Toyota Camry V – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli szukasz niezawodnego sedanu, który łączy w sobie komfort, styl i wydajność, Toyota Camry V może być odpowiedzią na Twoje motoryzacyjne potrzeby. Ten model to kwintesencja japońskiej precyzji inżynieryjnej, oferując szeroki wachlarz silników, przestronne wnętrze i ekonomiczne spalanie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej specyfikacjom technicznym, wymiarom oraz cenom, które uczyniły Toyotę Camry V wyborem wielu zadowolonych kierowców na całym świecie. Czytaj dalej, aby odkryć opinie ekspertów i użytkowników, które pomogą Ci zdecydować, czy to właśnie ten samochód ma stać się Twoim następnym towarzyszem podróży.

Dane techniczne i wymiary Toyota Camry V

Dane techniczne Toyota Camry V potwierdzają jej pozycję jako jednego z najbardziej niezawodnych samochodów w swojej klasie. W zależności od wersji, samochód oferuje różne typy silników, w tym benzynowe i hybrydowe, z mocą od 150 do 203 koni mechanicznych. Wszystkie silniki są połączone z zaawansowaną, automatyczną skrzynią biegów o 6 lub 8 biegach, co gwarantuje płynną i efektywną jazdę.

Wymiary Toyota Camry V to kolejny czynnik, który przyciąga uwagę kierowców. Długość samochodu wynosi 4850 mm, szerokość 1825 mm, a wysokość 1470 mm. To daje wystarczająco dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Rozstaw osi wynosi 2775 mm, co przekłada się na stabilną i komfortową jazdę, nawet na długich trasach.

Ważnym elementem specyfikacji technicznej jest pojemność bagażnika Toyota Camry V. W modelach sedan, bagażnik ma pojemność 524 litrów, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę klasę samochodu. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca, tylne siedzenia mogą być złożone, zwiększając pojemność do 1605 litrów.

Oprócz imponujących wymiarów i specyfikacji technicznych, Toyota Camry V oferuje również wiele funkcji bezpieczeństwa i udogodnień. Te obejmują m.in. system kontroli trakcji, wielofunkcyjną kierownicę, automatyczne światła i system nawigacji satelitarnej. Wszystko to sprawia, że jazda tym modelem jest nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota Camry V jest dostępna z różnymi silnikami, spełniającymi różne wymagania kierowców. Na przykład, model z silnikiem benzynowym o pojemności 2.5 litra dostarcza moc 178 koni mechanicznych, co gwarantuje solidne osiągi i płynną jazdę. Wersja z tym silnikiem oferuje zarówno dobry balans między wydajnością a ekonomią, jak i satysfakcję z jazdy.

Dla tych, którzy szukają większej mocy, Toyota Camry V oferuje również silnik V6 o pojemności 3.5 litra. Ten silnik generuje imponującą moc 301 koni mechanicznych, zapewniając samochodowi szybkość i dynamikę. Niezależnie od wybranej wersji, każdy silnik Camry V zapewnia płynną i efektywną jazdę, co czyni go doskonałym wyborem dla każdego kierowcy.

W ofercie Toyota Camry V dostępna jest również wersja hybrydowa. To innowacyjne rozwiązanie łączy silnik benzynowy z elektrycznym, oferując doskonały balans między wydajnością a ekologią. Silnik hybrydowy o pojemności 2.5 litra dostarcza łączną moc 208 koni mechanicznych, oferując jednocześnie imponująco niskie spalanie.

Wszystkie silniki Toyota Camry V są połączone z zaawansowaną automatyczną skrzynią biegów. Dostępne są wersje z 6- lub 8-biegową skrzynią, które zapewniają płynne i szybkie zmiany biegów. Niezależnie od wersji, każdy silnik Camry V gwarantuje płynną i efektywną jazdę, co czyni go doskonałym wyborem dla każdego kierowcy.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie Toyota Camry V zależy od wybranej wersji silnika. Model z silnikiem benzynowym o pojemności 2.5 litra zużywa średnio 6.3 litra na 100 km w cyklu mieszanym, co jest imponującym wynikiem dla samochodu o tej mocy. Z kolei wersja z silnikiem V6 o pojemności 3.5 litra charakteryzuje się nieco wyższym zużyciem paliwa, wynoszącym około 8.9 litra na 100 km.

