Skoda Felicia II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest prowadzić samochód, który łączy w sobie ponadczasowy design z niezawodnością techniczną? Skoda Felicia II to właśnie taki model – samochód, który przez wielu jest uważany za synonim praktyczności i ekonomicznej jazdy. Poznajmy bliżej ten czechosłowacki klasyk, odkrywając jego dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, a także aktualne ceny na rynku wtórnym. Przeczytajmy opinie użytkowników i specjalistów, którzy na co dzień doświadczają zalet i wad tego charakterystycznego pojazdu.

Dane techniczne i wymiary Skody Felicia II

Wśród cech technicznych, które charakteryzują Skodę Felicię II, na pierwszy plan wysuwa się jej zwarta konstrukcja. Długość tego modelu wynosi 4200 mm, a szerokość 1640 mm. Wysokość samochodu to 1420 mm, co przekłada się na jego stabilność na drodze, szczególnie podczas pokonywania zakrętów.

Przyjrzyjmy się teraz pojemności przestrzeni bagażowej – jednemu z kluczowych parametrów dla osób, które poszukują praktycznego samochodu. Skoda Felicia II oferuje 284 litry przestrzeni bagażowej, którą można zwiększyć do 1080 litrów poprzez złożenie tylnej kanapy. Taka przestrzeń pozwala na komfortowe przewożenie zarówno codziennych zakupów, jak i większych ładunków.

Kolejnym ważnym elementem specyfikacji technicznej są dane dotyczące masy pojazdu. Skoda Felicia II ma masę własną wynoszącą od 955 do 1165 kg, w zależności od wersji wyposażeniowej. Masa ta, połączona z solidnym zawieszeniem, zapewnia odpowiednią stabilność i komfort jazdy.

W kontekście danych technicznych nie można pominąć pojemności silnika. W przypadku Skody Felicii II mamy do wyboru silniki o pojemności od 1.3 do 1.9 litra. Ten zakres pojemności pozwala na dobranie odpowiedniego silnika, tak aby spełniał on indywidualne oczekiwania użytkownika zarówno pod względem dynamiki jazdy, jak i ekonomii eksploatacji.

Wśród dostępnych jednostek napędowych dla Skody Felicia II można znaleźć silniki benzynowe o pojemności 1.3 litra i 1.6 litra, a także silnik diesla o pojemności 1.9 litra. Wszystkie te silniki są dobrze znane z innych modeli Skody i cieszą się opinią niezawodnych oraz wytrzymałych.

Jeśli chodzi o spalanie, Skoda Felicia II jest jednym z najbardziej ekonomicznych samochodów w swojej klasie. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 5.7 do 7.2 litra na 100 km, w zależności od wybranej jednostki napędowej. To sprawia, że jest to samochód idealny dla osób szukających ekonomicznego rozwiązania na co dzień.

Silniki dostępne w Skodzie Felicia II

Silnik o pojemności 1.3 litra w Skodzie Felicia II to jednostka benzynowa, oferująca solidną moc i niezawodność. Ten silnik, zwany również Skodą 135, jest w stanie wygenerować od 50 do 68 KM mocy, co czyni go idealnym do codziennego użytku miejskiego. Dzięki swojej konstrukcji jest także łatwy w utrzymaniu i serwisie.

Kolejnym silnikiem benzynowym dostępnym w Skodzie Felicia II jest jednostka o pojemności 1.6 litra. Ta jednostka napędowa, oznaczona jako Skoda 159, zapewnia więcej mocy, osiągając od 75 do 101 KM. Przekłada się to na szybszą i bardziej dynamiczną jazdę, a także oferuje przyzwoite osiągi przy zachowaniu rozsądnego zużycia paliwa.

Skoda Felicia II oferuje również silnik diesla o pojemności 1.9 litra. Ta jednostka napędowa, znana jako Skoda 189, jest kluczowym wyborem dla osób szukających ekonomicznego i wytrzymałego silnika do jazdy na długie dystanse. Mimo swojej niewielkiej mocy (od 64 do 68 KM), jest to silnik znany z niskiego zużycia paliwa i dużej trwałości.

Wszystkie silniki dostępne w Skodzie Felicia II są dobrze zbalansowane pod względem mocy, osiągów i ekonomii. Bez względu na wybór, każdy z nich zapewnia niezawodność i komfort jazdy, za które marka Skoda jest znana. To sprawia, że Skoda Felicia II to samochód godny uwagi zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym.

Spalanie i pojemność bagażnika Skody Felicia II

Ekonomia eksploatacji Skody Felicia II jest jednym z głównych atutów tego modelu. Niskie spalanie w warunkach miejskich pozwala na znaczne ograniczenie kosztów związanych z codziennymi dojazdami. Właściciele tego pojazdu mogą oczekiwać, że ich samochód zużyje około 6-7 litrów benzyny na 100 km w mieście, co jest wynikiem godnym uwagi w segmencie kompaktowych samochodów.

