Suzuki Alto II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli szukasz miejskiego malucha, który zaskoczy Cię swoją ekonomicznością i zwinnością, Suzuki Alto II może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Ten kompaktowy samochód, mimo niewielkich rozmiarów, kryje w sobie wiele możliwości. Poznaj jego szczegółowe dane techniczne, wymiary zaskakująco przestronnego wnętrza, wydajność silników oraz realne spalanie. Zobacz, dlaczego Suzuki Alto II zdobywa pozytywne opinie i jak kształtują się jego ceny na rynku wtórnym.

Dane techniczne i wymiary Suzuki Alto II

Suzuki Alto II jest samochodem, który pomimo swojej kompaktowej budowy oferuje więcej, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Jego długość wynosi 3,395 metra, szerokość 1,475 metra, a wysokość 1,475 metra, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie łatwość manewrowania w gęstym miejskim ruchu.

Pod maską Suzuki Alto II znajduje się silnik o pojemności 1,0 litra, który generuje moc 54 koni mechanicznych. Ten silnik jest wyposażony w technologię wielopunktowego wtrysku paliwa, co przekłada się na wysoką efektywność i niskie spalanie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje Alto II około 17 sekund.

Wymiary zewnętrzne Suzuki Alto II przekładają się na zaskakująco przestronne wnętrze. Auto oferuje komfortowe miejsce dla 4 dorosłych osób. Mimo niewielkich rozmiarów, bagażnik Alto II ma pojemność 129 litrów, która po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do 367 litrów.

Koła Suzuki Alto II mają średnicę 13 cali, a rozstaw osi wynosi 2,36 metra. Mimo niewielkich rozmiarów, auto oferuje zaskakująco dużą przestrzeń wewnątrz, dzięki czemu podróżowanie nim, nawet na dłuższych dystansach, jest komfortowe.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Suzuki Alto II dostępne jest tylko z jednym typem silnika, trzycylindrowym, benzynowym o pojemności 1,0 litra. Jest to jedyna opcja silnikowa dla tego modelu, co może wydawać się ograniczeniem dla niektórych, ale ten silnik jest dobrze dopasowany do charakteru auta miejskiego, jakim jest Alto II.

Silnik Suzuki Alto II generuje moc 54 koni mechanicznych, co pozwala mu na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 145 km/h. Dzięki temu, mimo niewielkiej mocy, auto jest w stanie sprawnie poruszać się po mieście i radzi sobie na drodze ekspresowej.

Warto zauważyć, że silnik Suzuki Alto II wyposażony jest w technologię wielopunktowego wtrysku paliwa. Dzięki temu, auto charakteryzuje się niskim spalaniem, które według producenta wynosi średnio 4,4 l/100km, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji.

Silnik Suzuki Alto II jest sprzężony ze skrzynią biegów manualną o pięciu przełożeniach. Choć nie ma opcji automatycznej skrzyni biegów, manualna skrzynia biegów Alto II jest łatwa w obsłudze i doskonale sprawdza się w warunkach miejskich.

Spalanie i pojemność bagażnika

Jednym z najważniejszych aspektów przemawiających za wyborem modelu Suzuki Alto II jest niewątpliwie jego ekonomiczność. Średnie spalanie na poziomie 4,4 l/100km pozwala na znaczne oszczędności, szczególnie dla osób, które często poruszają się po mieście. Warto podkreślić, że jest to wartość podawana przez producenta, jednak w praktyce wielu użytkowników potwierdza, że rzeczywiste spalanie jest bardzo zbliżone do deklarowanego.

Suzuki Alto II, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, oferuje zaskakująco dużo miejsca w bagażniku. Standardowa pojemność bagażnika wynosi 129 litrów. To wystarczająca przestrzeń na codzienne zakupy czy transport kilku toreb podróżnych.

W sytuacji, gdy potrzebujesz więcej miejsca, Suzuki Alto II daje możliwość złożenia tylnych siedzeń, dzięki czemu pojemność bagażnika wzrasta do 367 litrów. To przestrzeń, która z pewnością pomieści większość przedmiotów, które możesz chcieć zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd czy wakacje.

Orientacyjne ceny Suzuki Alto II na rynku wtórnym

Orientacyjne ceny używanego Suzuki Alto II na rynku wtórnym oscylują wokół kwot, które mogą być atrakcyjne dla osób poszukujących ekonomicznego i niezawodnego pojazdu miejskiego. W zależności od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu, ceny te mogą zaczynać się już od około 4 000 zł, co czyni Alto II jednym z bardziej dostępnych modeli na rynku.

Przy poszukiwaniu Suzuki Alto II warto zwrócić uwagę na egzemplarze pochodzące z późniejszych lat produkcji. Pomimo nieznacznie wyższej ceny, oferują one często lepsze wyposażenie oraz mają niższe przebiegi. Za dobrze utrzymane modele z końca okresu produkcji tego pokolenia można spodziewać się cen rzędu 6 000 – 8 000 zł.

Wybierając Suzuki Alto II z rynku wtórnego, należy pamiętać o potencjalnych dodatkowych kosztach, które mogą wyniknąć z konieczności przeprowadzenia ewentualnych napraw czy wymiany części eksploatacyjnych. Mimo to, ogólna opinia o niskich kosztach utrzymania oraz rzadkości poważnych usterek sprawia, że Alto II pozostaje ekonomicznym wyborem na tle konkurencji.

Opinie użytkowników i ekspertów o Suzuki Alto II

Opinie użytkowników o Suzuki Alto II są zazwyczaj bardzo pozytywne, szczególnie w kontekście oszczędności paliwa i niskich kosztów eksploatacji. Właściciele doceniają także jego zwinność w miejskim zgiełku oraz łatwość parkowania dzięki kompaktowym wymiarom.

Specjaliści i eksperci motoryzacyjni często podkreślają, że Alto II to samochód o prostej budowie, co przekłada się na niskie ryzyko awarii i łatwość napraw. Jest to istotny aspekt dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy na serwisowanie auta.

Wśród opinii negatywnych, które pojawiają się rzadziej, można znaleźć komentarze dotyczące ograniczonej przestrzeni wewnątrz dla pasażerów o wyższym wzroście. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na podstawowe wyposażenie w standardowych wersjach modelu.

Z drugiej strony, wiele osób wskazuje, że Suzuki Alto II jest idealnym wyborem dla kierowców, którzy szukają prostego, ale niezawodnego i ekonomicznego samochodu, zwłaszcza jako pierwsze auto dla młodych kierowców czy jako drugi pojazd w rodzinie do jazdy po mieście.

Podsumowanie

Suzuki Alto II to pojazd, który zaskakuje swoją funkcjonalnością i ekonomicznością, będąc jednocześnie doskonałym wyborem na zatłoczone ulice miasta. Jego przemyślane wymiary, wydajny silnik i niskie spalanie sprawiają, że jest to samochód godny uwagi dla każdego, kto szuka niezawodności w przystępnej cenie. Jeśli zainteresowały Cię możliwości tego miejskiego malucha, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i sprawdzenia, jak Suzuki Alto II sprawdzi się w Twoim codziennym życiu. Odkryj opinie użytkowników, porównaj ceny i znajdź model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niech Twoja miejska jazda stanie się przyjemniejsza z Suzuki Alto II.