Toyota Camry IV – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do podróży w czasie, by przyjrzeć się bliżej ikonie motoryzacji lat 90. – Toyota Camry IV. To model, który zdefiniował pojęcie niezawodnego samochodu klasy średniej, łącząc komfort, przestronność i ekonomiczne silniki w jednym, eleganckim pakiecie. Poznajmy szczegółowo jego dane techniczne, wymiary, opcje silnikowe oraz opinie użytkowników, które pomogą zrozumieć, dlaczego Toyota Camry IV zdobyła tak szerokie grono fanów. Oto głębokie spojrzenie na samochód, który nawet po latach nadal budzi szacunek na drogach.

Dane techniczne i wymiary Toyota Camry IV

Dane techniczne Toyota Camry IV są naprawdę imponujące, nawet w porównaniu z dzisiejszymi standardami. Samochód ten był wyposażony w rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,2 litra, generujący moc 136 koni mechanicznych. Średnie zużycie paliwa oscylowało w granicach 8,5 litra na 100 km, co często zaskakiwało użytkowników, biorąc pod uwagę rozmiar i wagę pojazdu.

Wymiary Toyota Camry IV również były imponujące, przekładając się na komfort jazdy i przestronność wnętrza. Samochód mierzył 4,78 metra w długości, 1,78 metra w szerokości i 1,42 metra w wysokości, co plasowało go w czołówce wśród samochodów klasy średniej pod względem przestrzeni wewnętrznej.

Jeśli chodzi o wagę, Toyota Camry IV ważyła około 1400 kilogramów, co dawało jej solidne i stabilne odczucie na drodze. Pomimo tej masy, samochód zaskakiwał swoją agilnością i łatwością prowadzenia, co było często podkreślane przez użytkowników.

Pojemność bagażnika w Toyota Camry IV to kolejny atut tego modelu. Bagażnik o pojemności 591 litrów umożliwiał komfortowe pakowanie dużej ilości bagażu, co czyniło Camry IV idealnym samochodem dla rodzin i osób często podróżujących.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota Camry IV oferowała szeroki wybór silników, aby sprostać różnym wymaganiom i stylom jazdy. Silnik 2.2L był najpopularniejszy, ale dostępny był również silnik V6 o pojemności 3.0 litra, który generował aż 188 koni mechanicznych. Ten silnik był niezwykle mocny, a jednocześnie cichy i płynny, co przekładało się na komfort jazdy.

Oprócz standardowej wersji, Toyota oferowała również variant z silnikiem diesla. Silnik 2.2L Turbo Diesel oferował doskonałą ekonomię paliwa, osiągając średnie spalanie na poziomie 6.5 litra na 100 km. Ten silnik był idealnym rozwiązaniem dla osób szukających ekonomicznego samochodu, które nie chciały rezygnować z dynamicznej jazdy.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Toyota Camry IV zależało przede wszystkim od wyboru silnika. Popularny silnik 2.2L charakteryzował się średnim zużyciem paliwa na poziomie 8,5 litra na 100 km. Z kolei bardziej ekonomicznym rozwiązaniem był silnik 2.2L Turbo Diesel, który zużywał zaledwie 6,5 litra na 100 km.

Toyota Camry IV słynęła nie tylko z ekonomicznych silników, ale również z imponującej pojemności bagażnika. Bagażnik o pojemności 591 litrów oferował wystarczająco dużo miejsca na bagaż dla całej rodziny. Nawet przy pełnym załadunku, samochód zachowywał swoją dynamikę i komfort jazdy.

To właśnie kombinacja ekonomicznych silników i dużej pojemności bagażnika przekładała się na praktyczność i uniwersalność Toyota Camry IV. Bez względu na to, czy planujesz długą rodzinna podróż, czy codzienną jazdę do pracy, ten samochód zawsze sprosta Twoim wymaganiom.

Aktualne ceny i wersje wyposażenia

Aktualne ceny Toyota Camry IV na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia. Mimo upływu lat, Camry IV nadal cieszy się uznaniem za niezawodność, co utrzymuje jej cenę na stabilnym poziomie. Znalezienie egzemplarza w dobrym stanie może wiązać się z koniecznością zapłaty kwoty przekraczającej kilkanaście tysięcy złotych.

W zależności od wersji wyposażenia, Toyota Camry IV może oferować różne poziomy komfortu i funkcjonalności. Wersje podstawowe charakteryzują się bogatym zestawem standardowego wyposażenia, natomiast najbardziej luksusowe modele mogą pochwalić się dodatkami takimi jak skórzana tapicerka, elektryczne fotele czy zaawansowany system audio.

Warto pamiętać, że wybór odpowiedniej wersji wyposażenia Toyota Camry IV może znacząco wpłynąć na doświadczenia z jazdy oraz komfort użytkowania na co dzień. Zdecydowanie warto rozważyć modele wyposażone w systemy wspomagające prowadzenie, które nawet po latach mogą zapewniać bezpieczeństwo i wygodę na drodze.

Opinie użytkowników i eksperci o Toyota Camry IV

Opinie użytkowników na temat Toyota Camry IV często podkreślają jej niezawodność i trwałość. Wielu właścicieli chwali to auto za niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort jazdy. Zadowolenie z użytkowania tego modelu jest wspólne dla tych, którzy pokonują nim długie dystanse, jak i dla użytkowników miejskich, co potwierdza uniwersalność Camry IV.

Eksperci motoryzacyjni również wysoko oceniają Toyota Camry IV, zwracając uwagę na jej solidność konstrukcyjną oraz dobrze zbalansowane zawieszenie. Doceniają także bogate wyposażenie wersji wyższych, które dla samochodu z lat 90. wyznaczały standardy w segmencie klasy średniej. Te opinie eksperckie często przekładają się na rekomendacje jako niezawodnego i wartego zakupu samochodu używanego.

Podsumowanie

Toyota Camry IV to prawdziwy klasyk, który nadal zasługuje na uwagę. Z jej niezawodnością, przestronnością i ekonomicznymi silnikami, Camry IV stanowi doskonały wybór dla tych, którzy szukają sprawdzonego samochodu na rynku wtórnym. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i sprawdzenia, jak ten model sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Jeśli cenisz sobie komfort, przestronne wnętrze i niskie spalanie, Toyota Camry IV bez wątpienia zasługuje na Twoją uwagę. Odkryj opinie innych użytkowników i zdecyduj, czy to właśnie ten samochód spełni Twoje oczekiwania.

foto: Toyota