Mitsubishi 3000GT II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapnij pasy i przygotuj się na podróż do świata japońskiej inżynierii motoryzacyjnej, gdzie Mitsubishi 3000GT II czeka, by odkryć na nowo definicję emocji za kierownicą. To auto, które w każdym aspekcie – od danych technicznych, poprzez wymiary i silniki, aż po spalanie i pojemność – demonstruje, jak zaawansowana technologia spotyka się z pasją do motoryzacji. Zastanawiasz się nad cenami i opiniami? Zanurkujemy w detale, abyś mógł zdecydować, czy to właśnie Mitsubishi 3000GT II stanie się Twoim kolejnym motoryzacyjnym towarzyszem przygód.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi 3000GT II

Zaczynając od danych technicznych, Mitsubishi 3000GT II to prawdziwe uosobienie mocy i wydajności. Jego serce, silnik V6 o pojemności 3.0 litra, generuje imponujące 320 koni mechanicznych przy 6000 obrotach na minutę. To gwarantuje szybkość i dynamikę, które zawsze były znakiem rozpoznawczym marki Mitsubishi.

Kolejnym aspektem, który zasługuje na uwagę, są wymiary Mitsubishi 3000GT II. Długość auta wynosi 4570 mm, szerokość 1840 mm, a wysokość 1285 mm. Auto jest więc imponujące nie tylko pod względem mocy, ale także rozmiarów. Wielkość tego modelu jest jednak idealnie zbalansowana, co przekłada się na doskonałe właściwości jezdne.

Szerokie i nisko osadzone nadwozie Mitsubishi 3000GT II nie tylko nadaje mu sportowego charakteru, ale również wpływa na jego stabilność na drodze. Rozstaw osi wynoszący 2510 mm zapewnia odpowiednią przestrzeń dla pasażerów, jednocześnie zwiększając komfort jazdy.

Bez wątpienia, Mitsubishi 3000GT II to auto, które łączy w sobie zaawansowane technologie z japońską precyzją. Jego dane techniczne i wymiary świadczą o tym, że jest to model stworzony z myślą o kierowcach ceniących sobie zarówno moc, jak i komfort jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Mitsubishi 3000GT II oferuje kilka opcji silnikowych, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Głównym z nich jest potężny silnik V6 o pojemności 3,0 litra, generujący aż 320 koni mechanicznych. Dla wielu, jest to właśnie definicja japońskiej mocy.

Wersja z silnikiem Twin Turbo to kolejna propozycja dla miłośników szybkiej jazdy. Silnik ten, o mocy 286 KM, wyposażony jest w dwa turbodoładowania, które zdecydowanie wpływają na osiągi samochodu. Mitsubishi 3000GT II z takim silnikiem gwarantuje ekscytujące doznania za kierownicą.

Nie można zapomnieć o wersji z silnikiem DOHC, charakteryzującym się 24 zaworami. Ten silnik o pojemności 3,0 litra i mocy 222 KM to doskonałe połączenie wydajności i oszczędności. Dzięki temu, Mitsubishi 3000GT II to auto, które potrafi dostarczyć nie tylko emocji, ale również oszczędzać na paliwie.

Podsumowując, dostępne silniki w Mitsubishi 3000GT II to szeroki wybór dla każdego kierowcy. Bez względu na to, czy szukasz mocy, turbodoładowania czy oszczędności, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Mitsubishi 3000GT II to prawdziwy dowód na to, że japońska inżynieria potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń za kierownicą.

Spalanie i pojemność Mitsubishi 3000GT II

Spójrzmy teraz na spalanie i pojemność Mitsubishi 3000GT II. Spalanie tego modelu może się różnić w zależności od wybranej wersji silnika. W przypadku najpopularniejszej wersji z silnikiem V6 o pojemności 3.0 litra, spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 10-12 litrów na 100 km. Jest to wartość typowa dla samochodów sportowych z silnikami o dużej pojemności.

Pod względem pojemności, Mitsubishi 3000GT II również nie zawodzi. Jego bagażnik o pojemności 297 litrów pomieści niezbędne bagaże podczas krótkich i długich podróży. Mimo sportowego charakteru, model ten oferuje więc praktyczną przestrzeń bagażową.

Wersje Twin Turbo i DOHC Mitsubishi 3000GT II mają nieco wyższe spalanie, wynoszące odpowiednio około 12 i 11 litrów na 100 km. Są to jednak wartości, które są uzasadnione, biorąc pod uwagę imponującą moc tych silników. Bez wątpienia, Mitsubishi 3000GT II to auto, które oferuje nie tylko emocje na drodze, ale także praktyczność na co dzień.

Ceny na rynku wtórnym i koszty eksploatacji

Ceny na rynku wtórnym modelu Mitsubishi 3000GT II mogą znacznie wahać się w zależności od stanu technicznego pojazdu, rocznika oraz wyposażenia. Klasyki motoryzacji, jakim niewątpliwie jest ten model, cieszą się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów i entuzjastów samochodów sportowych, co może podbijać ich wartość rynkową.

Koszty eksploatacji Mitsubishi 3000GT II są aspektem, który potencjalni nabywcy powinni wziąć pod uwagę. Mimo że jest to model z segmentu premium, regularne serwisy i konieczność stosowania części zamiennych wysokiej jakości mogą generować wyższe niż przeciętne koszty utrzymania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi 3000GT II

Użytkownicy Mitsubishi 3000GT II często podkreślają ponadczasowy charakter linii nadwozia, która przyciąga spojrzenia i wzbudza zachwyt, nawet po wielu latach od premiery. Właściciele tego modelu chwalą również jego niezawodność i wytrzymałość, co czyni go godnym zaufania towarzyszem na drodze.

Eksperci motoryzacyjni nie bez powodu uznają Mitsubishi 3000GT II za ikonę lat 90. Zachwyca ich wysoki poziom technologiczny, jaki ten samochód oferował w momencie swojego debiutu, a także jego zdolności jezdne, które mogą konkurować nawet z nowszymi modelami sportowymi.

Opinie na temat dynamiki i osiągów Mitsubishi 3000GT II zazwyczaj oscylują wokół superlatyw. Użytkownicy podkreślają doskonałe wrażenia za kierownicą, szczególnie w wersji z silnikiem Twin Turbo, który zapewnia wyjątkowe przyspieszenie i emocje na miarę prawdziwego sportowego auta.

Podsumowanie

Mitsubishi 3000GT II to ikona motoryzacji, która łączy w sobie zaawansowaną technologię, wyjątkową moc i sportowy design. Jeśli szukasz samochodu, który dostarczy Ci niezapomnianych emocji i sprawdzi się zarówno na torze, jak i w codziennej jeździe, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do dalszego zgłębiania świata Mitsubishi 3000GT II, gdzie każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie. Odkryj opinie innych użytkowników, porównaj ceny na rynku wtórnym i zdecyduj, czy jest to samochód, który chcesz mieć w swoim garażu. Niech Twoja motoryzacyjna pasja prowadzi Cię do wyboru, który przyniesie Ci najwięcej radości z jazdy. Przygoda z Mitsubishi 3000GT II czeka – odkryj ją!

foto: Mitsubishi