Subaru Forester II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata wszechstronności i niezawodności, gdzie Subaru Forester II rządzi niepodzielnie. Ten SUV, znany z niezłomnej postawy na drodze i w terenie, kryje w sobie znacznie więcej niż przeciętny pojazd — to połączenie wytrzymałości, komfortu i technologii. Odkryj, jak precyzyjne dane techniczne, imponujące wymiary i zaawansowane silniki składają się na obietnicę wyjątkowych wrażeń za kierownicą. Czy opinie użytkowników są równie entuzjastyczne jak osiągi? Przekonaj się, zagłębiając świat Subaru Forester II, gdzie każdy detal ma swoje znaczenie.

Dane techniczne Subaru Forester II

Subaru Forester II to samochód, który zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swoje imponujące dane techniczne. Model ten jest wyposażony w silnik o pojemności 2.0 litra, generujący moc 158 KM. Dzięki temu jest w stanie osiągać maksymalną prędkość do 190 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu jedynie 10,4 sekundy.

Forester II jest nie tylko szybki, ale także ekonomiczny. Średnie spalanie w cyklu miejskim wynosi około 10,5 litra na 100 km, natomiast poza miastem spada do około 7,1 litra na 100 km. Dzięki temu, Subaru Forester II jest jednym z najbardziej ekonomicznych SUV-ów w swojej klasie.

Wymiary Subaru Forester II również robią wrażenie. Jego długość wynosi 4465 mm, szerokość 1735 mm, a wysokość 1675 mm. Rozstaw osi to 2620 mm, co przekłada się na wyjątkowy komfort jazdy, nawet na długich trasach.

Co więcej, Subaru Forester II dysponuje imponującą pojemnością bagażnika. W standardowej konfiguracji wynosi ona 450 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do aż 1610 litrów. Dzięki temu, Forester II jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie przestronność i funkcjonalność.

Wymiary samochodu

Wymiary Subaru Forester II nie są przypadkowe. Auto zostało zaprojektowane z myślą o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Długość wynosi 4465 mm, a szerokość 1735 mm, co gwarantuje stabilność i pewność na drodze, natomiast wysokość 1675 mm zapewnia doskonałą widoczność i poczucie bezpieczeństwa.

Rozstaw osi wynoszący 2620 mm ma bezpośredni wpływ na komfort jazdy. Właśnie dzięki niemu, Subaru Forester II oferuje więcej miejsca w kabinie, co jest szczególnie istotne podczas długich podróży. Te wymiary sprawiają, że Forester II to SUV, który zachwyca nie tylko swoimi osiągami, ale także przemyślanym designem i funkcjonalnością.

Silniki i ich specyfikacje

Pod maską Subaru Forester II znajdują się silniki, które oferują nie tylko znakomite osiągi, ale także są niezawodne i wytrzymałe. Podstawowa wersja jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra, generujący moc 158 KM. Dzięki niemu, auto jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość do 190 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu jedynie 10,4 sekundy.

Ale to nie koniec możliwości Subaru Forester II. W ofercie znajduje się również silnik turbo o pojemności 2.5 litra, który generuje aż 230 KM. Ten silnik nie tylko zapewnia jeszcze lepsze osiągi, ale także gwarantuje niezwykle dynamiczną jazdę, niezależnie od warunków na drodze.

W przypadku Subaru Forester II, silniki są tylko jednym z elementów, które tworzą wyjątkowe doświadczenie z jazdy. Zarówno wersja podstawowa, jak i turbo, są wyposażone w symetryczny napęd na wszystkie koła (AWD). Dzięki temu, auto zachowuje się stabilnie i pewnie, niezależnie od warunków na drodze.

Wieńczącym elementem specyfikacji silników jest ekonomiczność. Średnie spalanie w cyklu miejskim wynosi około 10,5 litra na 100 km, natomiast poza miastem spada do około 7,1 litra na 100 km. Dzięki temu, Subaru Forester II jest jednym z najbardziej ekonomicznych SUV-ów w swojej klasie.

Spalanie i pojemność baku

Spalanie Subaru Forester II to kluczowy parametr dla wielu kierowców, którzy biorą pod uwagę ekonomiczność pojazdu. W warunkach miejskich średnie zużycie paliwa oscyluje w granicach 10,5 l/100 km, co dla SUV-a jest wartością umiarkowaną. Na otwartych drogach, gdzie dynamika jazdy jest płynniejsza, spalanie może zredukować się do około 7,1 l/100 km, co jest bardzo dobrym wynikiem dla samochodu o tak solidnych gabarytach.

W kontekście spalania istotna jest również pojemność baku, która w przypadku Subaru Forester II wynosi 60 litrów. Taka pojemność umożliwia pokonywanie długich dystansów bez konieczności częstego tankowania, co jest istotne podczas dłuższych podróży czy wykorzystywania samochodu w trudno dostępnych terenach.

Oszczędność w zużyciu paliwa to nie tylko kwestia ekonomiczna, ale również świadomy wybór dla środowiska. Subaru Forester II, mimo swoich wymiarów i możliwości terenowych, prezentuje zrównoważone spalanie, które pozytywnie wpływa na ekologię oraz portfel użytkownika.

Mając na uwadze zarówno spalanie, jak i pojemność baku, Subaru Forester II wyróżnia się na tle konkurencji jako SUV, który łączy w sobie praktyczność i ekonomię eksploatacji. Jest to szczególnie istotne dla osób, które oczekują od swojego pojazdu nie tylko niezawodności, ale również optymalizacji kosztów użytkowania.

Ceny i opinie użytkowników Subaru Forester II

Nabywcy Subaru Forester II doceniają ten model za jego wszechstronność i niezawodność, co znajduje odzwierciedlenie w relatywnie stabilnych cenach na rynku wtórnym. Cena używanego egzemplarza tego solidnego SUV-a zależy od rocznika, stanu technicznego oraz wyposażenia, ale zazwyczaj oscyluje w granicach od 20 000 do 40 000 zł, co czyni go atrakcyjnym wyborem w swojej klasie cenowej.

Opinie użytkowników Subaru Forester II są w dużej mierze pozytywne, szczególnie jeśli chodzi o trwałość konstrukcji, napęd na wszystkie koła i komfort podróżowania. Właściciele często wyrażają zadowolenie z wyboru tego modelu, ceniąc go za niskie koszty eksploatacji w stosunku do konkurencyjnych SUV-ów oraz za jego zdolność do pokonywania trudnych warunków terenowych.

Podsumowanie

Subaru Forester II to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie wytrzymałość, komfort i zaawansowaną technologię. Jego imponujące dane techniczne, przestronne wymiary, ekonomiczne silniki i przemyślane rozwiązania sprawiają, że cieszy się on uznaniem wśród użytkowników ceniących sobie zarówno dynamiczną jazdę, jak i ekonomiczną eksploatację. Jeżeli szukasz SUV-a, który sprosta Twoim oczekiwaniom zarówno w mieście, jak i w trudniejszym terenie, Subaru Forester II może być idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego eksplorowania jego możliwości i zapraszamy do zapoznania się z opiniami użytkowników, które mogą być cennym źródłem informacji przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Odkryj świat Subaru Forester II i doświadcz jazdy, która na długo pozostanie w pamięci.