Land Cruiser II są równie zróżnicowane, jak w przypadku nowych pojazdów. Wartość używanego modelu zależy od jego stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu. Zakup dobrej jakości używanego egzemplarza to często koszt powyżej stu tysięcy złotych.

Zarówno nowe, jak i używane Toyota Land Cruiser II cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku, co świadczy o ich niezmiennie wysokiej wartości i trwałości. Jest to inwestycja, która pomimo upływu lat, nie traci na wartości tak szybko jak wiele innych pojazdów.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Land Cruiser II

Opinie użytkowników o Toyota Land Cruiser II często podkreślają niezawodność i wszechstronność tego modelu. Właściciele szczególnie chwalą jego zdolności terenowe i trwałość, co sprawia, że Land Cruiser II jest popularnym wyborem wśród osób ceniących sobie pojazdy o wysokich parametrach użytkowych i długim okresie eksploatacji.

Eksperci w dziedzinie motoryzacji są przekonani o solidnej konstrukcji Toyota Land Cruiser II oraz o jego wytrzymałości w ekstremalnych warunkach. W recenzjach często pojawiają się wzmianki o komforcie jazdy, niezależnie od rodzaju nawierzchni, co potwierdza status tego modelu jako niezastąpionego partnera na trudnych trasach.

Podsumowanie

Toyota Land Cruiser II to synonim niezawodności i wytrzymałości, co potwierdzają jej imponujące dane techniczne i pozytywne opinie użytkowników. Jeżeli cenisz sobie komfort, przestronność i moc, niezależnie od warunków drogowych, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania świata Toyoty Land Cruiser II, aby odkryć wszystkie zalety, które czynią ten samochód idealnym towarzyszem zarówno na miejskich arteriach, jak i w najbardziej wymagającym terenie. Odwiedź dealera, umów się na jazdę próbną i doświadcz legendy na własnej skórze. Twoja przygoda z Land Cruiserem może zacząć się już dziś!

foto: Toyota