Podróżowanie z rodziną lub planowanie wakacyjnych wyjazdów wymaga odpowiedniej przestrzeni bagażowej. Skoda Felicia II zaskakuje pojemnością bagażnika, co sprawia, że ten samochód jest nie tylko ekonomiczny, ale także praktyczny. Przestrzeń na bagaż o pojemności 284 litrów ułatwia codzienne życie i pozwala na komfortowe przewożenie niezbędnych przedmiotów.

W przypadku dłuższych tras, gdzie spalanie jest równie istotnym kryterium, Skoda Felicia II również prezentuje się korzystnie. Przy eksploatacji poza miastem, średnie spalanie może spaść do poziomu około 5 litrów na 100 km, co dla wielu kierowców jest wartością, która pozytywnie wpływa na decyzję o wyborze tego modelu.

Jeśli chodzi o przewożenie większych ładunków, możliwość złożenia tylnej kanapy w Skodzie Felicia II jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zwiększenie pojemności bagażnika do imponujących 1080 litrów sprawia, że pojemność bagażnika staje się atutem, który docenią zwłaszcza miłośnicy aktywnego spędzania czasu oraz rodziny z dziećmi.

Ceny Skody Felicia II na rynku wtórnym

Na rynku wtórnym, Skoda Felicia II cieszy się zmienną, ale często przystępną ceną, co przyciąga uwagę osób poszukujących niezawodnego i niedrogiego pojazdu. Cena za używany model tego samochodu zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny oraz przebieg, ale zazwyczaj oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Warto zauważyć, że Skoda Felicia II zachowuje dość dobrą wartość na rynku wtórnym ze względu na swoją trwałość i niskie koszty eksploatacji. Samochody w dobrym stanie technicznym i z niewielkim przebiegiem mogą być wyceniane nieco wyżej, co jest odzwierciedleniem ich długowieczności i niezawodności.

Kupując Skodę Felicię II na rynku wtórnym, można również natrafić na atrakcyjne oferty cenowe, szczególnie jeśli model ten wymaga drobnych napraw lub kosmetycznych poprawek. Takie pojazdy są idealnym wyborem dla majsterkowiczów lub osób, które poszukują pierwszego samochodu i nie obawiają się samodzielnych renowacji.

Popularność modelu wśród młodych kierowców, którzy cenią sobie prostotę konstrukcji i tanie części zamienne, ma wpływ na stabilność cen Skody Felicia II na rynku wtórnym. Niezależnie od potrzeb, Skoda Felicia II oferuje opcje dostosowane do różnych budżetów, co sprawia, że jest to wybór rozważany przez szeroką grupę odbiorców.

Opinie użytkowników i ekspertów o Skodzie Felicia II

Opinie użytkowników Skody Felicia II często podkreślają jej niezawodność i niskie koszty utrzymania. Wielu kierowców zauważa, że ten samochód jest wyjątkowo odporny na korozję, co jest istotnym atutem, szczególnie w polskich warunkach klimatycznych. Dodatkowo, prostota konstrukcji umożliwia samodzielne wykonanie wielu napraw, co przekłada się na oszczędności i satysfakcję z użytkowania tego modelu.

Eksperci branży motoryzacyjnej często zwracają uwagę na ekonomiczne spalanie Skody Felicia II, co czyni ją atrakcyjną opcją dla osób zwracających uwagę na eksploatację samochodu. Chwalą także jej praktyczne rozwiązania, takie jak możliwość zwiększenia pojemności bagażnika, co znacząco podnosi funkcjonalność auta. Według specjalistów, Felicia II to kompromis między niskimi kosztami utrzymania a zadowalającą przestronnością wnętrza.

Wśród kierowców, Skoda Felicia II cieszy się opinią samochodu o wysokiej trwałości, co jest często podkreślane w kontekście jej zawieszenia i silnika. Użytkownicy doceniają również łatwość zdobycia części zamiennych oraz niskie ceny tych komponentów. Felicia II jest postrzegana jako idealny wybór dla osób poszukujących pierwszego auta, jak również dla tych, którzy potrzebują niezawodnego i taniego samochodu do codziennej eksploatacji.

Podsumowanie

Skoda Felicia II to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie ekonomię, praktyczność i ponadczasowy design. Jej różnorodne silniki, przemyślane wymiary oraz przestronny bagażnik sprawiają, że jest to model godny uwagi zarówno dla miłośników marki, jak i osób poszukujących niezawodnego samochodu na co dzień. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników tego czechosłowackiego klasyka, aby przekonać się, czy Skoda Felicia II spełni Twoje indywidualne oczekiwania. Rozważ jej zakup na rynku wtórnym, gdzie może czekać na Ciebie atrakcyjna oferta cenowa. Nie zapomnij też sprawdzić opinii innych użytkowników, co może być pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.