Toyota Highlander I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata wszechstronnych SUV-ów, gdzie Toyota Highlander I zyskuje uznanie za swoją niezawodność i praktyczność. Ten model, będący synonimem komfortowej jazdy, odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Odkryj dane techniczne, które definiują jego dynamikę, przestronne wymiary zapewniające komfort podróży, oszczędne silniki, które zmniejszają częstotliwość wizyt na stacji paliw, oraz atrakcyjne ceny i opinie użytkowników. Highlander I to nie tylko pojazd, to Twoja brama do przygód z rodziną i przyjaciółmi!

Dane techniczne i wymiary Toyota Highlander I

Dane techniczne Toyota Highlander I wyróżniają go na tle konkurencji. Ten model jest wyposażony w silnik o pojemności 2.4l lub 3.0l, który dostarcza odpowiednią moc do pokonywania trudnych terenów i utrzymywania płynnej jazdy na autostradach. Dodatkowo, jego skrzynia biegów jest dostępna zarówno w wersji manualnej, jak i automatycznej, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych preferencji kierowcy.

Wymiary Toyota Highlander I są idealne dla rodzinnego SUV-a. Jego długość wynosi 4.85m, szerokość 1.85m, a wysokość 1.75m, co przekłada się na przestronne wnętrze zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Przestronny bagażnik o pojemności 456 litrów, który można zwiększyć do 1114 litrów po złożeniu tylnych siedzeń, jest idealny do przewożenia dużych ładunków.

Toyota Highlander I oferuje wygodę jazdy dzięki swoim technicznym specyfikacjom. Jego zawieszenie, składające się z niezależnych układów zawieszenia przedniego i tylnego, zapewnia płynną jazdę niezależnie od warunków drogowych. Ponadto, elektryczny układ kierowniczy umożliwia łatwe manewrowanie i precyzyjne sterowanie.

Podsumowując, Toyota Highlander I to wyjątkowy SUV, który łączy w sobie niezawodność, wydajność i komfort. Jego techniczne dane i wymiary czynią go idealnym wyborem dla osób szukających przestronnego i wydajnego pojazdu do codziennych zadań oraz długich tras.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie Toyota Highlander I znajdują się dwa typy silników, które zadowolą każdego miłośnika motoryzacji. Pierwszy z nich to 2.4l benzynowy, czterocylindrowy silnik o mocy 155 KM, gwarantujący płynną i dynamiczną jazdę. Drugi to potężny 3.0l V6 o mocy 220 KM, dostarczający więcej mocy dla tych, którzy potrzebują dodatkowego pędu na drodze.

Silnik 2.4l jest wyjątkowo oszczędny, oferując średnie spalanie na poziomie 8.5l/100km. Dzięki temu, Toyota Highlander I jest nie tylko wydajna, ale także ekonomiczna. Z kolei silnik 3.0l V6, mimo większej pojemności, nie pozostaje daleko za swoim mniejszym odpowiednikiem, oferując średnie spalanie 9.5l/100km.

Każdy z silników Toyota Highlander I zapewnia doskonałą reakcję na przyspieszenie, niezależnie od warunków drogowych czy obciążenia pojazdu. Możliwość wyboru pomiędzy dwoma różnymi silnikami pozwala kierowcom dostosować wydajność i oszczędność pojazdu do własnych potrzeb i preferencji.

Średnie spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Średnie spalanie Toyota Highlander I jest jednym z wielu aspektów, które przyciągają kierowców do tego modelu. Jak wcześniej wspomniano, silnik o pojemności 2.4l zużywa średnio 8.5l na 100km, natomiast silnik o większej pojemności 3.0l V6 – średnio 9.5l na 100km. Te wskaźniki spalania, porównywalne z innymi SUV-ami tej klasy, zapewniają długie dystanse między wizytami na stacji paliw.

Pojemność zbiornika paliwa w Toyota Highlander I wynosi 72 litry. Ta duża pojemność, połączona z ekonomicznym zużyciem paliwa przez silniki, zapewnia długie trasy na jednym tankowaniu. Bez względu na wybrany silnik, Highlander I gwarantuje długie przebiegi i rzadsze wizyty na stacji paliw, co jest szczególnie korzystne podczas długich podróży.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota Highlander I

Ceny nowych modeli Toyota Highlander I w momencie premiery były konkurencyjne w segmencie SUV-ów. Obecnie na rynku wtórnym ceny używanych egzemplarzy mogą się wahać w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz przebiegu, oferując atrakcyjną opcję dla osób poszukujących niezawodnego i przestronnego pojazdu w rozsądnej cenie.

Zakup używanego modelu Toyota Highlander I może być ekonomicznym rozwiązaniem dla rodzin potrzebujących przestronnego SUV-a. Ceny używanych Highlanderów zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych, co czyni je dostępnymi nawet dla osób o bardziej ograniczonych budżetach, zachowując przy tym dobrą relację ceny do jakości.

Decydując się na Toyota Highlander I z rynku wtórnego, warto zwrócić uwagę na historię serwisową pojazdu i ewentualne modyfikacje. Rzetelna wiedza o stanie technicznym pojazdu pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przyszłą eksploatacją, a dobrze utrzymany egzemplarz może służyć przez wiele lat bez konieczności dokonywania znaczących inwestycji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Highlander I

Użytkownicy często podkreślają niezawodność i komfort jazdy Toyota Highlander I. Właściciele cenią sobie przestronne wnętrze i funkcjonalny bagażnik, które czynią Highlander I doskonałym wyborem dla rodzin. Do pozytywnych aspektów zaliczają także łatwość obsługi i dobry stosunek jakości do ceny, co sprawia, że jest to atrakcyjny wybór na rynku wtórnym.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na solidne wykonanie i dobrą dynamikę jazdy Toyoty Highlander I. Podkreślają również jego wytrzymałość i odporność na trudne warunki pogodowe, co jest kluczowe dla SUV-ów. Wskazują także na fakt, że Highlander I oferuje zbalansowane połączenie wydajności i ekonomiki użytkowania, co stanowi o jego praktyczności.

Podsumowanie

Toyota Highlander I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie wydajność, przestronność i ekonomiczne spalanie. Jego różnorodność silników i praktyczne wymiary sprawiają, że jest to doskonały wybór dla rodzin i miłośników przygód. Jeśli poszukujesz SUV-a, który sprosta Twoim oczekiwaniom zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i dłuższych wypraw, zdecydowanie warto rozważyć ten model. Zapraszamy do dalszego odkrywania zalet Toyoty Highlander I, porównywania opinii i analizowania ofert na rynku wtórnym, aby znaleźć idealny egzemplarz dla siebie. Niech Twoja motoryzacyjna przygoda zacznie się już dziś!

foto: Toyota