Suzuki Alto IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata miejskiej agilności i ekonomicznej jazdy, gdzie Suzuki Alto IV stanowi kwintesencję kompaktowej konstrukcji, przystosowanej do wypełnienia miejskiej przestrzeni nowymi możliwościami. To auto, które zaskakuje swoją przemyślaną konstrukcją, oferując odpowiednią równowagę między wymaganą funkcjonalnością a niskimi kosztami eksploatacji. Poznaj szczegółowe dane techniczne, wymiary, pojemność i silniki, które definiują ten model, a także rzetelne opinie użytkowników i przystępne ceny, które zachęcają do bliższego poznania Alto IV. Czy jest to idealne rozwiązanie dla dynamicznego życia w mieście? Przekonaj się, zagłębiając się w szczegóły specyfikacji, które czekają tuż za rogiem.

Dane techniczne i wymiary Suzuki Alto IV

Pod maską Suzuki Alto IV znajduje się niezawodny silnik o pojemności 1,0 litra, generujący moc 54 koni mechanicznych. Ten trzycylindrowy silnik z zapłonem iskrowym gwarantuje niskie zużycie paliwa, co przekłada się na ekonomiczne utrzymanie pojazdu. Dodatkowo samochód ten jest wyposażony w 5-biegową skrzynię biegów, co zapewnia płynną i komfortową jazdę.

Jeżeli chodzi o wymiary, Suzuki Alto IV jest symbolem kompaktowości. Długość samochodu wynosi nieco ponad 3,5 metra, szerokość niecałe 1,6 metra, a wysokość około 1,47 metra. Takie gabaryty gwarantują łatwość manewrowania w zatłoczonym mieście, jednocześnie zapewniając komfortowe warunki dla czterech pasażerów. Mimo niewielkich rozmiarów, bagażnik o pojemności 129 litrów jest w stanie pomieścić niezbędne zakupy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie Suzuki Alto IV dostępny jest tylko jeden silnik, ale jego konstrukcja i osiągi są warte uwagi. Jest to jednostka trzycylindrowa o zapłonie iskrowym i pojemności 1,0 litra. Ten silnik jest wyjątkowo ekonomiczny, co czyni Alto IV idealnym samochodem do jazdy po mieście.

Silnik 1.0 w Suzuki Alto IV generuje moc 54 koni mechanicznych, co zapewnia wystarczające osiągi do codziennej jazdy miejskiej. Mimo niewielkiej mocy, auto charakteryzuje się zaskakująco dobrą dynamiką, zwłaszcza w ruchu miejskim, gdzie najważniejsza jest zwinność i łatwość przyspieszania na krótkich dystansach.

Wspomniany silnik współpracuje z 5-biegową skrzynią manualną, która zapewnia płynne i precyzyjne zmiany biegów. Ta kombinacja sprawia, że jazda Suzuki Alto IV jest komfortowa, a zarazem ekonomiczna, co potwierdzają również opinie użytkowników.

Spalanie i pojemność bagażnika Suzuki Alto IV

Jeśli chodzi o spalanie, Suzuki Alto IV jest jednym z najbardziej ekonomicznych samochodów na rynku. W cyklu miejskim spalanie oscyluje w granicach 5,5 litra na 100 km, natomiast na trasie wynosi to około 4 litry. To oznacza, że Alto IV jest idealnym wyborem dla tych, którzy szukają auta o niskich kosztach eksploatacji.

Zważywszy na kompaktowe wymiary Suzuki Alto IV, zaskakuje pojemność bagażnika wynosząca 129 litrów. Jest to wystarczająco dużo miejsca na codzienne zakupy czy bagaże na krótkie wypady. Dodatkowo, po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń bagażowa zwiększa się do 774 litrów, co zapewnia dodatkową elastyczność.

Ceny nowych i używanych modeli Suzuki Alto IV na rynku

Kiedy rozważamy zakup Suzuki Alto IV, warto zwrócić uwagę na atrakcyjne ceny, które oferuje rynek samochodów używanych. Ceny używanych egzemplarzy tego modelu zaczynają się już od kilku tysięcy złotych, co czyni je doskonałą propozycją dla osób poszukujących ekonomicznego i niezawodnego samochodu do miasta.

Z kolei ceny nowych modeli Suzuki Alto IV, które były oferowane w salonach kilka lat temu, były konkurencyjne w segmencie małych aut miejskich. Obecnie na rynku wtórnym można znaleźć Alto IV w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, w cenach umiarkowanie niższych od wartości nowych pojazdów tej klasy.

Opinie użytkowników i ekspertów o Suzuki Alto IV

Wielu użytkowników Suzuki Alto IV docenia jego zwrotność i niewielkie wymiary, które sprawiają, że parkowanie w ciasnych miejskich przestrzeniach staje się niezwykle łatwe. Kierowcy często podkreślają, że jest to idealny samochód do codziennego poruszania się po zatłoczonych ulicach, gdzie każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie.

Opinie ekspertów często akcentują niezawodność i niskie koszty eksploatacji oferowane przez Alto IV. Wysoka ekonomia jazdy, dzięki której użytkownicy mogą cieszyć się oszczędnym spalaniem, jest jednym z kluczowych atutów tego modelu w oczach branżowych analityków.

Użytkownicy Suzuki Alto IV chwalą również prostotę obsługi i intuicyjność rozmieszczenia elementów kokpitu, co przekłada się na komfort jazdy i łatwość adaptacji nawet dla mniej doświadczonych kierowców. Przyjazne dla użytkownika wnętrze jest często wymieniane w pozytywnych recenzjach.

Natomiast niektóre opinie zwracają uwagę na ograniczoną przestrzeń wewnętrzną, co może stanowić pewien kompromis dla osób potrzebujących większej ilości miejsca na dłuższe podróże. Mimo to, dla wielu Alto IV pozostaje optymalnym wyborem, szczególnie gdy priorytetem jest ekonomiczność i zwinność w ruchu miejskim.

Podsumowanie

Suzuki Alto IV to samochód, który z pewnością zasługuje na uwagę, szczególnie jeśli cenisz sobie ekonomiczną i zwinną jazdę po miejskich labiryntach. Jego kompaktowe wymiary, niskie spalanie oraz przystępne ceny zarówno na rynku nowych, jak i używanych modeli, sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja dla wielu kierowców. Zapraszamy do dalszego odkrywania zalet Suzuki Alto IV, czytania opinii zadowolonych użytkowników i rozważenia tego modelu jako Twojego potencjalnego nowego kompana na miejskie przygody. Niech Twoja decyzja o zakupie będzie tak przemyślana, jak konstrukcja tego niezawodnego auta.