Seat Cordoba III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy myślimy o kompaktowych samochodach, które łączą w sobie hiszpański temperament i praktyczność, na myśl przychodzi Seat Cordoba III. To auto, które może pochwalić się nie tylko atrakcyjnym designem, ale i imponującymi parametrami technicznymi. Zapraszamy do zapoznania się z dogłębną analizą tego modelu, gdzie odkryjemy jego wymiary, gamę silników, a także rzeczywiste wartości spalania. Dowiedz się, dlaczego Seat Cordoba III cieszy się opiniami zadowolonych kierowców i jak przedstawiają się jego ceny na rynku wtórnym.

Dane techniczne i wymiary modelu Seat Cordoba III

Seat Cordoba III to model, który swoją premierę miał w roku 2002. Jest to kompaktowy samochód o całkowitej długości 4043 mm, szerokości 1698 mm oraz wysokości 1445 mm. Dzięki temu, auto to jest optymalne zarówno do jazdy miejskiej, jak i na długie trasy.

Seat Cordoba III oferuje przestronne wnętrze. Rozstaw osi wynosi 2460 mm, co zapewnia komfortowe warunki dla pasażerów zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach. Pojemność bagażnika wynosząca 485 litrów, plasuje ten model w czołówce segmentu pod względem przestrzeni bagażowej.

Pod maską Seat Cordoba III znajdziemy różne wersje silników. Są to silniki benzynowe o pojemnościach od 1,2 do 1,8 litra oraz silniki diesla o pojemnościach od 1,4 do 1,9 litra. Najmocniejsza jednostka dysponuje mocą 160 KM, co gwarantuje dynamiczną jazdę.

Jeżeli chodzi o spalanie, warto zauważyć, że Seat Cordoba III jest samochodem ekonomicznym. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla silników benzynowych wynosi około 6,2 l/100km, natomiast dla silników diesla około 4,5 l/100km. To czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób szukających oszczędności.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie silników dla modelu Seat Cordoba III znajdują się zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesla. Wersje benzynowe to przede wszystkim silniki o pojemnościach od 1,2 do 1,8 litra, które są jednostkami 3- i 4-cylindrowymi. Gwarantują one sprawne i oszczędne poruszanie się zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie.

Silniki Diesla dostępne dla modelu Seat Cordoba III to jednostki o pojemnościach od 1,4 do 1,9 litra. W zależności od wersji, te silniki są wyposażone w turbodoładowanie, co przekłada się na lepsze osiągi i niższe spalanie. Najmocniejsza jednostka Diesla dysponuje mocą do 160 KM, co gwarantuje dynamiczną jazdę.

Wszystkie silniki dostępne dla modelu Seat Cordoba III są wyposażone w technologię bezpośredniego wtrysku paliwa. Dzięki temu, osiągają one lepszą wydajność i niższe spalanie, co czyni ten model atrakcyjnym wyborem dla osób szukających oszczędności. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla silników benzynowych wynosi około 6,2 l/100km, natomiast dla silników Diesla około 4,5 l/100km.

W zależności od wersji silnika, Seat Cordoba III wyposażony jest w 5- lub 6-biegową skrzynię manualną lub 4-biegową skrzynię automatyczną. Te różnorodne opcje przekładają się na większą elastyczność przy wyborze samochodu, dopasowanego do indywidualnych preferencji kierowcy.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Seat Cordoba III zasługuje na uznanie pod względem spalania. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym dla silników benzynowych wynosi około 6,2 l/100km, natomiast dla silników Diesla jest to jedynie około 4,5 l/100km. To czyni ten model atrakcyjnym wyborem dla osób ceniących sobie ekonomiczną eksploatację.

Zakres spalania modelu Seat Cordoba III zależy oczywiście od wybranej jednostki napędowej i stylu jazdy. Warto jednak podkreślić, że nawet najmocniejsze wersje silników Diesla, dysponujące mocą do 160 KM, zachowują atrakcyjne wartości spalania na poziomie około 5,0 l/100km w cyklu mieszanym.

Niezależnie od wybranej wersji silnikowej, Seat Cordoba III jest wyposażony w zbiornik paliwa o pojemności 45 litrów. Dzięki temu, nawet przy średnim spalaniu, zasięg na jednym tankowaniu może przekroczyć 800 kilometrów, co jest doskonałym wynikiem dla samochodu kompaktowego.

Ceny nowych i używanych modeli Seat Cordoba III na rynku

Podczas premiery, Seat Cordoba III oferowany był w przystępnych cenach, które konkurencyjnie kształtowały się na tle innych pojazdów z segmentu kompaktowego. Z upływem lat i pojawieniem się kolejnych generacji modeli Seat, cena nowych egzemplarzy przestała być aktualna. Niemniej jednak, Cordoba III wciąż pozostaje atrakcyjną opcją na rynku wtórnym.

Rynek samochodów używanych proponuje Seat Cordoba III w cenach, które mogą zachęcać osoby poszukujące niezawodnego i ekonomicznego auta. Używane modele tego pojazdu można nabyć już za kilka tysięcy złotych, co czyni go dostępnym dla szerokiej grupy kierowców.

Zróżnicowanie cen używanych modeli Seat Cordoba III wynika z wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny, przebieg czy wyposażenie. Najniższe ceny dotyczą zazwyczaj starszych roczników z wyższym przebiegiem, podczas gdy za egzemplarze w lepszym stanie oraz z bogatszym wyposażeniem należy zapłacić proporcjonalnie więcej.

Podczas poszukiwania Seat Cordoba III na rynku wtórnym, warto również zwrócić uwagę na ceny części zamiennych oraz koszty ewentualnych napraw. Mimo ogólnie pozytywnych opinii o niezawodności, każde używane auto może wymagać dodatkowych inwestycji, dlatego finalna cena zakupu powinna uwzględniać te potencjalne dodatkowe koszty.

Opinie użytkowników i ekspertów o Seat Cordoba III

Seat Cordoba III zbiera pozytywne recenzje zarówno od użytkowników, jak i specjalistów branży motoryzacyjnej. Kierowcy szczególnie cenią sobie ekonomiczne spalanie oraz praktyczne wymiary auta, które sprawdzają się zarówno w ruchu miejskim, jak i podczas dłuższych podróży. Wielokrotnie podkreślana jest także niezawodność silników, zarówno benzynowych, jak i Diesla, które łączą dynamiczną jazdę z niskimi kosztami eksploatacji.

Ekspertom branży motoryzacyjnej nie umknęły zalety Seata Cordoby III. W szczególności wskazują oni na dobrą relację jakości do ceny, a także na wygodne wnętrze i solidne wykonanie. Użytkownicy doceniają również łatwość prowadzenia pojazdu i komfort podróżowania, nawet przy pełnym obciążeniu, co potwierdza, że model ten został zaprojektowany z myślą o swoich użytkownikach.

Podsumowanie

Seat Cordoba III to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie hiszpańską pasję z codzienną funkcjonalnością. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, ekonomicznym silnikom i przemyślanemu wnętrzu, stanowi doskonały wybór zarówno dla miłośników miejskiej jazdy, jak i długich tras. Na rynku wtórnym można znaleźć modele w atrakcyjnych cenach, co czyni go dostępnym dla szerokiego grona odbiorców. Jeśli poszukujesz więcej informacji, zachęcamy do dalszego poznawania zalet i możliwości, jakie oferuje Seat Cordoba III. Przejrzyj opinie użytkowników, porównaj oferty i wybierz samochód, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Odkryj sam, dlaczego ten model cieszy się nieustającą popularnością wśród kierowców.