Jeśli chodzi o pojemność silników, Toyota Camry V oferuje kilka opcji. Najmniejszą pojemnością charakteryzuje się silnik benzynowy o pojemności 2.5 litra, natomiast największą – silnik V6 o pojemności 3.5 litra. Wersja hybrydowa jest wyposażona w silnik o pojemności 2.5 litra, który współpracuje z silnikiem elektrycznym, co przekłada się na wyjątkową wydajność i ekologiczność tego modelu.

Aktualne ceny i wersje modelu Toyota Camry V

Aktualne ceny Toyota Camry V rozpoczynają się od około 120 000 zł za podstawową wersję wyposażeniową. Warto jednak podkreślić, że cena może ulec zmianie w zależności od wybranych opcji dodatkowych oraz aktualnych promocji oferowanych przez producenta lub dealerów.

Wersje modelu Toyota Camry V charakteryzują się różnorodnym wyposażeniem oraz pakietami opcji, które umożliwiają dostosowanie samochodu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dostępne są zarówno wersje standardowe, jak i bardziej luksusowe, oferujące szereg zaawansowanych technologii i udogodnień.

Nabywając Toyota Camry V, klienci mogą wybierać spośród wielu wariantów silnikowych i wyposażeniowych, co bezpośrednio wpływa na ostateczną cenę pojazdu. Od modeli z ekonomicznymi silnikami 2.5 litra, po dynamiczne jednostki V6, każda wersja zapewnia inne doświadczenia za kierownicą oraz różny poziom wyposażenia.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Camry V

Toyota Camry V zdobyła uznanie wielu użytkowników za swoją niezawodność i komfort jazdy. Właściciele często podkreślają, że jest to samochód o wysokiej jakości wykonania, co jest widoczne w detalach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Dzięki temu, Camry V cieszy się opinią trwałego i solidnego samochodu, który służy przez wiele lat bez większych problemów.

Ekspertów motoryzacyjnych przekonuje ekonomia użytkowania Toyota Camry V, zwłaszcza w odmianie hybrydowej, która oferuje doskonałe połączenie wydajności i niskiego spalania. Krytycy doceniają również płynność pracy skrzyni biegów oraz komfortowe zawieszenie, które skutecznie tłumi nierówności na drodze, zapewniając przyjemne wrażenia z jazdy.

Opinie na temat przestronności wnętrza i pojemności bagażnika są jednoznacznie pozytywne. Użytkownicy podkreślają, że model ten jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin, oferując dużo miejsca w kabinie oraz wystarczająco dużą przestrzeń bagażową na dłuższe wyprawy, co sprawia, że Camry V jest praktycznym wyborem na co dzień.

Zadowolenie z jazdy oraz atrakcyjny stosunek jakości do ceny to kolejne aspekty, które użytkownicy Toyota Camry V wyróżniają w swoich opiniach. Dzięki szerokiej gamie wyposażenia oraz różnorodnym wersjom silnikowym, każdy może znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb i oczekiwań, co przekłada się na wysoki poziom satysfakcji z posiadania tego samochodu.

Podsumowanie

Toyota Camry V to pojazd, który zaskakuje swoją wszechstronnością i adaptacją do różnych potrzeb kierowców. Niezależnie od tego, czy cenisz sobie ekonomiczne spalanie, przestronność wnętrza, czy dynamiczną jazdę, ten model oferuje opcje, które zaspokoją Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania świata Toyoty Camry V, aby odkryć, która konfiguracja najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym preferencjom. Przekonaj się, dlaczego tak wielu kierowców na całym świecie wybrało właśnie tę Toyotę jako swojego codziennego towarzysza podróży.

foto: Toyota