Ford Fiesta II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Mała, zwinna i pełna charakteru – tak wielu kierowców wspomina Ford Fiesta II, który od lat 80. podbija miejskie ulice i serca użytkowników. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej temu kultowemu modelowi, analizując jego dane techniczne, wymiary i silniki, a także rzucimy okiem na spalanie, pojemność i ceny. Przekonajmy się, czy opinie o Fordzie Fiesta II są równie entuzjastyczne, jak jego barwna historia na rynku motoryzacyjnym.

Dane techniczne i wymiary Ford Fiesta II

W świecie samochodów miejskich, Ford Fiesta II wyróżnia się swoimi wymiarami, które sprzyjają łatwej i zwinnej jazdzie po mieście. Długość tego modelu wynosi 3,92 metra, co pozwala na łatwe manewrowanie i parkowanie nawet w najbardziej zatłoczonych rejonach. Szerokość auta to 1,63 metra, co zapewnia komfortowe warunki dla pasażerów, zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach.

Jednak to nie tylko wymiary nadwozia czynią Ford Fiesta II samochodem idealnym do miasta. Ważne są również dane techniczne, które zapewniają jego niezawodność i efektywność. Model ten oferowany był z różnymi jednostkami napędowymi, zarówno benzynowymi, jak i dieslowskimi, co pozwalało na dopasowanie samochodu do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników.

Wśród danych technicznych Ford Fiesta II na uwagę zasługują przede wszystkim układ hamulcowy i zawieszenie. Auto wyposażone jest w tarczowe hamulce na przednich kołach, co zapewnia skuteczne i bezpieczne zatrzymanie pojazdu. Z kolei zawieszenie, składające się z niezależnych sprężyn śrubowych i stabilizatora poprzecznego, gwarantuje komfortową jazdę i dobrą stabilność na zakrętach.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Model Ford Fiesta II oferował użytkownikom wybór spośród kilku jednostek napędowych. Wersje benzynowe dostępne były z silnikami o pojemności od 1,1 do 1,6 litra, z mocą od 50 do 96 KM. Dla kierowców ceniących ekonomię, dostępna była także wersja diesla, napędzana silnikiem o pojemności 1,8 litra i mocy 60 KM.

Wszystkie silniki Ford Fiesta II charakteryzują się solidnością i niezawodnością. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, użytkownicy mogą liczyć na sprawne i bezproblemowe działanie. Silniki benzynowe zapewniają dynamiczną jazdę, podczas gdy silnik diesla wyróżnia się niskim spalaniem.

Warto zwrócić uwagę, że Ford Fiesta II był jednym z pierwszych modeli na rynku, w którym dostępna była opcja silnika z wtryskiem paliwa. To rozwiązanie pozwoliło na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału jednostki napędowej, jednocześnie obniżając emisję szkodliwych substancji.

Spalanie i pojemność bagażnika Ford Fiesta II

Spalanie Ford Fiesta II zależy przede wszystkim od wybranej jednostki napędowej. Wersje benzynowe oferują średnie spalanie w granicach 6,5 – 7,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Model z silnikiem diesla, z kolei, pozwala na jeszcze większą ekonomię, z spalaniem na poziomie około 5,5 litra na 100 km.

Choć Ford Fiesta II jest samochodem małym i zwinnym, idealnym do jazdy po mieście, nie oznacza to, że musi on ustępować pod względem pojemności bagażnika. Pojemność bagażnika w tym modelu wynosi 270 litrów, co jest wynikiem bardzo dobrego wykorzystania przestrzeni. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta zwiększa się do imponujących 1093 litrów.

Warto zaznaczyć, że Ford Fiesta II oferuje nie tylko dużą pojemność bagażnika, ale również liczne schowki i miejsca do przechowywania drobnych przedmiotów w kabinie. To sprawia, że ten model jest nie tylko praktyczny, ale także wygodny dla codziennego użytkowania, zarówno podczas krótkich, jak i dłuższych podróży.

Ceny i wersje wyposażenia

Ceny Ford Fiesta II na rynku wtórnym są obecnie bardzo atrakcyjne, co sprawia, że ten model jest dostępny dla szerokiego kręgu nabywców. W zależności od stanu technicznego, roku produkcji i wyposażenia, ceny mogą wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co dla wielu osób stanowi przystępną opcję zakupu.

Wersje wyposażenia Ford Fiesta II były dość różnorodne, odpowiadając na potrzeby różnych grup konsumentów. Od podstawowych wariantów L i LX, poprzez bardziej komfortowe GL i Ghia, aż po sportowe odmiany XR2, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Warto zwrócić uwagę, że wyższe wersje wyposażenia, takie jak wspomniana Ghia, oferowały dodatki takie jak elektryczne szyby i centralny zamek, które w tamtych czasach były uważane za elementy luksusowe. Posiadanie tak wyposażonego Ford Fiesta II było oznaką prestiżu.

Kupując Ford Fiesta II, wiele osób zwraca uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale również na koszty utrzymania, które w tym modelu są stosunkowo niskie. Niewielkie spalanie, dostępność części zamiennych oraz prosta konstrukcja sprawiają, że Fiesta II jest ekonomicznym wyborem na lata.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Fiesta II

Opinie użytkowników na temat Ford Fiesta II są często pozytywne, szczególnie pod kątem niezawodności i ekonomiczności tego modelu. Właściciele cenią sobie niskie koszty utrzymania oraz dobrą dostępność części zamiennych, co czyni Fiestę II rozsądnym wyborem na pierwsze auto lub niezawodnego „”miastowego towarzysza””.

Z drugiej strony, eksperci motoryzacyjni podkreślają, że Ford Fiesta II zyskał uznanie za swoje prowadzenie i zwinność na drodze, co jest niezwykle ważne w gęstym miejskim ruchu. Mimo upływu lat, model ten nadal jest ceniony za solidną konstrukcję i wytrzymałość, co przekłada się na dobre opinie wśród profesjonalistów branży.

Nie brakuje też uwag krytycznych, które dotyczą głównie komfortu jazdy i wyposażenia w podstawowych wersjach Ford Fiesta II. Niektórzy użytkownicy wspominają o ograniczeniach wynikających z wieku pojazdu, takich jak brak wspomagania kierownicy czy prostsze rozwiązania zabezpieczeń. Jednak te aspekty często traktowane są z nostalgią, jako część doświadczenia związana z posiadaniem klasyka motoryzacji.

Podsumowanie

Ford Fiesta II to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie praktyczność, ekonomiczność i niezawodność. Jego kompaktowe wymiary i zwinność sprawiają, że jest idealny do miejskiej dżungli, a różnorodność silników pozwala na dopasowanie auta do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy. Atrakcyjne ceny na rynku wtórnym oraz niskie koszty eksploatacji czynią go doskonałym wyborem dla osób szukających ekonomicznego i sprawdzonego pojazdu. Jeżeli cenisz sobie niezawodność i funkcjonalność w rozsądnej cenie, Ford Fiesta II może być samochodem właśnie dla Ciebie. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich zalet, jakie ten wyjątkowy model ma do zaoferowania.